Підписаняя меморандуму паном О'Доннеллом та паном МотренкоЗгідно з документом, двостороння співпраця спрямовуватиметься на надання підтримки українському Урядові під керівництвом Представництва ООН в Україні, а саме Головному управлінню державної служби України, в галузі інституційних реформ. Особлива увага звертатиметься на підтримку подальшого розвитку державного управління в рамках виконання адміністративної реформи в Україні. Підписаняя меморандуму паном О'Доннеллом та паном МотренкоЗгідно з документом, двостороння співпраця спрямовуватиметься на надання підтримки українському Урядові під керівництвом Представництва ООН в Україні, а саме Головному управлінню державної служби України, в галузі інституційних реформ. Особлива увага звертатиметься на підтримку подальшого розвитку державного управління в рамках виконання адміністративної реформи в Україні. Підписаняя меморандуму паном О'Доннеллом та паном МотренкоЗгідно з документом, двостороння співпраця спрямовуватиметься на надання підтримки українському Урядові під керівництвом Представництва ООН в Україні, а саме Головному управлінню державної служби України, в галузі інституційних реформ. Особлива увага звертатиметься на підтримку подальшого розвитку державного управління в рамках виконання адміністративної реформи в Україні.

Підписуючи Меморандум, ПРООН та український Уряд взяли на себе зобов'язання співпрацювати у виконанні спільних проектів технічної допомоги, проведенні іншої діяльності в галузі реформування системи державної служби. Зокрема, внаслідок виконання таких проектів найкращі схеми напрацювань у сфері адміністративної реформи, міжнародний досвід та практики здійснення реформування системи державної служби в інших країнах будуть зібрані, проаналізовані та адаптовані до українських потреб.

«Цей Меморандум допоможе підтримати розвиток сучасної і професійної державної служби, основаної на прозорості, вільному доступі до неї громадян, сучасних інформаційних технологіях, європейських стандартах та цінностях. Ця служба має орієнтуватися на якнайкраще служіння українським громадянам», - заявив Френсіс О`Доннелл.

Крім того, Україні допоможуть виконати попередні рекомендації Європейського Союзу та Організації економічного співробітництва і розвитку (SIGMA/OESD) поліпшити роз'яснення функцій і відповідальності системи державного управління на центральному рівні. Рекомендації були надані після проведення в 2006 р. оцінки системи державного управління України за базовими показниками SIGMA щодо функціонування механізмів ефективного державного врядування та впровадження інституційних реформ.

Крім того, в тексті Меморандуму зазначається, що ПРООН надасть підтримку розробці спеціалізованих механізмів для проведення періодичних перевірок функціонування центральних виконавчих установ, а також спільно проведеться дослідження потреб та вивчаться можливості введення сучасних електронно-технічних засобів в роботі державної служби, зокрема, та в урядових структурах взагалі.

Головне управління державної служби України, Міністерство економіки України та ПРООН в Україні спільно визначатимуть та впроваджуватимуть проекти у згаданій царині.

"Ми спільно визначили та закріпили у Меморандумі пріоритетні напрямки реформування державної служби, які будуть підтримуватися ПРООН. Це надзвичайно символічно, що підписання відбувається напередодні Дня ООН. Цим Меморандумом ми засвідчуємо бажання зміцнювати нашу двосторонню співпрацю," - зазначив Тимофій Мотренко.

У світлі підписання сьогоднішнього Меморандуму про співпрацю, представники ПРООН вже найближчим часом підпишуть документ на виконання нового проекту технічної допомоги на підтримку подальшої реформи державної служби в Україні. Проект фінансуватиметься Урядом Ірландії.

Як зазначається в угоді про спів-фінансування, підписаної між Міністерством закордонних справ Ірландії та Програмою розвитку ООН, бюджет нового дворічного проекту становитиме 1 млн. євро. Новий проект має на меті підтримати подальший розвиток державного управління та посилення системи державної служби в Україні, згідно з тими першочерговими завданнями, які визначив український Уряд.

Програма розвитку ООН, з представництвом в Києві, - яка є лідером серед агенцій ООН в сфері запровадження демократичного врядування та інституційних реформ - була обрана в якості ключового міжнародного партнера для адміністрування нового проекту та забезпечення досягнення очікуваних результатів та виконання запланованої діяльності.

Програма ефективного врядування з її трьома компонентами - адміністративна реформа та посилення громадянського суспільства, рівний доступ до правосуддя та захисту прав людини, гендерна рівність - становить один з трьох стовпів, на якому зосереджується план дій ПРООН в Україні на період з 2006 до 2010 року.

Підписання нового Меморандуму відбувається в межах двосторонньої угоди між ПРООН та Урядом України, а також відповідає засадам Рамкової програми допомоги ООН для України (UN Development Assistance Framework - UNDAF), яка об'єднує всі напрямки діяльності ООН в Україні на 2006-2010 роки.

Програма SIGMA є загальною ініціативою Організації економспівпраці і розвитку і Європейського союзу. Вона направлена на підтримку заходів адміністративної реформи в 13-ти країнах з перехідною економікою. Фінансування програми здійснюється Програмою Phare Євросоюзу.

За додатковою інформацією, будь-ласка, звертайтеся до Сергія Гриценка, тел.: (8044) 253 93 63.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ