Журналісти-учасники семінару зі зміни клімату та енергоефективності11 вересня 2007, Рівне, Україна.12 практикуючих журналістів Рівненщини та близько 60 студентів факультету комунікації Рівненського Міжнародного економіко-гуманітарного університету обговорили з експертами Програми розвитку ООН актуальні екологічні проблеми в рамках інформаційного семінару „Виклики часу: зміна клімату та енергозбереження”. Журналісти-учасники семінару зі зміни клімату та енергоефективності11 вересня 2007, Рівне, Україна.12 практикуючих журналістів Рівненщини та близько 60 студентів факультету комунікації Рівненського Міжнародного економіко-гуманітарного університету обговорили з експертами Програми розвитку ООН актуальні екологічні проблеми в рамках інформаційного семінару „Виклики часу: зміна клімату та енергозбереження”.

Журналісти-учасники семінару зі зміни клімату та енергоефективностіЖурналісти Рівненщини обговорили з експертами ООН актуальність проблем глобального потепління та енергозбереження для регіону.

11 вересня 2007, Рівне, Україна.12 практикуючих журналістів Рівненщини та близько 60 студентів факультету комунікації Рівненського Міжнародного економіко-гуманітарного університету обговорили з експертами Програми розвитку ООН актуальні екологічні проблеми в рамках інформаційного семінару „Виклики часу: зміна клімату та енергозбереження".

Мета семінару - поширення інформації та обговорення проблем зміни клімату та енергозбереження в Україні та світі, проведення дискусії щодо ролі журналістів у висвітленні гострих питань довкілля та мобілізації громад у захисті навколишнього середовища.

Цей захід було здійснено з ініціативи проекту ПРООН „Подолання бар'єрів на шляху зменшення викидів парникових газів через підвищення енергоефективності системи централізованого теплопостачання", що впроваджується в Рівному, а також Відділу громадської інформації ООН в Україні та Чорнобильської Програми Відродження та Розвитку ПРООН.

Про те, як виникла ідея проведення такого семінару розповів Олексій Пащенко, програмний координатор ПРООН з енергетики та енергоефективності: „Одним з ключових компонентів нашого проекту у Рівному є мобілізація громади для вирішення проблем енергоефективності у повсякденному житті. А саме мас-медіа можуть прискорити цей процес через інформування населення ".

На семінарі також виступили експерти Програми розвитку ООН Олексій Михасюк щодо екологічних напрямків діяльності різних агенцій системи ООН та Микола Мовчан щодо діяльності Чорнобильської програми відродження та розвитку у Рівненській області, а також про досвід співпраці програми з мас-медіа.

Спеціальним доповідачем семінару був відомий журналіст, директор телепрограм компанії „Медіа-дім", головний редактор служби новин національного телеканалу „Тоніс", автор десятків сюжетів та кількох документальних фільмів, лауреат Національної премії України в галузі телебачення "Телетріумф" у номінації „Кращий телерепортер України Артем Шевченко.

В рамках семінару Артем Шевченко прочитав лекцію «Проблеми екології та зміни клімату - чи варті журналістської уваги?», а також провів презентацію з тематичної журналістики для студентів факультету комунікації Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем'янчука. Пан Шевченко поділився своїм досвідом, зокрема щодо висвітлення екологічних питань.

„На мою думку, проблеми зміни клімату та енергозбереження мають стати „гарячими" темами для журналістів" - зазначив пан Шевченко. „Крім того, екологічний журналізм - це сучасна тенденція світових медіа. Я вдячний, що завдяки Програмі розвитку ООН мені випала нагода поділитися своїм досвідом з регіональними журналістами. Сподіваюсь, що журналісти з інших областей також візьмуть участь у подібних семінарах", додав він.

На завершення відбулася прес-конференція на тему екологічного журналізму, яку провели вже самі студенти університету.

*****

Більше інформації: Олексій Пащенко, Програмний координатор з енергетики та енергоефективності, alexey.paschenko@undp.org

Матеріали інформаційного семінару „Виклики часу: зміна клімату та енергозбереження":

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ