Презентація Монітору ЦРТООН, Google та Cisco презентували новий Інтернет-сайт, який відстежуватиме прогрес людства у зниженні бідності до 2015 року в рамках проведення міжнародної кампанії з досягнення Цілей у сфері розвитку, які були прийняті у Декларації тисячоліття (ЦРТ). Презентація Монітору ЦРТООН, Google та Cisco презентували новий Інтернет-сайт, який відстежуватиме прогрес людства у зниженні бідності до 2015 року в рамках проведення міжнародної кампанії з досягнення Цілей у сфері розвитку, які були прийняті у Декларації тисячоліття (ЦРТ). Презентація Монітору ЦРТНью-Йорк, 1 листопада - ООН, Google та Cisco сьогодні презентують новий Інтернет-сайт, який відстежуватиме прогрес людства у зниженні бідності до 2015 року в рамках проведення міжнародної кампанії з досягнення Цілей у сфері розвитку, які були прийняті у Декларації тисячоліття (ЦРТ).

Монітор ЦРТ відстежує прогрес у досягненні Цілей в сфері розвитку за декількома категоріями практично у всіх країнах світу.

Сайт містить найсвіжіші статистичні дані, які надійшли до ООН з різноманітних джерел, а також інформацію щодо країн, які є лідерами у таких сферах розвитку, як здоров'я суспільства, освіта, та посилення повноважень жінок.

Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун, під час презентації проекту, який має назву Монітор ЦРТ (MDG MONITOR), підкреслив гостру необхідність в укріпленні глобального співробітництва. «Досягнення Цілей - це дійсно глобальне завдання, яке потребує спільної співпраці урядів, міжнародних організацій, приватних компаній, а також НДО, - зауважив Генеральний секретар Бан Кі-Мун. - Я вважаю, що допомога компаній Google та Cisco у створенні Монітору ЦРТ - зразок необхідного нам інноваційного партнерства».

Генеральний секретар презентував новий Інтернет проект з проведення моніторингу за прогресом розвитку разом з Адміністратором ПРООН Кемалем Дервішем, Віце-президентом компанії Cisco Worldwide Servise Provider Opportunities Карлосом Домінкусом (Carlos Dominguez) та Головним спеціалістом Google Earth and Maps Майклом Т.Джонсом (Michael T.Jones).

Монітор ЦРТ, надає світу можливість бачити прогрес та проблеми, які все ще існують, намагається утримати увагу світового суспільства на Цілях розвитку тисячоліття та надає політикам та спеціалістам, що працюють у сфері розвитку, вкрай необхідну для них інформацію.

На одній частині сайту Монітор ЦРТ дозволяє користувачу Інтернету перейти у будь-яку точку планети та побачити зверху у трьох вимірах міста, де була зроблена робота щодо досягнення ЦРТ. Декілька кліків комп'ютерною мишкою - і ви маєте можливість ознайомитись з оцінкою досягнень країни та отримати дані, зібрані ООН по всьому світові. Монітор ЦРТ дає можливість більше ніж 300 мільйонам користувачів Google Earth краще зрозуміти концепцію ЦРТ та діяльність, необхідної для їх досягнення. Ця інформація скоро з'явиться на сайті Google Earth як Глобальний інформаційний прошарок, а доки інформацію можна завантажити на сорінці Монітору ЦРТ (www.mdgmontor.org ).

«Ми у Google дуже раді приєднатися до Програми розвитку ООН у зусиллях зробити цю важливу інформацію більш досяжною для людей, - сказав Майкл Т. Джонс. - Ми сподіваємось на проведення більш частих та відкритих дискусій щодо Цілей розвитку тисячоліття та проблемах людського розвитку, ми віримо, що Google Earth, а також його користувачі в усьому світі, можуть зіграти важливу роль у цьому процесі».

Компанія Cisco, підхід якої до корпоративного громадянства включає використання новітніх технологій та знань у цій сфері для вирішення соціальних проблем, забезпечила процес проведення консультацій спеціалістів, а також фінансову та технічну допомогу у створенні Монітору ЦРТ. Велика кількість з соціальних ініціатив компанії - такі, як універсальний доступ до початкової освіти через Глобальні Освітні Ініціативи, співзвучні з ідеями ЦРТ.

«Cisco дуже рада можливості бути частиною цих важливих зусиль та впевнена, що Монітор ЦРТ може ефективно надавати експертизу та ресурси тим, хто потребує, залучаючи увагу до потреб одних країн та успіхів у досягненні Цілей розвитку тисячоліття іншими,» - сказав Карлос Домінкус.

ЦРТ, які були прийняти світовими лідерами 189 країн у Нью-Йорку у 2000 році, закликають до конкретного кількісного, прив'язаного до певних часових рамок прогресу у викоріненні бідності та злиднів, забезпечення універсального доступу до початкової освіти, рівності чоловіків та жінок, покращення охорони материнства та здоров'я дітей, боротьба з ВІЛ/СНІдом та іншими інфекційними захворюванями, забезпечення екологічної стійкості та створення партнерства заради розвитку.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ