Переможниця 49-го Пісенного конкурсу „Євробачення" співачка Руслана призначена Національним Послом Дитячого Фонду Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ), провідної світової організації захисту інтересів дітей, про що оголосив сьогодні Представник ЮНІСЕФ в Україні Джеремі ХартліКиїв, 10 травня 2005 року - Переможниця 49-го Пісенного конкурсу „Євробачення" співачка Руслана призначена Національним Послом Дитячого Фонду Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ), провідної світової організації захисту інтересів дітей, про що оголосив сьогодні Представник ЮНІСЕФ в Україні Джеремі Хартлі. Переможниця 49-го Пісенного конкурсу „Євробачення" співачка Руслана призначена Національним Послом Дитячого Фонду Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ), провідної світової організації захисту інтересів дітей, про що оголосив сьогодні Представник ЮНІСЕФ в Україні Джеремі ХартліКиїв, 10 травня 2005 року - Переможниця 49-го Пісенного конкурсу „Євробачення" співачка Руслана призначена Національним Послом Дитячого Фонду Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ), провідної світової організації захисту інтересів дітей, про що оголосив сьогодні Представник ЮНІСЕФ в Україні Джеремі Хартлі.

Переможниця 49-го Пісенного конкурсу „Євробачення" співачка Руслана призначена Національним Послом Дитячого Фонду Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ), провідної світової організації захисту інтересів дітей, про що оголосив сьогодні Представник ЮНІСЕФ в Україні Джеремі ХартліКиїв, 10 травня 2005 року - Переможниця 49-го Пісенного конкурсу „Євробачення" співачка Руслана призначена Національним Послом Дитячого Фонду Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ), провідної світової організації захисту інтересів дітей, про що оголосив сьогодні Представник ЮНІСЕФ в Україні Джеремі Хартлі.

Всесвітньо відома українська співачка і автор пісень Руслана приєднується до плеяди визначних особистостей світового рівня, до якої входять понад 200 акторів, музикантів, співаків, спортсменів та літераторів, які представляють ЮНІСЕФ протягом багатьох років.

Руслана увірвалася на світову сцену з енергійною піснею, яку вона представила минулого року на Пісенному конкурсі „Євробачення", вперше вигравши приз для своєї країни.

В новій для себе ролі Руслана буде відстоювати права кожної української дитини на здоров'я, гідність та розвиток. Використовуючи свою популярність та керуючись особистою зацікавленістю у вирішенні проблем дітей, вона буде працювати представником ЮНІСЕФ, щоб підтримати місію Дитячого Фонду, спрямовану на забезпечення виживання та благополуччя усіх дітей до досягнення ними повноліття.

"Для мене головним є не стільки приєднання до престижного списку зірок, які надають підтримку ЮНІСЕФ, скільки можливість зробити особистий внесок в покращення життя і майбутнього дітей", - заявила Руслана. Вкладаючи творчі сили, енергію і натхнення та присвячуючи себе розв'язанню проблем охорони здоров'я та розвитку дітей, Руслана допомагатиме Дитячому Фонду ООН у зменшенні кількості випадків йододефіцитних захворювань та запобіганні поширенню епідемії ВІЛ/СНІДу. "Особливу увагу хочу зосередити на проблемах дітей, які опинилися на вулиці, і на їхніх чисельних проблемах", - підкреслила Руслана.

Україна стоїть на порозі широкомасштабної епідемії, нараховуючи серед населення близько третини мільйона людей, хворих на ВІЛ/СНІД, 11% з яких - діти. Щорічно 80% новонароджених хворіють через нестачу йоду в організмі, що призводить до незворотного пошкодження мозку та втрати 10-15% розумових здібностей.

"П'ятдесят років тому ЮНІСЕФ став першою всесвітньою організацією, яка почала використовувати вплив знаменитостей у вирішенні глобальних проблем, обравши загального улюбленця Денні Кея першим Послом Доброї Волі," - зауважив Представник ЮНІСЕФ в Україні Джеремі Хартлі. "З того часу видатні особистості значно сприяють діяльності ЮНІСЕФ та представляють інтереси тих, хто, зазвичай, не має права голосу - всіх дітей світу".

Руслана приєднується до когорти відомих колишніх та теперішніх Послів Доброї Волі ЮНІСЕФ, до якої входять Денні Кей, Одрі Хепберн, Гаррі Белафонте, Роджер Мур, Ванесса Редгрейв, Джессіка Ланг та Міа Фарроу. Видатні музиканти, серед яких - Джордж Гаррісон, Кет Стівенс та Роббі Вілльямс також співпрацюють з ЮНІСЕФ.

"Руслану, як і всіх наших Послів доброї волі, обрали за її співчуття, участь у вирішенні глобальних питань та надзвичайну відданість справі допомоги дітям. Ми дуже раді, що Руслана приєднується до сім'ї ЮНІСЕФ. Я знаю, вона допоможе донести місію ЮНІСЕФ до молодих людей, які безпосередньо матимуть вплив на наше майбутнє", - стверджує Джеремі Хартлі.

Останнім часом українська переможниця Пісенного конкурсу „Євробачення" 2004 дуже активно займається міжнародною діяльністю. Вона виголошувала промову у Європейському Парламенті, приїжджала на переговори до Ради Європи, зустрічалась із головою ОБСЄ, мала нагоду поспілкуватися із Президентом Європейської Комісії. Руслана сповідує принципи та ідеї, проголошені у Статуті ООН.

* * *

За подальшою інформацією звертайтеся, будь ласка:

Дмитро Коник, Координатор інформаційних програм, Київ, тел: 380 44 254 2450 dkonyk@unicef.org

Працюючи протягом 60 років в інтересах дітей в 158 країнах, ЮНІСЕФ є світовим лідером, що допомагає дітям вижити та мати щасливе дитинство з раннього віку до повноліття. Найбільший у світі постачальник вакцин у бідні країни, ЮНІСЕФ забезпечує дитяче здоров'я та харчування, якісну базову освіту для всіх хлопчиків і дівчаток, і захищає дітей від насильства, експлуатації та СНІД. ЮНІСЕФ фінансується повністю за рахунок добровільних внесків фізичних осіб, бізнес структур, організацій та урядів.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ