Photo by Malin HoffМіжнародна організація з міграції (МОМ) в Україні 18 жовтня 2007 року провела Третю щорічну церемонію нагородження за заслуги у протидії торгівлі людьми. На церемонії, яка відбулась у приміщенні Дипломатичної Академії при Міністерстві закордонних справ України, були відзначені особи та організації які продемонстрували відданість боротьбі з торгівлею людьми. Урочистості було організовано у співпраці з Міністерством закордонних справ України, Міністерством з питань сім’ї, молоді та спорту та за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID/Ukraine) і Шведської агенції з міжнародного розвитку (Sida). Photo by Malin HoffМіжнародна організація з міграції (МОМ) в Україні 18 жовтня 2007 року провела Третю щорічну церемонію нагородження за заслуги у протидії торгівлі людьми. На церемонії, яка відбулась у приміщенні Дипломатичної Академії при Міністерстві закордонних справ України, були відзначені особи та організації які продемонстрували відданість боротьбі з торгівлею людьми. Урочистості було організовано у співпраці з Міністерством закордонних справ України, Міністерством з питань сім’ї, молоді та спорту та за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID/Ukraine) і Шведської агенції з міжнародного розвитку (Sida). Photo by Malin Hoff

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в Україні 18 жовтня 2007 року провела Третю щорічну церемонію нагородження за заслуги у протидії торгівлі людьми. На церемонії, яка відбулась у приміщенні Дипломатичної Академії при Міністерстві закордонних справ України, були відзначені особи та організації які продемонстрували відданість боротьбі з торгівлею людьми. Урочистості було організовано у співпраці з Міністерством закордонних справ України, Міністерством з питань сім'ї, молоді та спорту та за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID/Ukraine) і Шведської агенції з міжнародного розвитку (Sida).

Церемонію відкрив Голова представництва МОМ в Україні пан Джеффрі Лабовіц. У своїй промові він окреслив проблеми, пов'язані з торгівлею людьми в Україні, та розповів про цьогорічних переможців, кожен з яких доклав зусиль для подолання цього жахливого явища. Наприкінці, пан Лабовіц закликав всіх присутніх: «Нехай наші герої надихнуть нас своїм прикладом на те, щоб задуматись, що кожен з нас міг би зробити, щоб зупинити торгівлю людьми.»

Пан Ієн Боуг, Голова Представництва Єврокомісії в Україні, говорив про роль окремих людей у подоланні торгівлі людьми та вручив нагороду за «Особистий внесок у протидію торгівлі людьми» Зої Антонівні. Ця надзвичайна жінка врятувала літню людину, яка перебувала в рабстві і протягом 16 років була змушена жебракувати. Протягом двох років Зоя Антонівна шукала шляхів допомоги. Проявивши милосердя та чималу відвагу, вона таки знайшла порятунок, звернувшись спочатку до міліції, а пізніше - до МОМ .

Пані Людмила Лукінова, заступник Міністра у справах сім'ї, молоді та спорту, відзначила у свому виступі важливу роль громадських організацій (НУО), які разом із Міністерством об'єднують сили задля боротьби з торгівлею людьми. Пані Лукінова вручила нагороду за «Партнерство та співпрацю в боротьбі проти торгівлі людьми» Одеськоій громадському руху «Віра, Надія, Любов» та представнику Прикордонної Служби України в Одесі капітану Олександру Лисаковському. «Віра, Надія, Любов» у співпраці з прикордонниками розробили дієві механізми ідентифікації потерпілих від торгівлі людьми серед людей, які прибувають до України через морський порт або аеропорт Одеси, для подальшого надання їм реінтеграційної допомоги. З початку такої співпраці було виявлено 713 постраждалих від торгівлі людьми, які отримали різні види допомоги, включаючи надання місця проживання, медичної та психологічної допомоги, підтримки у працевлаштуванні та юридичних консультацій.

Пан Уіліям Тейлор, посол США в Україні, наголосив на ролі релігійних організацій у протидії торгівлі людьми і вручив нагороду отцю Іоанну за невтомну роботу для подолання торгівлі та залучення до цієї роботи Української Православної Церкви. Отець Іоанн очолює іншу організацію - Всеукраїнський благодійний фонд під такою ж назвою «Віра. Надія. Любов.». Серед досягнень фонду - створення двох успішних ресурсних центрів для боротьби з торгівлею людьми та програма підготовки семінаристів щодо цього явища. Отець Іоан також розробив першу та єдину в Україні стратегію боротьби Церкви з торгівлею людьми.

Пан Борис Базилевський, голова Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України, відзначив плідну співпрацю Міністерства та приватного бізнесу. Особливо він відзначив ініціативу міністерства, що полягає у відправленні текстових повідомлень з контактами українських посольств та консульств, на випадок виникнення проблем, на мобільні телефони тих українців, які подорожують за кордон. Пан Базилевський нагородив компанії Astelit - life:), Kyivstar та МТС у номінації «За проявлену соціальну відповідальність у протидії торгівлі людьми» за їх підтримку створення безкоштовної лінії «527», якою можуть користуватись українці зі своїх мобільних телефонів для отримання інформації щодо поїздок за кордон та своїх прав за кордоном. З часу введення в дію номеру «527» близько 3000 українців, скористалися лінією для отримання інформації; а також через звінки було ідентифіковано 34 потерпілих від торгівлі людьми.

Пан Йон-Крістер Aландер, Посол Швеції в Україні відзначив роботу Міністерства внутрішніх справ у сфері боротьби з торгівцями «живим товаром» та кримінальними угрупуваннями. Полковник Павло Бевзенко, Заступник начальника Головного слідчого управління МВС України, доклав зусиль до створення в 2007 році спеціального підрозділу для розлідування злочинів, пов'язаних з торгівлею людьми. Слідчий в особливо важливих справах в Волинській області, майор Анатолій Вічинюк, приймав участь у розкритті 5 кримінальних угрупувань і врятував життя 70 жертвам торгівлі людьми. Капітан Олександр Мельников, Заступник начальника Департаменту боротьби зі злочинами, пов'язаним з торгівлею людьми розкрив 20 кримінальних справ з торгівлі людьми. Начальник відділу по боротьбі з торгівлею людьми у Миколаївській області, підполковник Ігор Блошко, викрив та ліквідував 2 канали по яких торгівці переправляли своїх жертв, та допоміг встановленню плідної співпраці з правоохоронними органами інших країн. Начальник управління по боротьбі зі злочинами, пов'язаним з торгівлею людьми в Донецькій області, полковник Олег Поплавський, долучився до розкриття 20 каналів торгівлі людьми та допоміг 101 жертві повернутись додому.

Ведучими церемонії були Народний артист України Олексій Богданович та актриса Ірина Баракова. Церемонія відбувалась в урочистому супроводі камерного оркестру «New Era Orchestrа» та тріо тенорів «Солов'ї України».

Захід висвітлювався у багатьох ЗМІ, серед яких декілька національних телеканалів. Загалом, більш ніж 35 ЗМІ були представлені на церемонії, що гарантує розповсюдження інформації про церемонію по всій Україні у різній формі.

За оцінками, близько 100,000 українців потерпіли від різних форм торгівлі людьми з початку 90-х років. І хоча більш ніж 78% відсоткам українців відомо про існування торгівлі людьми, і 66% вважають це проблемою нагального вирішення, то лише 30% розуміють що і вони можуть стати жертвами цього феномену. Інформування громадян про цю небезпеку має бути на порядку денному українського уряду, приватного сектору та громадських організацій для зменшення масштабів цього жахливого злочину.

Фотозвіт події

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ