тренінг для лідерів біженців «Права людини та ВІЛ/СНІД» Одеса, 13-15 серпня: У приміщенні пункту тимчасового розміщення біженців проектом ПРООН «Врядування з питань ВІЛ/СНІДу» був проведений тренінг для лідерів біженців «Права людини та ВІЛ/СНІД». Учасники обговорили ряд питань та визначили подальші кроки щодо протидії ВІЛ/СНІД, профілактичної роботи в їх громадах.  тренінг для лідерів біженців «Права людини та ВІЛ/СНІД» Одеса, 13-15 серпня: У приміщенні пункту тимчасового розміщення біженців проектом ПРООН «Врядування з питань ВІЛ/СНІДу» був проведений тренінг для лідерів біженців «Права людини та ВІЛ/СНІД». Учасники обговорили ряд питань та визначили подальші кроки щодо протидії ВІЛ/СНІД, профілактичної роботи в їх громадах. тренінг для лідерів біженців «Права людини та ВІЛ/СНІД»

Відповідно до законодавства – біженці в Україні захищені законом. Вони мають майже ті ж самі права, що й українські громадяни, окрім передбачених законом винятків.Отже, біженці серед інших прав також мають право на охорону здоров’я, медичне обслуговування та медичне страхування. У разі ВІЛ інфікування - біженець має право на компенсацію шкоди, що завдана йому через незаконне поширення інформації про зараження, право на безкоштовні ліки, засоби індивідуальної гігієни та соціально-психологічну допомогу, а також право на використання ізольованої кімнати.

Для участі у тренінгу були запрошені лідери громад біженців та шукачів притулку з усієї України – всього 16 осіб. Під час заходу були розглянуті питання, які стосуються не лише ВІЛ/СНІДу, профілактики, лікування, але і прав людини, зокрема, причин порушень прав ВІЛ-інфікованих, проблем стигми та дискримінації. На практиці ж ставлення до біженців нерідко буває нетерпимим: мають місце прояви дискримінації та расизму, корупції, та бюрократичних зволікань у наданні допомоги. Зокрема, присутні відмітили, що всі вони проходили тестування на ВІЛ, оскільки воно є обов’язковим для всіх шукачів статусу біженця, але ні до-, ні після тестування відповідні консультації їм надані не були. За словами Томаса Лукакаї, біженця з Анголи, про результат тестування його особисто не повідомили, а надіслали його у конверті відразу до міграційної служби.

Часто біженці, які прибувають в Україну не володіють мовою, яка б дала їм змогу вільно спілкуватись в країні, та не знають свої прав.

Саме тому для них дуже важливим є спілкування в межах своєї громади, де вони і можуть отримати базові знання. Віян Ю Сіф, президент Харківського обласного об’єднання "Курдістан", переконаний, що знання про ВІЛ, отримані ним під час тренінгу доповнили його власні, крім того, він отримав важливу інформацію про права людини, зокрема, біженців в Україні. "Впродовж трьох днів семінару я мав змогу познайомитися з представниками інших громад, які, як і я, поширюватимуть отримані нами знання серед своїх земляків, котрі також мають на це право," - додає він.

Понад 2 500 осіб нині в Україні офіційно зареєстровані біженцями. Ці люди змушені були залишити свої домівки на батьківщині, рятуючи своє власне життя. Біля половини з них - вихідці із Афганістану, 30% людей, які отримали статус біженця в Україні – це вихідці із різних країн колишнього Радянського Союзу, де після його розпаду почались міжетнічні сутички або військові конфлікти: Таджикистан, Чечня, Узбекистан. І тільки 8-10% становлять вихідці з інших країн (Південної Азії, Африки).

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до Оксани Скиталінської, менеджера з комунікацій: за тел, 253-82-90 та 537-22-93 чи електронною поштою

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ