17 жовтня, Україна. Сьогодні вперше в Україні пройшла акція «Піднімись та віддай свій голос проти бідності» з нагоди Міжнародного Дня Організації Об'єднаних Націй боротьби за ліквідацію бідності. В різних містах України 4926 осіб символічно підійнялися, щоб підтримати глобальний рух проти бідності та встановити новий світовий Рекорд Гіннеса.

 17 жовтня, Україна. Сьогодні вперше в Україні пройшла акція «Піднімись та віддай свій голос проти бідності» з нагоди Міжнародного Дня Організації Об'єднаних Націй боротьби за ліквідацію бідності. В різних містах України 4926 осіб символічно підійнялися, щоб підтримати глобальний рух проти бідності та встановити новий світовий Рекорд Гіннеса.

 Україна, 17 жовтня: Сьогодні вперше в Україні пройшла акція «Піднімись та віддай свій голос проти бідності» з нагоди Міжнародного Дня Організації Об'єднаних Націй боротьби за ліквідацію бідності. В різних містах України 4926 осіб символічно підійнялися, щоб підтримати глобальний рух проти бідності та встановити новий світовий Рекорд Гіннеса.

Головними партнерами Представництва ООН у реалізації цієї ініціативі були школи та університети, молодіжні центри та активісти громадського руху, які піднялись сьогодні о 13:00 в Києві, Харкові, Хмельницькому, Запоріжжі, Херсоні та Іванкові, Бородянці, Славутичі.

Координатор системи ООН в Україні Френсіс О'Доннелл зазначив, «Боротьба із бідністю та нерівністю є стратегічною метою для всіх країн світу. Ніхто не повинен стояти осторонь цих проблем, бо тільки завдяки вирішенню цих завдань наш світ стане кращим для усього людства».

Він також повідомив, що акція Stand up and Speak out against Poverty була започатковано у 2006 році. В минулому році більше 23 мільйонів людей у 87 країнах світу взяли участь в ній і цей рекорд був занесений до Книги рекордів Гіннеса. Френсіс О'Доннелл висловив сподівання, що завдяки підтримки України та поширенню цієї акції на інші держави минулорічний рекорд буде перевершений принаймні вдвічі.

17 жовтня 2007 року мільйони людей в усьому світі знову символічно піднялись та висловили свій протест проти бідності та нерівності на підтримку досягнення Цілей розвитку тисячоліття. Різноманітні заходи на підтримку руху проти бідності відбуваються у більше ніж 100 країнах світу. Люди вимагатимуть, щоб їх уряди дотримались зобов'язань визначених у Цілях розвитку тисячоліття та покінчили із злиднями до 2015 року.

Головні заходи у столиці України відбулися у Національному університеті «Києво-Могилянська академія». «Ми переконані, що для подолання бідності у глобальному масштабі якомога більше людей мають зробити хай невеликий, але конкретний крок, - сказав президент Національного університету «Києво-Могилянська Академія» Сергій Квіт. - Політика нашого університету - робити все від нас залежне, щоб майновий стан не обмежував можливостей молодих людей».

У Києво-Могилянській Академії керівник Представництва ООН в Україні Френсіс О'Доннелл прочитав лекцію і провів дебати зі студентами на тему боротьби з бідністю. Після цього він зачитав Декларацію проти бідності та разом зі студентами та президентом Академії Сергієм Квітом взяв участь в акції "Піднімись та віддай свій голос проти бідності".

____

Для отримання більш докладної інформації звертайтесь, будь-ласка, до Відділу громадської інформації ООН в Україні: Вероніки Ващенко, veronika.vashchenko@un.org.ua, +38.044.253.9363, Сергія Гриценка, sergiy.grytsenko@undp.org, +38.044.254.0035.

ДО УВАГИ РЕДАКТОРІВ:

Про Всесвітню акцію «STAND UP AGAINST POVERTY»:

Ця акція була започаткована у 2006 році як міжнародна громадянська ініціатива задля боротьби з бідністю та відбувається у Міжнародний день ООН з боротьби з бідністю - 17 жовтня. Подія має на меті мобілізувати людей по всьому світу, які символічно «підіймаються» на підтримку глобального руху проти бідності. Акція обов'язково має відбуватися впродовж доби 16-17 жовтня одночасно по цілому світу, щоб виконати вимоги щодо реєстрації світових рекордів Гіннеса.

Минулого року 17 жовтня більше 23 мільйонів людей у 87 країнах світу встали із закликом подолати крайню бідність, неписемність, голод та небезпечні хвороби. Цю символічну акцію було записано до історії Всесвітньої Книги рекордів Гіннеса в категорії «найбільшої кількості людей, які одночасно піднялися проти бідності протягом однієї доби».

Цього року різноманітні заходи на підтримку руху проти бідності відбуватимуться у більш ніж 100 країнах світу. Вони включатимуть мітинги та концерти, збори у шкільних парламентах, муніципалітетах та таборах біженців. www.standagianstpoverty.org

Про Цілі Розвитку Тисячоліття:

Цього року акція STAND UP! проходить під девізом: «Піднімись та віддай свій голос проти бідності та за досягнення Цілей розвитку тисячоліття» (Stand up and Speak out against Poverty and for the Millennium Development Goals), закликаючи лідерів всіх держав світу виконати свої зобов'язання та досягти означених Цілей до 2015 року. У 2000 році під час проведення Світового Саміту Тисячоліття лідери 189 країн-членів ООН, включно з Президентом України, підписали Декларацію Тисячоліття Організації Об'єднаних Націй. Від імені своїх народів вони визначили вісім Цілей у галузі розвитку, які згодом стали відомі як Цілі розвитку тисячоліття (ЦРТ).

Глобальні цілі розвитку тисячоліття були прийняті в українському контексті враховуючи особливості розвитку нашої країни. Цілі Розвитку Тисячоліття для України: Подолання бідності (Ціль 1); Забезпечення якісної освіти впродовж життя (Ціль 2); Забезпечення сталого розвитку довкілля (Ціль 3); Поліпшення здоров'я матерів та зменшення дитячої смертності (Ціль 4); Обмеження поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу і започаткування тенденції до скорочення їх масштабів (Ціль 5); Забезпечення ґендерної рівності (Ціль 6).

Підписання Україною Декларації тисячоліття ООН є не тільки визнанням пріоритетності розв'язання проблем людського розвитку і їх важливості для подальшого процвітання нації, але й ознакою прийняття державою відповідальності за стан і перспективи розвитку людського потенціалу. Тисячі наших співвітчизників, приєднавшись до учасників цієї глобальної акції, закликали сьогодні світових та українських лідерів виконувати свої обіцянки.

Про Представництво ООН в Україні:

Представництво ООН в Україні було відкрито у 1992 році. Наразі, система ООН в країні представлена 13 міжнародними організаціями, програмами та агенціями, а саме Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Міжнародне агентство з атомної енергетики (МАГАТЕ), Міжнародна організація з міграції (МОМ), Міжнародна організація праці (МОП), Об'єднана Програма ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС), Програма розвитку ООН (ПРООН), Фонд Народонаселення ООН (ЮНФПА), Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБООН), Управління ООН з наркотиків та злочинності (УНЗООН), а також Міжнародна Фінансова Корпорація (МФК), Міжнародний валютний фонд (МВФ), Світовий Банк (СБ). www.un.org.ua

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ