Photo by UNICEF/HQ05-1783/Giacomo PirozziКиїв, 22 листопада: Напередодні Міжнародного дня боротьби з насильством проти жінок, у Києві відбувся прес-клуб „Ні – насильству в суспільстві!”, що пройшов в рамках щорічної акції „16 днів проти насильства”. Під час події експерти та журналісти аналізували стан виконання Закону України «Про попередження насильства в сім’ї» та обговорювали вироблення рекомендацій щодо подальшої діяльності в напрямку протидії проявам насильства.  Photo by UNICEF/HQ05-1783/Giacomo PirozziКиїв, 22 листопада: Напередодні Міжнародного дня боротьби з насильством проти жінок, у Києві відбувся прес-клуб „Ні – насильству в суспільстві!”, що пройшов в рамках щорічної акції „16 днів проти насильства”. Під час події експерти та журналісти аналізували стан виконання Закону України «Про попередження насильства в сім’ї» та обговорювали вироблення рекомендацій щодо подальшої діяльності в напрямку протидії проявам насильства.

Photo by UNICEF/HQ05-1783/Giacomo Pirozzi

«Насильство над жінками досі є одним із найбільш разючих, систематичних та поширених випадків порушення прав людини у світі. Це - загроза для всіх жінок, перепона у впровадженні наших зусиль для розвитку, миру та забезпечення ґендерної рівності в усіх країнах світу»

Із заяви Генерального Секретаря ООН Бан Кі-Муна
з нагоди Міжнародного дня попередження насильства
над жінками.

Київ, 22 листопада: Напередодні Міжнародного дня боротьби з насильством проти жінок, у Києві відбувся прес-клуб „Ні - насильству в суспільстві!", що пройшов в рамках щорічної акції „16 днів проти насильства". Під час події експерти та журналісти аналізували стан виконання Закону України «Про попередження насильства в сім'ї» та обговорювали вироблення рекомендацій щодо подальшої діяльності в напрямку протидії проявам насильства.

Основною темою прес-клубу „Ні - насильству в суспільстві!", який відбувся 22 листопада 2007 року в Києві в рамках щорічної акції „16 днів проти насильства", був аналіз стану виконання Закону України «Про попередження насильства в сім'ї» та вироблення рекомендацій щодо подальшої діяльності в напрямку протидії проявам насильства.

Організатором заходу виступив Міжнародний жіночий правозахисний центр „Ла Страда - Україна" спільно з Міністерством України у справах сім‘ї, молоді і спорту, Міністерством внутрішніх справ України, Програмою рівних можливостей ПРООН за підтримки Ради Європи

«Міжнародне співтовариство зобов'язалось захищати права і особисту гідність жінок і чоловіків, використовуючи інструментарій численних декларацій та договорів. Разом з тим, досягнення у зниженні рівня насильства над жінками зовсім не вражають. Перш за все через те, що таке насильство не є результатом випадкових, окремих неправомірних дій, а має глибокі корені у структурі нерівноправних відносин між жінками та чоловіками. Саме на це звертають увагу Програми та Проекти ПРООН, які спрямовуються на подолання всіх форм насильства над жінками», заявила у своєму виступі Лариса Кобелянська, Керівник Програми рівних можливостей ПРООН в Україні.

25 листопада 2007 року стартує Міжнародна кампанія „16 днів проти насильства". Вона проводиться щорічно починаючи з 1991 року і розпочинається у Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, а закінчується 10 грудня - у Міжнародний день прав людини. Вибір цих днів є символічним, адже таким чином міжнародна спільнота підкреслює, що насильство є прямим порушенням прав людини. Метою кампанії „16 днів проти насильства" є привернення уваги суспільства до проблеми насильства, підтримка державної ґендерної політики та політики із протидії усім формам насильства.

Як зазначив Валерій Брижик, начальник відділу індивідуальної профілактики кримінальних проявів Управління дільничних інспекторів міліції Департаменту громадської безпеки МВС України: «На обліку за вчинення насильства в сім'ї знаходяться 87 678 осіб, з них поставлено на облік за 10 місяців 2007 р. - 52 180; винесено офіційних попереджень - 60 259; застосовано захисних приписів - 4438; до штрафу притягнуто 58 518 осіб; на виправні роботи направлені 320 осіб; адміністративний арешт покладено на 7872 особи. Державна соціальна служба для сім'ї, дітей та молоді веде банк кризових сімей. Станом на 1 січня 2006 р. до цього банку входить біля 183 тисяч українських сімей».

Катерина Левченко, президент Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда - Україна», депутат Верховної Ради V скликання, відзначила актуальність внесення змін до Закону України «Про попередження насильства в сім'ї»: «Більшість запропонованих в ньому змін назріла вже давно. Це і відмова від такої санкції, як штраф, яка наказує не насильника, а родину, вилучення статті 11 про офіційне попередження про неприпустимість віктимної поведінки, введення адміністративного арешту в якості санкцій припинення насильства, завдяки чому відбувається вилучення насильника з сім'ї, а не жертви. Такі зміни пропонувались і вітчизняними науковцями, і експертами міжнародних організацій, які здійснювали аналіз законодавства у цій сфері».

Проблема насильства є однією з найактуальніших для українського суспільства. Насильство ставить людину у залежність, а також наносить шкоду суспільству, і є серйозною перешкодою на шляху до подолання нерівності та дотримання прав людини.

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до Ольги Лепушинської, за телефоном: (044) 531 99 66, Факс (044) 288 91 06, Ел.пошта: olga.lepushinska@undp.org.ua

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ