ЮНІСЕФ та ЮНЕЙДС розпочали глобальну кампанію, закликаючи до дій в інтересах мільйонів дітей, постраждалих від ВІЛ/СНІДуb_95_71_16777215_00_images_content_news_590.jpg ЮНІСЕФ та ЮНЕЙДС розпочали глобальну кампанію, закликаючи до дій в інтересах мільйонів дітей, постраждалих від ВІЛ/СНІДу
b_180_0_16777215_00_images_content_news_590.jpg Нью Йорк, Женева,Київ, 25 жовтня 2005 – ЮНІСЕФ, ЮНЕЙДС та інші партнерські організації представили сьогодні глобальну кампанію, націлену на подолання величезного впливу, що справляє ВІЛ/СНІД на дітей. Те, що менше ніж 5 відсотків дітей, які живуть з ВІЛ, отримують належне лікування, а також мільйони дітей, що втратили батьків, не мають жодної допомоги, є безчестям для всього світу, заявили партнери кампанії.

ЮНІСЕФ заявив, що діти, що уражені хворобою, є “втраченим обличчям” СНІДу – втраченого не лише під час вироблення глобальної та національної політики протидії ВІЛ/СНІДу, але також втраченого через позбавлення доступу до найпростіших послуг з профілактики та догляду . Мільйони дітей втрачають батьків, братів або сестер, школи, медичну допомогу, захист та багато інших основ дитинства через данину, що її забирає хвороба.

За даними ЮНІСЕФ, кожної хвилини:

 • Дитина помирає від захворювання, пов’язаного зі СНІДом.
 • Дитина інфікується вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ)

Четверо молодих людей віком від 15 до 24 років стають ВІЛ-позитивними

Крім того, 15 мільйонів дітей через СНІД втратили принаймні одного з батьків; більше того, мільйони дітей втратили родичів, друзів, вчителів, лікарів, громадських лідерів та інших дорослих, які мали б піклуватися про їхнє здоров’я та добробут. Лише 10 відсотків дітей, які осиротіли внаслідок СНІДу і стали уразливими до цієї хвороби, отримують ту чи іншу державну допомогу або послуги.

“Пандемія існує ось уже двадцять п’ять років, однак допомогою охоплено менше, ніж 10 відсотків дітей, уражених ВІЛ/СНІДом. Надто багато дітей у світі вимушені зростати на самоті, надто швидко дорослішати, або взагалі втрачати життя у ранньому віці”, зазначив Генеральний Секретар ООН Кофі Аннан. “Говорячи простими словами, СНІД – це лихо, яке руйнує їхнє дитинство”.

 

 

“За останні 25 років ВІЛ/СНІД забрав життя більш ніж 20 мільйонів людей і знизив середню тривалість життя у країнах, що найбільше вражені, на цілих 30 років,” ­­- сказала Виконавчий директор ЮНІСЕФ Енн М. Венеман. “Ціле покоління ніколи не знало світу без ВІЛ та СНІДу, до того ж величезні розміри проблеми поки що применшують міру протидії.”

Кампанія “Єднаймося заради дітей. Єднаймося проти СНІДу” розроблена з метою зміни загальнопоширеного переконання у тому, що СНІД вражає лише дорослих, застереже світ щодо того, що ВІЛ/СНІД позбавляє десятки мільйонів дітей їхнього дитинства та загрожує їхньому майбутньому.

Діти в Україні є також під загрозою пандемії ВІЛ/СНІДу в країні, - сказав Джеремі Хартлі, Представник ЮНІСЕФ в Україні на презентації глобальної кампанії в Києві,В Україні більше 9 800 ВІЛ-позитивних дітей народилося у ВІЛ-позитивних матерів і 167 вже померли через СНІД.

В усьому світі ВІЛ/СНІД тим чи іншим шляхом безпосередньо впливає на мільйони дітей, підлітків та молодих людей. Спільною рисою для всіх регіонів планети є відсутність належної, цілеспрямованої уваги до дітей, як з точки зору протидії впливу СНІДу, так і зусиль, спрямованих на повернення пандемії у зворотному напрямку.

 

Нещодавнє дослідження в Україні, проведене за підтримки ЮНІСЕФ, виявило, що ВІЛ- позитивні жінки і їхні діти зазнають високого рівня стигматизації у системі охорони здоров’я, на робочому місці та у власних громадах і сім’ях. Права людей, які зазнали впливу ВІЛ/СНІДу, включаючи дітей, не забезпечуються в Україні, - сказав Джеремі Хартлі, - маючи 1.4 відсотка населення віком від 15 до 49 років інфікованими ВІЛ, Україна може повернути назад епідемію, але фокус має бути на профілактиці серед молодих людей, які на сьогодні складають 80 відсотків усіх інфікованих.

Глобальна кампанія націлена на досягнення вимірюваного прогресу в інтересах дітей, що базується на погоджених на міжнародному рівні цілях в чотирьох напрямах:

 • Попередження передачі ВІЛ від матері до дитини: абсолютна більшість з півмільйона дітей віком до 15 років, які щороку помирають внаслідок пов’язаних зі СНІДом хвороб, були інфіковані шляхом передачі ВІЛ від матері до дитини. До 2010 року кампанія має на меті забезпечити 80 відсотків жінок, що потребують цього, доступом до послуг з попередження передачі ВІЛ від матері до дитини. Зараз менш 10 відсотків жінок мають доступ до таких послуг.

 

 

 

 • Педіатричне лікування: менше ніж 5 відсотків ВІЛ-позитивних, що потребують лікування СНІДу, отримують його, і лише 1 відсоток дітей, народжених ВІЛ-позитивними матерями, мають доступ до котрімоксазолу, недорогого протимікробного препарату, який може зменшити майже вдвічі кількість дитячих смертей від СНІДу через подолання смертельних інфекцій. Кампанія має на меті до 2010 року забезпечити педіатричними ліками СНІДу 80 відсотків дітей, що їх потребують.

 

 • Профілактика: частка підлітків та молодих людей віком від 10 до 24 років складає приблизно половину нових випадків інфікування на ВІЛ, проте переважна більшість молодих людей не мають доступу до інформації, навичок та послуг, які необхідні їм щоб захиститися від ВІЛ. Кампанія має на меті зменшити до 2010 року кількість молоді, що живе з ВІЛ на 25 відсотків відповідно до міжнародних погоджених цілей.

 

 • Підтримка та захист дітей, уражених ВІЛ/СНІДом: підраховано, що до 2010 року у самій лише Центральній та Південній Африці житимуть 18 мільйонів дітей, що втратили хоча б одного з батьків через СНІД. Задовго до того, як батьки помирають, діти – особливо дівчата – повинні брати на себе завдання дорослих, зокрема піклування за хворими, догляд за молодшими братами чи сестрами, заробляння грошей для сплати за ліки і догляд за хворими, або забезпечення їжею. Часто вони мають кидати школу. Кампанія має на меті до 2010 року допомогти 80 відсоткам дітей, які найбільше потребують громадської допомоги і піклування.

  Україна має потенціал навіть перевиконати світові зобов’язання та забезпечити отримання необхідного антиретровірусного лікування усім дітям, що його потребують, та допомогти всім жінкам, що мають таку потребу, запобігти передачі ВІЛ своїм дітям, - сказав Джеремі Хартлі.

  ЮНІСЕФ заявив, що діти повинні бути на першому плані у боротьбі зі СНІДом. За даними ЮНЕЙДС, 55 мільярдів доларів будуть потрібні протягом наступних трьох років, зокрема 22 мільярди лише у 2008 році, для протистояння пандемії СНІДу. На даний момент є дефіцит у фінансуванні щонайменше 18 мільярдів доларів на 2005-2007 роки. Фінансування спрямоване на протидію СНІДу повинно не лише суттєво збільшитися, велика частина коштів повинна бути націлена лише на дітей, що постраждали від хвороби.

  Кампанія “Єднаймося заради дітей. Єднаймося проти СНІДу” розпочнеться по всьому світу протягом наступних двох тижнів – від Австралії та Нової Зеландії до Кенії та Сенегалу, від Парижа, Дубліна і Лондона до Женеви і Гааги – офіційних початок кампанію відбудеться у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку за участю Генерального Секретаря – Кофі Аннана та інших поважних гостей. Прем’єр-міністри і президенти, молоді люди, міжнародні зірки, керівництво ЮНІСЕФ, ЮНЕЙДС та інші партнери кампанії візьмуть участь у прес-конференціях, радіопрограмах, футбольних матчах, урочистих подіях і чемпіонатах з тенісу, щоб оголосити про свою підтримку і солідарність з кампанією “Єднаймося заради дітей. Єднаймося проти СНІДу”.

  * * *

  Протягом майже 60-ти років ЮНІСЕФ є світовим лідером у захисті прав дітей. Фонд працює у 157 країнах, допомагаючи дітям виживати і розвиватися, починаючи з раннього дитинства і до юності. Найбільший у світі постачальник вакцин для дітей, ЮНІСЕФ підтримує дитяче здоров’я і харчування, якісну базову освіту для всіх хлопчиків і дівчаток, і захищає дітей від насильства, експлуатації і ВІЛ/СНІДу. Фонд ЮНІСЕФ складається повністю з добровільних внесків окремих осіб, компаній, закладів та урядів.

  За подальшою інформацією звертайтеся:

  Д

  митро Коник, Координатор інформаційних програм, Київ, тел: 380 50 357 8758, dkonyk@unicef.org

  Увага телевізійним журналістам:

  ЮНІСЕФ пропонує відео матеріали з різних країн світу, які ви можете отримати за адресою: www.thenewsmarket.com/unicef

  Додаткова інформація про кампанію на сайті:

  www.unicef.org/uniteforchildren

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 

 

 

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ