16 листопада, 2007 рік. Відзначаючи Міжнародний день толерантності сьогодні, координатор системи ООН в Україні Френсіс О'Доннелл підкреслив у своєму зверненні, що тлише терпимість може забезпечити виживання змішаних спільнот у кожному регіоні планети та закликав лідерів усіх держав більше працювати над викоріненням усіх форм нетерпимості.  16 листопада, 2007 рік. Відзначаючи Міжнародний день толерантності сьогодні, координатор системи ООН в Україні Френсіс О'Доннелл підкреслив у своєму зверненні, що тлише терпимість може забезпечити виживання змішаних спільнот у кожному регіоні планети та закликав лідерів усіх держав більше працювати над викоріненням усіх форм нетерпимості.

Заява Координатора системи ООН в Україні з нагоди

Міжнародного дня толерантності

16 листопада 2007 року

 У 1996 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 16 листопада Міжнародним днем толерантності, що відзначається щороку. І сьогодні є нагода для того, щоб нагадати всім нам про важливість заохочення терпимості, поваги, діалогу та співробітництва між різними культурами та народами.

У нашу епоху глобалізації та масштабної міграції, ми несемо відповідальність за те, щоб замінити нетерпимість і дискримінацію розумінням і взаємним прийняттям. Люди за своєю природою різноманітні, й лише терпимість може забезпечити виживання змішаних спільнот у кожному регіоні планети. Коли ми говоримо про людську гідність та захищаємо права людини ніякі міркування щодо раси, етнічного походження чи релігійних переконань, матеріального чи іншого стану не мають жодного значення.

Навіть сьогодні, багатьом людям у світі загрожують дискримінація та маргіналізація меншин і мігрантів, етнічні чистки та багато інших видів неправомірного поводження з людьми. Щоб боротися з цими загрозами, нашими найкращими засобами є культурне різноманіття та освіта щодо терпимості та миру. І ми знаємо, що найпотужнішими гарантіями у цьому процесі є ефективне верховенство права, сильне громадянське суспільство, яке захищає права людини, та вільні й відповідальні засоби масової інформації.

Проте, ми знаємо також, що головними рушійними факторами змін є держави, які підписують міжнародні конвенції. Сьогодні - слушна нагода для того, щоб нагадати лідерам держав про їхні зобов'язання.

У контексті промоції терпимості в країні люди з якими працюють Управління Верховного комісара ООН, Міжнародна організація з міграції та інші агенції ООН, у тому числі біженці та мігранти, все частіше стають легкою мішенню для расових нападів та «мови ворожості». На додаток до перешкод у прийомі та місцевій інтеграції, особливо у працевлаштуванні, забезпеченні житлом та медичній допомозі, ксенофобія створює загрозу для їхньої фізичної безпеки та психологічного здоров'я.

Система агенцій ООН в Україні визнає та цінить важливі кроки, вжиті українською владою для розв'язання цієї проблеми, в тому числі зусилля, докладені Міністерством внутрішніх справ, Службою безпеки України, Міністерством закордонних справ і Уповноваженим з прав людини, а також іншими установами на регіональному рівні по всій країні. Україна має багату історію як країна мирного пристанища для людей які вимушені залишити свої домівки через переслідування та як земля можливостей для тих, хто шукає кращої роботи. Українці мають пишатися цим аспектом своєї країни, як суспільством, яке турбується про інших, а також цінити захист та турботу, яку отримують мільйони мігруючих українців, які працюють за кордоном або вчаться та відвідують інші країни.

У цей день Організація Об'єднаних Націй закликає лідерів усіх держав більш напружено працювати над викоріненням усіх форм нетерпимості, зокрема расизму та ксенофобії. Відзначаючи Міжнародний день толерантності сьогодні, ми повинні пам'ятати, що терпимість - це повага та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм нашого самовираження, способів людської поведінки.

Френсіс М. О'Доннелл
Координатор системи ООН в Україні

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ