Київ, 8 листопада 2007 р. - Представництво ООН в Україні спільно з Міністерством економіки України розпочинає національну інформаційно-просвітницьку кампанію «Україна 2015. Цілі розвитку тисячоліття». Про це на прес-конференції, присвяченій офіційному оголошенню про проведення кампанії, повідомив Координатор системи ООН в Україні Френсіс О'Доннелл та Заступник міністра економіки Валерій Мунтіян.  Київ, 8 листопада 2007 р. - Представництво ООН в Україні спільно з Міністерством економіки України розпочинає національну інформаційно-просвітницьку кампанію «Україна 2015. Цілі розвитку тисячоліття». Про це на прес-конференції, присвяченій офіційному оголошенню про проведення кампанії, повідомив Координатор системи ООН в Україні Френсіс О'Доннелл та Заступник міністра економіки Валерій Мунтіян.

 Київ, 8 листопада 2007 р. - Представництво ООН в Україні спільно з Міністерством економіки України розпочинає національну інформаційно-просвітницьку кампанію «Україна 2015. Цілі розвитку тисячоліття». Про це на прес-конференції, присвяченій офіційному оголошенню про проведення кампанії, повідомив Координатор системи ООН в Україні Френсіс О'Доннелл та Заступник міністра економіки Валерій Мунтіян.

У 2000 році на Саміті Тисячоліття в Нью Йорку Україна підписала Декларацію Тисячоліття і таким чином взяла на себе зобов'язання досягти Цілей Тисячоліття в галузі розвитку до 2015 року.

Нагадавши про цей факт, пан Френсіс О'Доннелл зазначив, що несправедливий розподіл досягнень економічного зростання та збільшення різниці між доходами бідних та багатих може становити загрозу для цілісності всього суспільства. Отже, важливо, щоб в Україні результати недавнього швидкого економічного зростання розподілялися більш рівномірно. «Насправді, більшість країн стикаються з таким самим завданням. Таким чином, надзвичайно важливим є негайно покращити прогрес щодо досягнення Цілей розвитку тисячоліття. Наразі, ми посередині шляху стосовно часового виміру, але на жаль ще багато потрібно зробити для досягнення реальних результатів. Нам потрібна ця кампанія, щоб покращити роботу на багатьох фронтах», - сказав пан О'Доннелл.

У тісній співпраці з Урядом України, Агенції ООН добре усвідомлюють, що підвищення рівня громадської обізнаності щодо затверджених Цілей та питань національного розвитку України сприятиме досягненню кращого результату та забезпечить широку підтримку плану подальшого розвитку країни зі сторони українських громадян. На думку пана О'Доннелла, ця кампанія допоможе визначити та впроваджувати довгострокові стратегії національного розвитку шляхом підвищення розуміння першочергових завдань Цілей всіма українцями та важливості впровадження негайних дій задля їх досягнення.

«Підписання Україною Декларації тисячоліття ООН є не тільки визнанням першочерговості розв'язання існуючих проблем людського розвитку та їх важливості для подальшого процвітання нації, але й ознакою прийняття державою відповідальності за стан і перспективи розвитку людського потенціалу. Настав час виконувати обіцянки! Цілі тисячоліття не будуть досягнуті в ООН чи на наших заходах заради ООН. Ми в ООН можемо створити платформу для урядів, на якій вони беруться виконувати свої зобов'язання, але ми не можемо примушувати країни-члени ООН виконати свої обіцянки. Лише громадяни, парламенти, ЗМІ цих країн можуть притягнути свої уряди до відповідальності та вимагати кращих результатів в проведенні реформ, забезпеченні процвітання та сталого розвитку суспільства. Отже, поширюйте інформацію та вимагайте результатів!» - закликав пан О'Доннелл.

Для України визначено 6 Цілей Розвитку Тисячоліття: подолання бідності (Ціль 1), забезпечення якісної освіти впродовж життя (Ціль 2), забезпечення сталого розвитку довкілля (Ціль 3), поліпшення здоров'я матерів та зменшення дитячої смертності (Ціль 4), обмеження поширення ВІЛ-інфекції / СНІДу та туберкульозу і започаткування тенденції до скорочення їх масштабів (Ціль 5), забезпечення ґендерної рівності (Ціль 6). Кожна з цих цілей визначалася таким чином, щоб її можна було легко зрозуміти, легко виміряти.

«Насправді, цілі розвитку тисячоліття є основним орієнтиром, до якого має бути прив'язана програма дій Уряду. Першочергові завдання національного розвитку полягають в тому, щоб забезпечити збереження людського потенціалу в Україні та створити безпечне середовище для його подальшого розвитку,» - сказав пан Мунтіян.

Всесвітня кампанія з досягнення Цілей Тисячоліття у сфері розвитку розпочалася у 2000 р. і зараз перебуває посередині на шляху до свого завершення. Уже можна сказати, що успіх кампанії є очевидним.

Водночас, в Україні є необхідність у новій хвилі інформаційно-просвітницької кампанії щодо досягнення Цілей Розвитку Тисячоліття. Потреба в такій кампанії пов'язана з тим, що Агенції ООН спільно з Урядом України дуже добре усвідомлюють, що поліпшення рівня обізнаності та розуміння Цілей на всіх рівнях є надзвичайно важливим на шляху досягнення Цілей в нашій державі. Проведення інформаційної кампанії стане продовженням того діалогу, яке Агенції ООН провадять з Урядом України щодо відтворення Цілей у довготермінових стратегічних програмах національного розвитку держави та кращого інформування населення України про пріоритети Цілей.

Під час проведення прес-конференції свою підтримку запланованій кампанії виказали Заступник Директора Українського Інституту науково-технічної та економічної інформації Людмила Мусіна, Завідувач відділу дослідження рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Людмила Черенько, лідер гурту «С.К.А.Й.» Олег Собчук.

Учасники презентації погодилися, що успіх кампанії великою мірою залежатиме від активного залучення представників всіх цільових груп, особливо державних лідерів, представників громадянського суспільства, приватного сектора, ЗМІ.

Діяльність в рамках запланованої кампанії спрямовуватиметься на те, щоби політики, урядовці, державні службовці, лідери, приватний сектор, академічні кола, ЗМІ, організації громадянського суспільства й широка громадськість звернули увагу на необхідність надання подальшої підтримки задля активного досягнення Цілей в Україні шляхом підвищення громадської обізнаності про ЦРТ та сприяння їх впровадженню.

На спільних заходах з лобіювання, політичних консультаціях основний акцент робитиметься на підтримці подальшої розробки та запровадження Україною комплексних планів національного та регіонального розвитку та окремих заходів відповідно до ЦРТ та Світової Декларації Тисячоліття.

Задля успішного виконання поставлених завдань Агенції ООН надаватимуть всебічну підтримку Уряду України в проведенні спільно запланованої інформаційно-просвітницької кампанії.

Кампанія «Україна 2015. Цілі розвитку тисячоліття» розпочнеться у листопаді 2007 року та продовжуватиметься впродовж року (2007-08). Її стратегія спрямована на підвищення та поліпшення рівня громадської обізнаності щодо ЦРТ, надання інформації стосовно рівня досягнення ЦРТ Україною, проблемних питань та перешкод на шляху досягнення Цілей до 2015 року, популяризацію концепції ЦРТ та її важливості серед широкого кола громадян України.

Згідно зі стратегією кампанії, планується використання друкованих матеріалів, аудіо та відео каналів, зовнішніх носіїв рекламної інформації (біг-борди для соціальної реклами), тощо.

Креативним та медіа-партнером проекту «Україна 2015. Цілі розвитку тисячоліття» є рекламна агенція TABASCO. Пропозиціям TABASCO було віддано перевагу у ході відкритого тендеру на Біржі соціальної реклами від Всеукраїнської рекламної коаліції.

***

За додатковою інформацією, будь-ласка, звертайтеся до Сергія Гриценка, sergiy.grytsenko@undp.org, за тел.: (044) 254 0035, або Вероніки Ващенко, veronika.vashchenko@un.org.ua, за тел.: (044) 253 9363.

Інформаційна довідка:

Представництво ООН в Україні

Представництво Організації Об'єднаних Націй в Україні було відкрито у 1992. Наразі, система ООН в Україні складається з 13 агенції, міжнародних організацій та інституцій, які виконують свої програми в країні. Зокрема в Україні працюють наступні установи ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ), Фонд Народонаселення ООН (ФНООН), Міжнародне агентство з атомної енергетики (МАГАТЕ), Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБООН), Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), Міжнародна організація праці (МОП), Об'єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу в Україні (ЮНЕЙДС), Управління ООН з наркотиків та злочинності (УНЗ ООН). В країні також діють асоційовані інституції ООН, такі як Міжнародний валютний фонд (МВФ), Світовий Банк (СБ), та Міжнародна Фінансова Корпорація (МФК).

Рекламна агенція TABASCO

Креативний та медіа-партнер проекту «Україна 2015. Цілі розвитку тисячоліття» - рекламна агенція TABASCO. Пропозиціям TABASCO було віддано перевагу у ході відкритого тендеру на Біржі соціальної реклами від Всеукраїнської рекламної коаліції. Рекламна агенція TABASCO є розробником креативної ідеї кампанії «Україна 2015. Цілі розвитку тисячоліття», а також співорганізатором прес-конференції, присвяченій офіційному оголошенню про проведення кампанії в Україні. Додаткову інформацію про агентство можна дізнатися на cторінці в Інтернеті: www.tabasco.com.ua

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ