Нью-Йорк, 19 листопада 2007- Як очікується, сьогодні Генеральна Асамблея ООН ухвалить резолюцію, яка проголошує період до 2016 року «десятиліттям відродження та сталого розвитку» для територій у Білорусі, Російській Федерації та Україні, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи у 1986 р. Мета десятиліття - «повернення до нормального життя» для постраждалих громад. Програма Розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) було доручено розробити єдиний план дій ООН та координувати роботу ООН протягом цього десятиліття.  Нью-Йорк, 19 листопада 2007- Як очікується, сьогодні Генеральна Асамблея ООН ухвалить резолюцію, яка проголошує період до 2016 року «десятиліттям відродження та сталого розвитку» для територій у Білорусі, Російській Федерації та Україні, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи у 1986 р. Мета десятиліття - «повернення до нормального життя» для постраждалих громад. Програма Розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) було доручено розробити єдиний план дій ООН та координувати роботу ООН протягом цього десятиліття.

 Нью-Йорк, 19 листопада 2007- Як очікується, сьогодні Генеральна Асамблея ООН ухвалить резолюцію, яка проголошує період до 2016 року «десятиліттям відродження та сталого розвитку» для територій у Білорусі, Російській Федерації та Україні, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи у 1986 р. Мета десятиліття - «повернення до нормального життя» для постраждалих громад. Програма Розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) було доручено розробити єдиний план дій ООН та координувати роботу ООН протягом цього десятиліття.

"Тісно співпрацюючи з урядами трьох країн, наша мета - зробити все можливе, щоб забезпечити до кінця третього десятиліття після Чорнобильської аварії, життя у постраждалих регіонах повернулося б до нормального руслу, щоб громади здійснювали контроль над своїми долями та, щоб території, кінець-кінцем, подолали всі наслідки, які асоціюються із катастрофою», - зазначив Кемаль Дервіш, Адміністратор ПРООН та Координатор ООН міжнародного співробітництва по Чорнобилю.

Резолюція включає в себе результати висновків і прогнозів, що містяться у новому звіті по Чорнобилю, зробленого Генеральним Секретарем Бан Кі-Муном. У доповіді зроблено наступний висновок, що «після двох десятиліть, повернення до нормального життя є реальною перспективою для більшості жителів постраждалих від Чорнобиля територій».

Резолюція ООН наводить існування серйозних проблем, з якими стикається регіон, але підкреслює, що «підхід, спрямований на розвиток», який фокусується на таких зусиллях як створення робочих місць, залучення інвестицій та розвиток громад, містить потенційні рішення.

Вона також підкреслює важливість передати місцевому населенню «повідомлення впевненості», забезпеченого Чорнобильським Форумом ООН, спільною ініціативою восьми агенцій ООН та трьома найбільш постраждалими країнами.

У 2005 р. Форум зробив висновки, що люди, які живуть на постраждалих територіях, не мають жити у занепокоєнні від серйозних наслідків для здоров'я після аварії. Цей висновок пропонує надію на те, що забезпечення кращої поінформованості громадськості полегшить розповсюджені занепокоєння, які виходять з міфів та неправильного розуміння інформації про радіацію.

Резолюція також вітає призначення на початку цього року російської тенісної зірки Марії Шарапової Послом Доброї Волі ООН. Зусилля Шарапової сфокусовані на передачі оптимістичного повідомлення відродження, впевненості та вибору здорового способу життя молодим людям на постраждалих від Чорнобиля територіях, де в неї сімейні коріння. Очікується, що Шарапова відвідає певну кількість проектів ПРООН у постраждалих регіонах у 2008 р.

Отже, у резолюції підкреслюється значний прогрес, досягнутий у ході тривалої роботи з трансформування пошкодженого Чорнобильського реактору та територію навколо нього, у стабільне та екологічно безпечне місце, та наголошує на необхідності швидко і успішно завершити це завдання.

Генеральний секретар доповідатиме Генеральній Асамблеї щодо прогресу «десятиліття сталого розвитку» та інших зусиль, спрямованих на відродження «Чорнобильських» територій, у 2010 р.

ПРООН та Чорнобиль

У якості агенції, яка координує роботу ООН по Чорнобилю, ПРООН спрямовує зусилля у трьох пріоритетних галузях: інформаційне забезпечення, включаючи, пропагування здорового способу життя; соціальний та економічний розвиток громад, підтримка ініціатив, спрямованих на поліпшення благополуччя та зміцнення впевненості у собі, рекомендації щодо розробки політики та захисту інтересів.

Резолюцію Генеральної Асамблеї, доповідь Генерального секретаря за 2007 р. з питань ліквідації наслідків Чорнобильської аварії, представленій Генеральній Асамблеї ООН, та інші документи можна знайти на веб-сайті www.undp.org/chernobyl

Будь ласка, представники мас-медіа можутьзвертатися: у Нью-Йорку, до Станіслава Салінга, +1 212 906 5296 або stanislav.saling@undp.org; у Москві, до Сніжани Коломієцьs, +7 495 787 2235 або snizhana.kolomiiets@undp.org.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ