21 вересня - Міжнародний день миру (21 сентября - Международный день мира) Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун: «Мир - найважливіше покликання Організації Об'єднаних Націй»

21 вересня - Міжнародний день миру (21 сентября - Международный день мира) Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун: «Мир - найважливіше покликання Організації Об'єднаних Націй»

21 вересня - Міжнародний день миру (21 сентября - Международный день мира)Організація Об'єднаних Націй - Міжнародний день миру вперше було засновано Генеральною Асамблеєю у 1981 році, як день глобального припинення вогню та не насилля. Генеральна Асамблея закликала людей усього світу у День миру скористатися нагодою та посприяти винесенню мирних рішень у конфліктах, а також утримуватися від ворожості протягом дня. Щорічно, люди зі всього світу по-різному відзначають мир 21 вересня.

Штаб-квартира Організації Об'єднаних Націй відзначає Міжнародний день миру 21 вересня традиційною церемонією Дзвону миру, яку провели Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун та Посланці миру ООН.

У своєму зверненні за нагоди цього дня, Генеральний секретар зауважив: «Мир - це найбільше покликання Організації Об'єднаних Націй. Воно окреслює нашу місію. Воно скеровую наші дії. Покликання об'єднує нашу роботу в усьому світі, від миротворчої діяльності до запобіжної дипломатії, до просування захисту прав людини та розвитку».

Генеральний секретар закликав працівників штаб-квартири та людей в усьому світі, провести хвилину мовчання по обіді за місцевим часом, задля миру.

Протягом останніх років, Організація Об'єднаних Націй була залучена у пошук рішень для декількох важких конфліктів. Наприклад, ООН проведе чотири зустрічі високого рівня, починаючи з 21 вересня, які зберуть разом світових лідерів для обговорення як світова спільнота може сприяти мирному вирішенню проблем у Дарфурі, на Середньому Сході, в Іраку та Афганістані. 24 вересня, Генеральний секретар збере велику зустріч з нагоди зміни клімату, питання, яке він також поєднує з захистом миру.

«Я не маю ілюзій, що ці проблемі можуть бути вирішені за ніч. Усі рішення потребують тривалого часу та важкої праці. Але запевняю, як Генеральний секретар, я буду тісно співпрацювати з країнами -учасницями над цими питаннями задля досягнення успіху» - сказав він під час прес-брифінгу.

ООН, останніми роками, працювала на декількох фронтах будуючи мир, включаючи допомогу у проведенні демократичних виборів у країнах, які щойно вийшли з конфлікту, а саме у Демократичній республіці Конго, Гаїті, Демократичній республіці Тимор Лорасає та у Сієра Леоне.

У додаток, рекордна кількість блакитних беретів та цивільного населення - більше 100,000 - слугують у 19 миротворчих операціях ООН по всьому світі на користь миру.

Генеральний секретар Бан Кі-Мун дзвонитиме у японський дзвінок миру на газоні поряд з будинком Секретаріату о 9.30, його супроводжуватимуть Посланці миру ООН Майкл Дуглас, Джейн Гудок та Елі Вісел. На церемонії будуть присутні студенти з Міжнародної школи ООН, одягненні у свої національні костюми, вони триматимуть прапор Організації Об'єднаних Націй та усіх 193 країн-учасниць ООН. Генеральний секретар також проголосить призначення нових Посланців миру.

Церемонію завершить щорічний ритуал: 700 учнів вищих та середніх навчальних закладів, включаючи біженців з Перу та Судану, а також Посланці миру обміняються своїми думками на тему «Мир: клімат змін» під час відео-конференції з молодими людьми у місіях ООН у Демократичній республіці Конго, Лівані та Судані.

До Міжнародного дня миру в різних країнах світу вийшла стаття Генерального секретаря ООН Бан Кі-Мун щодо ситуації в Дарфурі та внеску ООН в налагодження миру в цьому регіоні. В Україні, матеріал було надруковано в тижневику "Газета 2000".

Більше інформації: http://www.un.org/events/peaceday/2007/index.shtml

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ