Україна взяла участь у дебатах Генеральної Асамблеї ООН щодо проблеми зміни клімату31 липня - 2 серпня у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку відбулися тематичні дебати Генеральної Асамблеї ООН на тему «Зміна клімату як глобальний виклик». Участь у дебатах взяла делегація України на чолі з Головою Національного агентства екологічних інвестицій України Віталієм Нахлупіним.  Україна взяла участь у дебатах Генеральної Асамблеї ООН щодо проблеми зміни клімату31 липня - 2 серпня у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку відбулися тематичні дебати Генеральної Асамблеї ООН на тему «Зміна клімату як глобальний виклик». Участь у дебатах взяла делегація України на чолі з Головою Національного агентства екологічних інвестицій України Віталієм Нахлупіним.

 Україна взяла участь у дебатах Генеральної Асамблеї ООН щодо проблеми зміни клімату31 липня - 2 серпня у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку відбулися тематичні дебати Генеральної Асамблеї ООН на тему «Зміна клімату як глобальний виклик». Участь у дебатах взяла делегація України на чолі з Головою Національного агентства екологічних інвестицій України Віталієм Нахлупіним.

До складу делегації увійшли представники Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Національного агентства екологічних інвестицій України, Мінфіну, МЗС та Національного лісотехнічного Університету України.

В рамках дводенної зустрічі була проведена інтерактивна дискусія експертів у сфері зміни клімату, а також пленарні виступи, які містили заяви щодо національних стратегій та міжнародних зобов'язання держав-членів. Вперше в своїй історії Генеральна Асамблея присвятила свої пленарні засідання виключно обговоренню проблеми зміни клімату.

У перший день зустрічі були представлені результати наукових досліджень впливу діяльності людини на світову кліматичну систему та можливі заходи щодо пом'якшення негативного впливу на клімат. Другого дня відбулися дебати, під час яких країни-члени коротко представили свою національну політику пом'якшення антропогенного тиску на клімат.

Подібні тематичні дебати - це реальна можливості перетворити науковий консенсус в області зміни клімату на широкий політичний консенсус для дій. «Якщо ми хочемо захистити довкілля, врятувати нашу планету і зберегти її для наших дітей і прийдешніх поколінь - нам потрібні політичні дії. Це є одним з найсерйозніших викликів часу», - заявила Голова Генеральної Асамблеї Хайя Рашед Аль Халіфа, Бахрейн.

У виступі глави української делегації Віталія Нахлупіна під час пленарного засідання віталась ініціатива обговорення питання глобальної зміни клімату, яке набуває пріоритетного значення на порядку денному Об'єднаних Націй. Голова Національного агентства екологічних інвестицій високо оцінив ініціативу і лідерство Європейського Союзу щодо розробки угоди пост-Кіотського періоду, а також зусилля у скороченні емісії парникових газів країнами ЄС до 2020 та 2050 років. Також українській доповідач підкреслив, що Україна розглядає можливість до 2020 року досягти скорочень викидів парникових газів на 20-30%. Ці скорочення мають базуватися на сучасній технологічній основі із залученням необхідних фінансових ресурсів.

Під час перебування у Нью-Йорку українська делегація взяла активну участь у засіданнях з тематики наукових досліджень та подолання глобального потепління, а також провела низку результативних зустрічей з делегаціями країн ЄС, Туреччини, Норвегії, Росії, Індії та Бразилії.

*****

Більше інформації: прес-служба Міністерства охорони навколишнього природного середовища press@menr.gov.ua,

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ