22 жовтня 2007 року відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Представництвом ООН в Україні та Міжнародним благодійним Фондом «Україна 3000» в рамках ініціативи Глобального Договору в Україні. Меморандуму має на меті сприяння співпраці між ООН та Фондом «Україна 3000» у сфері виховання і розвитку людини, соціального залучення молоді, рівності між поколіннями, соціальної солідарності та відповідального громадянства. Сторони почнуть співпрацю у цих важливих сферах через сприяння розвитку нації, виховання та освіти молоді та посиленню діалогу між поколіннями в Україні, таким чином зміцнюючи єдність суспільства. b_170_119_16777215_00_images_content_news-pictures__z8o2951.jpg22 жовтня 2007 року відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Представництвом ООН в Україні та Міжнародним благодійним Фондом «Україна 3000» в рамках ініціативи Глобального Договору в Україні. Меморандуму має на меті сприяння співпраці між ООН та Фондом «Україна 3000» у сфері виховання і розвитку людини, соціального залучення молоді, рівності між поколіннями, соціальної солідарності та відповідального громадянства. Сторони почнуть співпрацю у цих важливих сферах через сприяння розвитку нації, виховання та освіти молоді та посиленню діалогу між поколіннями в Україні, таким чином зміцнюючи єдність суспільства.

22 жовтня 2007 року відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Представництвом ООН в Україні та Міжнародним благодійним Фондом «Україна 3000» в рамках ініціативи Глобального Договору в Україні. Церемонія підписання відбулася у музеї "Духовні скарби"

В акції взяли участь Постійний координатор ООН в Україні Френсіс М. О'Доннелл, Голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» пані Катерина Ющенко, керівники агенцій ООН в Україні, радник Голови Наглядової ради Фонду «Україна 3000» Андрій Мирошніченко, Голова Правління Фонду «Україна 3000» Олександр Максимчук, співробітники Представництва ООН в Україні та Фонду «Україна 3000». Захід відбувся у приміщенні Музею «Духовні скарби України».

У своєму виступі пан Френсіс О'Доннелл розповів про спільні проекти, реалізація яких запланована у рамках виконання Меморандуму, зокрема - про проект «Cкарбниця Живої Спадщини».

За словами пана О'Доннелла, ідея проекту виникла після того, як представники ООН поспілкувалися з мешканцями Будинку для престарілих акторів - людьми, які колись були дуже відомими. «Розмовляючи з цими людьми, я зрозумів, як багато молоді люди втрачають від того, що не мають можливості почути життєві історії старших поколінь», - сказав Френсіс О'Доннелл.

Він зауважив, що цей проект допоможе зберегти для наступних поколінь спадщину і досвід предків, а також сприятиме вихованню в молоді поваги до старших людей. «Якщо ми будемо цінувати унікальний досвід тих людей, які ще живі, ми надамо сенсу їхнім історіям життя, увічнимо їхні спогади заради майбутніх поколінь та зміцнимо зв'язки між поколіннями», наголосив пан О'Доннелл.

Звертаючись до присутніх, пані Катерина Ющенко розповіла про досвід спільних акцій та проектів, що їх було реалізовано Фондом «Україна 3000» та агенціями ООН. «Ми тривалий час продуктивно співпрацюємо разом, - сказала вона, - однак, прийшов час перейти від реалізації епізодичних акцій до системної роботи з усіма агенціями, які працюють в Україні. Саме тому за взаємною згодою ми вирішили підготувати та підписати Меморандум про взаєморозуміння, який визначає стратегію нашої спільної діяльності. Сьогодні ми хочемо об'єднати зусилля у виконанні проектів, які служитимуть як Україні, так і усьому людству, дозволять подолати виклики сьогодення та передбачити і усунути загрози втрати рівноваги у розвитку людської спільноти».

Розповідаючи про проект «Cкарбниця Живої Спадщини», пані Катерина зазначила: «Часто у пошуках цікавих історій або захоплюючих пригод ми звертаємося до досвіду інших країн, їхніх фільмів, книжок. Але те, що пережили наші предки, наші бабусі, наші батьки, іноді буває набагато цікавішим, трагічнішим та повчальним, ніж те, що ми прочитали або побачили. Життя наших батьків та дідів варте того, щоб писати про нього романи, знімати фільми - і пишатися цим. Я щаслива тим, що ми отримаємо цю нагоду у рамках проекту «Cкарбниця Живої Спадщини». Пані Катерина подякувала ООН за цю ініціативу. У свою чергу, пан О'Доннелл наголосив, що проекти подібні до цього, раніше були реалізовані в інших країнах, але настільки масштабний проект із використанням новітніх технологій стане першими. «Українська «Cкарбниця Живої Спадщини» може стати унікальним прикладом для світової громади», підкреслив пан О'Доннелл.

Після цього відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння, який має на меті сприяння співпраці між ООН та Фондом «Україна 3000» у сфері виховання і розвитку людини, соціального залучення молоді, рівності між поколіннями, соціальної солідарності та відповідального громадянства. Сторони почнуть співпрацю у цих важливих сферах через сприяння розвитку нації, виховання та освіти молоді та посиленню діалогу між поколіннями в Україні, таким чином зміцнюючи єдність суспільства.

Увага буде фокусуватись на сприянні багатосторонньому партнерству як однієї з рушійних сил для розвитку України. Одним з прикладів такого партнерства стане реалізація проекту «Cкарбниця Живої Спадщини». Компанія «Інтел Україна» також стане партнером цього проекту, який передбачає створення бази даних для зібрання та обговорення реальних історій життя в інтернет-середовищі, таким чином передаючи цінності та знання між поколіннями. ООН в Україні та Фонд «Україна 3000» також будуть співпрацювати в організації спільних національних та міжнародних форумів, у тому числі Світового Освітнього Самміту в Артеку та Міжнародного Гуманітарного Форуму «Відродження, оновлення і розвиток людини».

Крім того, 22 жовтня 2007 року Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000» приєднався до ініціативи Глобального договору ООН.

«Ми високо цінуємо ініціативу ООН щодо створення Глобального договору з метою консолідації діяльності соціально відповідального бізнесу у всьому світі, - зазначила пані Катерина Ющенко. - З усією відповідальністю Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000» приєднується до Глобального договору, беручи зобов'язання впроваджувати його базові принципи і налагоджувати партнерство українських учасників договору заради підтримки цілей ООН».

Фото звіт з події: http://photo.undp.org.ua/?p=album&album=65

Більше інформації: Спеціаліст із зв'язків з громадськістю проекту Глобальний Договір ООН в Україні, пані Олександра Афанасьєва (044) 253 93 63, Aleksandra.Afanasieva@un.org.ua.

*****

Глобальний договір ООН був заснований 1999 року Генеральним секретарем ООН Кофі Аннаном. Метою Договору є розповсюдження десяти універсальних принципів стратегії діяльності ділових кіл в усьому світі. Ці десять принципів спрямовані на боротьбу з корупцією, захист навколишнього середовища, дотримання стандартів праці та захист прав людини. Сьогодні Глобальний договір - це міжнародна мережа, до якої входять близько двох з половиною тисяч компаній майже у 90 країнах світу, які співпрацюють заради стабільного економічного розвитку. Започаткування Глобального Договору в Україні відбулося у квітні 2006 року за підтримки українських та міжнародних компаній-лідерів та представників Уряду України. Наразі, 82 компанії в Україні є підписантами Глобального Договору в Україні. http://www.globalcompact.org.ua/ua

Міжнародний благодійний фонд "Україна 3000" - це незалежна неурядова, неприбуткова, неполітична благодійна організація, яка була заснована у Києві у 2001 році Віктором Ющенком. З 2005 року Головою Наглядової ради фонду є пані Катерина Ющенко. Місія Фонду - робити добро та залучати до цього інших. Мета Фонду - привернути увагу спільноти до найважливіших питань, які неможливо вирішити цілковито за рахунок державних програм, відродити та поширити ідеї благодійності та меценатства у суспільстві. http://www.ukraine3000.org.ua/

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ