Під час виконання проекту особлива увага звертатиметься на розробку та запровадження нового законодавста та адміністративних правил у сфері державної служби. Основним виконавчим партнером та одержувачем допомоги буде Головне управління державної служби України (Головдержслужба України). Робота проекту спрямовуватиметься на подальший розвиток Управління, надаючи йому підтримку виконувати свої завдання, належним чином проводити свою діяльність у сфері навчання та розвитку персоналу державної служби.  Під час виконання проекту особлива увага звертатиметься на розробку та запровадження нового законодавста та адміністративних правил у сфері державної служби. Основним виконавчим партнером та одержувачем допомоги буде Головне управління державної служби України (Головдержслужба України). Робота проекту спрямовуватиметься на подальший розвиток Управління, надаючи йому підтримку виконувати свої завдання, належним чином проводити свою діяльність у сфері навчання та розвитку персоналу державної служби.

 Під час виконання проекту особлива увага звертатиметься на розробку та запровадження нового законодавста та адміністративних правил у сфері державної служби. Основним виконавчим партнером та одержувачем допомоги буде Головне управління державної служби України (Головдержслужба України). Робота проекту спрямовуватиметься на подальший розвиток Управління, надаючи йому підтримку виконувати свої завдання, належним чином проводити свою діяльність у сфері навчання та розвитку персоналу державної служби.

Новий проект має на меті підтримати подальший розвиток державного управління та посилення системи державної служби в Україні, згідно з тими першочерговими завданнями, які визначив український Уряд. Проект фінансуватиметься Урядом Ірландії. Як зазначається в угоді про спів-фінансування, підписаної між Міністерством закордонних справ Ірландії та Програмою розвитку ООН на початку цього року, бюджет нового дворічного проекту становитиме 1 млн. євро.

Новий прект офіційно презентували Донал ХЕМІЛ (Donal HAMILL), Надзвичайний і повноважний Посол Ірландії в Україні (за сумісництвом), Тимофій МОТРЕНКО, Начальник Головного управління державної служби України та Френсіс О'ДОННЕЛЛ (Francis O'DONNELL), Координатор системи ООН та Постійний представник ПРООН в Україні.

В рамках виконання цього проекту буде підтримано проведення інформаційно-просвітницької кампанії серед держслужбовців, високопосадовців для роз'яснення ролі, яку відіграє новий закон Про державну службу та просування його скорішого запровадження. Проект допоможе українському Уряду виконати рекомендації від ЄС, Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) та програми SIGMA, (яка є спільною ініціативою цієї Організації та ЄС з підтримки покращення державного врядування та управління), зокрема саме тих, що стосуються сфер ефективного державного управління та впровадження інституційних реформ.

«Цей проект допоможе підтримати розвиток сучасної і професійної державної служби, основаної на прозорості, вільному доступі до неї громадян, сучасних інформаційних технологіях, європейських стандартах та цінностях. Ця служба має орієнтуватися на якнайкраще служіння українським громадянам», - заявив Френсіс О`Доннелл

На думку Мотренка символічно, що офіційне підписання проектного документу відбулося сьогодні, у день коли ООН розпочала свій 63-й рік діяльності.

«Якщо глобально говорити про цей проект, його основним завданням є розвиток персоналу. Вже сьогодні ми працюємо над створенням Центру розвитку вищого корпусу державної служби. Це буде школа для губернаторів, заступників міністрів, високопосадовців центральних органів влади. Сподіваємося, що через цей ресурс (новий проект) ми зможемо залучити найкращих європейських експертів та використати їх досвід в Україні,» - сказав Мотренко.

Експерти проекту нададуть Головдержслужбі України механізми, потрібні для проведення аналітичної та моніторингової роботи за успішним виконанням завдань, зокрема, виконання та оцінки ефективності тих функцій, що стосуються впровадження процесу реформування системи державної служби.

Донал ХЕМІЛ (Donal HAMILL), Надзвичайний і повноважний Посол Ірландії в Україні (за сумісництвом) вважає, що цей проект є надзвичайно важливим для розвитку двосторонньої співпраці між Україною та Ірландією. Він вважає, що проект буде успішним та «стане моделлю для інших міжнародних проектів між Ірландією та Україною у майбутньому».

Крім того, Головдержслужба України отримає допомогу у розробці та застосуванні спеціалізованих навчальних модулів для проведення навчання держслужбовців з різноманітних питань з метою поліпшення їх роботи на шляху до професійної, сучасної та більш ефективної державної служби в Україні. Планується, що Управління розробить спеціалізовані курси із розвитку лідерства та управління змінами.

В ході офіційного візиту Міністра закордонних справ України до Ірландії в лютому 2006 року були досягнуті домовленості щодо надання технічної допомоги Урядом Ірландії задля підтримки реформування системи державного управління та державної служби України.

Український Уряд, саме в особі Головного управління державної служби України, схвально поставилися до такої пропозиції та запропонували виконання спільного проекту.

Програма розвитку ООН, з представництвом в Києві, - яка є лідером серед агенцій ООН в сфері запровадження принципів демократичного врядування та інституційних реформ - була обрана в якості ключового міжнародного партнера для адміністрування нового проекту та забезпечення досягнення очікуваних результатів та виконання запланованої діяльності.

Програма ефективного врядування з її трьома компонентами - адміністративна реформа та посилення громадянського суспільства, рівний доступ до правосуддя та захисту прав людини, гендерна рівність - становить один з трьох стовпів, на якому зосереджується план дій ПРООН в Україні на період з 2006 до 2010 року. Впровадження нового проекту відбуватиметься в межах двосторонньої угоди між ПРООН та Урядом України, а також відповідає засадам Рамкової програми допомоги ООН для України (UN Development Assistance Framework - UNDAF), яка об'єднує всі напрямки діяльності ООН в Україні на 2006-2010 роки.

Проект «Підтримка реформування системи державної служби України» є першим проектом на виконання положень Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України і Програмою розвитку ООН щодо підтримки реформування системи державної служби у рамках адміністративної реформи, який було нещодавно (23 жовтня 2007 р) підписано в Києві.

За додатковою інформацією, будь-ласка, звертайтеся до Сергія Гриценка, за тел.: (044) 254 0035.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ