27-28 Жовтня 2005 року, делегація країн-партнерів Програми Розвитку та Інтеграції Криму ПРООН та уряду Криму відвідали Автономну Республіку Крим. b_111_83_16777215_00_images_content_news_594.jpg 27-28 Жовтня 2005 року, делегація країн-партнерів Програми Розвитку та Інтеграції Криму ПРООН та уряду Криму відвідали Автономну Республіку Крим.
b_180_0_16777215_00_images_content_news_594.jpg

27-28 жовтня 2005 року делегація з країн-партнерів Програма Розвитку та Інтеграції Криму ПРООН (ПРІК) відвідали Автономну Республіку Крим. Під час візиту Координатор системи ООН в Україні Френсіс М. О’Доннелл, посол Швейцарії Крістіан Фасслер, посол Швеції Йон-Крістер Оландер разом з іншими членами делегації зустрілися із Головою Верховної Ради Автономної Республіки Крим Борисом Дейчем, Головою Ради Міністрів Автономної Республіки Крим Анатолієм Бордюговим, іншими міністрами та головами комітетів Верховної Ради АР Крим, а також з представниками місцевих урядів та громад.

Програма Розвитку та Інтеграції Криму (ПРІК) є найбільшою програмою ПРООН в Україні. ПРІК спрямовано на підтримку стабільності шляхом сприяння сталому розвитку та самоврядуванню, забезпечення безпеки людини, разом із підтримкою ініціатив громад, де мешкає більша частина депортованих людей. Програма підтримується наступними донорами: Програма CIDA (Канада), TICA (Туреччина), SDC (Швейцарія), SIDA (Швеція), MATRA (Нідерланди) та урядом Великобританії, Греції та Норвегії. Теперішня фаза реалізації ПРІК триватиме до 2007 року. Вона включатиме п’ять ключових цілей: збереження миру та стабільності шляхом моніторингу безпеки людини, розвитку регуляторної політики; підтримка місцевого самоврядування через побудову діалогу та взієморозуміння, сприяння розвитку та ініціативам громад; скорочення рівня бідності шляхом збільшення достатку та можливостей працевлаштування, підтримка розвитку малих та середніх підприємств та сільського господарства; покращення умов життя завдяки зваженому та сталому керуванню головними соціальними та економічними інфраструктурами та послугами, та підвищення толерантності та соціальної єдності в суспільстві через навчання, культурні обміни та отримання інформації.

Під час візиту, посли Швеції та Швейцарії, представники Міністерства закордонних справ, Міністерства Економіки, посольств Австрії, Канади, Норвегії, Королівства Нідерландів, Туреччини, Фінляндії та Представництва Європейської комісії в Україні, Молдові та Білорусії мали можливість ознайомитись із роботою медичного центру в поселенні Трудолюбовка, прийняти участь у виставі молодіжного центру в поселенні Аркадієвка, дізнатися про технологію системи забезпечення водою поселення Новоніколаєвка та про проект «Єдиного Вікна» районоїдержадміністрації в Радянському районі. Після відвідування проектів учасники прийняли участь у консультативній зустрічі донорів, де мали можливість обговорити теперішні досягнення програми та погодити подальші проекти. «Я вражений тим, що було зроблено місцевою владою та приватним сектором. Я вважаю нашим обов’язком перед іншими партнерами, та нами самими, надати повну підтримку цим зусиллям. Я можу гарантувати, що моя країна Швейцарія залишається прихильницею цієї співпраці, яка базується на співробітництві з місцевими громадами. Співпраця з ПРІК була надзвичайно успішною та ми раді продовжити роботу в цьому секторі», зауважив посол Швейцарії пан Крістіан Фасслер.

“Найважливішим є те, що зараз місцеві громади мають мотивацію, щоб самім будувати своє майбутнє з ентузіазмом,” зауважив Френсіс М. О’Доннелл під час завершення візиту. “Ми маємо поширити досягнення такого підходу на інші регіони Криму та всієї України.”

З останніми статтями щодо діяльності Програми Розвитку та Інтеграції Криму ПРООН можно ознайомитись в наступних виданнях:

  • Газета "День" : "Крим, до запитання. Автономия чекає змін", Автор: Варвара Жлуктенко
  • Газета "Крымские Известия" : "Встреча с делегацией стран-партнеров ПРИК ООН", Автор: Ирина Пензякова
  • Информационное Агентство "Укринформ" : "Представительство ПРООН в Украине планирует выделить на Программу Развития и Интеграции Крыма 5,4 млн долларов США", Автор: Яна Лемешенко
  • Информационное Агентство "Укринформ" : "Программа Развития и Интеграции Крыма, осуществляемая ПРООН, способствовала разрешению межэтнических проблем на полуострове, отметил Предстедатель Совмина АРК", Автор: Яна Лемешенко

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ