Міжнародні волонтери спілкуються з українцямиЗ 27 серпня по 10 вересня 2007 року в Київській, Житомирській та Чернігівській областях України відбулася Міжнародна кампанія з пропаганди волонтерського руху. Протягом двох тижнів волонтери з Польщі, Сербії, Франції, Німеччини, Данії, Туреччини та Японії разом з українськими добровольцями працювали, вирішуючи актуальні проблеми громад сіл та невеликих міст. Ініціатором заходу виступила Програма Волонтери ООН, підтримали ініціативу Чорнобильська програма відродження та розвитку, Всеукраїнська Асоціація молодіжного співробітництва «Альтернатива-В» , Проект Програми розвитку ООН «Створення безпечного середовища для молоді України». Міжнародні волонтери спілкуються з українцямиЗ 27 серпня по 10 вересня 2007 року в Київській, Житомирській та Чернігівській областях України відбулася Міжнародна кампанія з пропаганди волонтерського руху. Протягом двох тижнів волонтери з Польщі, Сербії, Франції, Німеччини, Данії, Туреччини та Японії разом з українськими добровольцями працювали, вирішуючи актуальні проблеми громад сіл та невеликих міст. Ініціатором заходу виступила Програма Волонтери ООН, підтримали ініціативу Чорнобильська програма відродження та розвитку, Всеукраїнська Асоціація молодіжного співробітництва «Альтернатива-В» , Проект Програми розвитку ООН «Створення безпечного середовища для молоді України».

Міжнародні волонтери спілкуються з українцямиЗ 27 серпня по 10 вересня 2007 року в Київській, Житомирській та Чернігівській областях України відбулася Міжнародна кампанія з пропаганди волонтерського руху. Протягом двох тижнів волонтери з Польщі, Сербії, Франції, Німеччини, Данії, Туреччини та Японії разом з українськими добровольцями працювали, вирішуючи актуальні проблеми громад сіл та невеликих міст. Ініціатором заходу виступила Програма Волонтери ООН, підтримали ініціативу Чорнобильська програма відродження та розвитку, Всеукраїнська Асоціація молодіжного співробітництва «Альтернатива-В» , Проект Програми розвитку ООН «Створення безпечного середовища для молоді України».

Міжнародна команда волонтерів показала зразок плідної та ефективної роботи з вирішення нагальних питань сільських громад Любеча Чернігівської області, Круглика Київської області, Листвина, Кирданів, Коростеня, що на житомирщині. Формат волонтерського табору праці сприяв пропаганді добровольчого руху, молодіжного розвитку та міжкультурних зв‘язків. Діючи на локальному рівні, здійснюючи добрі справи для молоді, що живе на теріторіях, постраждалих від Чорнобиля, молоді добровольці тим самим працювали на досягнення глобальних цілей у галузі розвитку, визначених у Декларації Тисячоліття Організації Об‘їднаних Націй.

Зупиняючись в кожному населеному пункті на один чи два дні, представники міжнародного волонтерського руху проводили навчання місцевої молоді на теми волонтерства, а також разом з місцевою молоддю виконували конкретні завдання, актуальні для місцевої громади. Зустрічі з місцевою молоддю та тренінги з волонтерства відбувалися на базі молодіжних центрів, що працюють в кожному з вказаних населених пунктів. Молодіжні центри, відкриті в багатьох містах та селах України за підтримки Програми розвитку ООН сприяють формуванню активної життєвої позиції молоді, вирішенню проблем місцевої громади, надають місцевій молоді доступ до інформації та знань, тому приїзд міжнародних добровольців створив шанс не тільки для набуття нових знань та навичок волонтерства, але й можливістю продемонструвати власні здобутки та напрацьований досвід.

Представник молодіжної громади Коростеня Андрій Костриця зауважив: « Завдяки зустрічі з волонтерами з інших країн ми зрозуміли, що волонтерство це не просто безоплатна добровільна робота – це справжня філософія участі кожного свідомого громадянина в житті громади, в справі її розвитку. Хоча ми спілкуємося різними мовами, це не стало на заваді спільній роботі по облаштуванню дитячого майданчика в старовинному стилі на території міського парку. Те, що ми зробили є дуже важливим, але ще важливіше те, що ми обмінялися досвідом, культурними традиціями. Нам би дуже хотілося залишитися добрими друзями і щоб наше прекрасне місто залишилося у серці кожного гостя назавжди».

Волонтерський рейд став важливою віхою в житті не лише українського села, але й самих міжнародних волонтерів, тому що насичена програма волонтерського табору передбачала крім роботи ще й пізнавальні екскурсії до Києва, Чернігова, Чорнобиля. Розповідаючи про свої враження від роботи в с. Круглик, Київської області пані Кетлін Цидлер з Німеччини сказала: «Для нас дуже важливо і відповідально бути тут, зустрічатися з молоддю, працювати разом. Ми ясно усвідомлюємо той факт, що ми представляємо не тільки свої країни але і волонтерський рух взагалі. Тут, у Круглику, ми представляли нашу програму місцевій молоді і зустріли повне розуміння та підтримку. Після цього ми разом спільно працювали, прибираючи Могилу Радянського Солдата, та прилеглу до неї територію. Нічого не зближує людей так, як корисна спільна праця».

Підводячи підсумки волонтерського туру Україною, пані Енн Меррілл – співкоординатор Програми Волонтери ООН - зазначила, що корисний практичний досвід гуртування громади навколо вирішення конкретного питання, добровільної допомоги рідному місту чи селу, широко вживаний у різних країнах світу тепер, безумовно, приживеться і поширюватиметься в Україні. Завершенням Міжнародної волонтерської кампанії в Україні стала прес-конференція в агентстві УНІАН 10 вересня 2007 року, на якій були озвучені основні результати двотижневої роботи та обмальовані перспективи розвитку волонтерства в нашій державі.

За більш детальною інформацією звертатися до Енн Меррілл (044) 253 93 63, ann.merrill@undp.org

Фотзвіт заходу

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ