Україна – жінка, що повернулась з Європи після більше ніж шести місяців експлуатації, отримала допомогу завдяки дзвінку на «527» – перший і єдиний національний безкоштовний номер з протидії торгівлі людьми.

Україна - жінка, що повернулась з Європи після більше ніж шести місяців експлуатації, отримала допомогу завдяки дзвінку на «527» - перший і єдиний національний безкоштовний номер з протидії торгівлі людьми.
У квітні цього року провідні оператори мобільного зв'язку в Україні - "Астеліт" (торгівельна марка life:)), Київстар та МТС (UMC) запровадили безкоштовний короткий мобільний номер «527», що спрямовує всі дзвінки до безкоштовної національної інформаційної служби МОМ. Професійні оператори гарячої лінії надають поради та застереження щодо пошуків роботи за кордоном, а також можуть допомогти людям, які зазнали експлуатації за кордоном. З початку роботи номера національна безкоштовна гаряча лінія МОМ отримала більше ніж 1700 дзвінків через «527».
Історія вищезазначеної жінки, якою вона поділилася з операторами гарячої лінії, досить типова. Вона була у відчаї після втрати роботи у рідному місті, коли її друг запропонував їй роботу продавця за кордоном. Гроші за квиток та візу сплатив її вербувальник в рахунок майбутньої зарплатні. Коли вона приїхала до країни призначення, в неї відібрали паспорт та продали до сексуального рабства. Після декількох місяців насильницького утримування та примусової проституції вона знайшла можливість втекти та повернулась в Україну. Особливим в цій історії є те, що вона зателефонувала «527» і звернулась по допомогу. Оператори ідентифікували її як потерпілу від торгівлі людьми і негайно спрямували її до громадської організації з протидії торгівлі людьми, яка в свою чергу направила її до МОМ.
За останні шість років МОМ в Україні надала допомогу понад 4000 потерпілим від торгівлі людьми, що включає медичну та психологічну реабілітацію, професійне навчання, реінтеграційні гранти, юридичну допомогу і т.і. «Завдяки номеру «527» ми змогли допомогти цій жінці отримати медичну допомогу та психологічне лікування, яке було необхідним для того, щоб розпочати життя заново», -розповіла пані Марина Пасічник, Координатор національної гарячої лінії - "Ми сподіваємось, що поінформованість про цей номер зростатиме, а також зростатиме кількість людей, яким необхідна допомога ."

Для отримання більш детальної інформації про ініціативу, будь-ласка, звертайтеся доІнформаційного відділу МОМ в Україні за тел. 380 44-568 50 15 або pr@iom.kiev.ua

Yidete za kordon? Podbayte pro bezpeku, zatelefonuyte 527 - Garyacha linia z pytan migratsii. Dzvinki po
Ukraini bezkoshtovni. Skazhit stop torgivtsyam lyudmi.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ