Київ, 23 листопада - У Київському Інституті Міжнародних Відносин відбулася зустріч Постійного координатор ООН в Україні пана Френсіса О‘Доннелла та Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Туреччина в Україні пана Ердогана Іскана зі студентами. Зустріч відбулася в рамках заходів до Всесвітнього Дня Толерантності, що за ініціативи Генеральної Конференції ЮНЕСКО відзначається 16 листопада. Під час зустрічі поважні гості виступили з короткими лекціями на теми толерантності, соціальної терпимості, філософії миру, а також відповіли на запитання студентів.  Київ, 23 листопада - У Київському Інституті Міжнародних Відносин відбулася зустріч Постійного координатор ООН в Україні пана Френсіса О‘Доннелла та Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Туреччина в Україні пана Ердогана Іскана зі студентами. Зустріч відбулася в рамках заходів до Всесвітнього Дня Толерантності, що за ініціативи Генеральної Конференції ЮНЕСКО відзначається 16 листопада. Під час зустрічі поважні гості виступили з короткими лекціями на теми толерантності, соціальної терпимості, філософії миру, а також відповіли на запитання студентів.

 Київ, 23 листопада. У Київському Інституті Міжнародних Відносин відбулася зустріч Постійного координатор ООН в Україні пана Френсіса О‘Доннелла та Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Туреччина в Україні пана Ердогана Іскана зі студентами. Зустріч відбулася в рамках заходів до Всесвітнього Дня Толерантності, що за ініціативи Генеральної Конференції ЮНЕСКО відзначається 16 листопада. Під час зустрічі поважні гості виступили з короткими лекціями на теми толерантності, соціальної терпимості, філософії миру, а також відповіли на запитання студентів.

Українська молодь, як найбільш чутлива частина соціуму до соціальних, політичних та економічних чинників та впливів, стоїть перед надзвичайно важливим вибором - суспільна ідеологія миру, взаємоповаги, терпимості на противагу ізоляціонізму, ксенофобським настроям та соціальній напрузі.

Беручи до уваги важливість цього вибору, пан Френсіс О‘Доннелл зауважив, що окремі випадки нетолерантного поводження , проявів ксенофобії не повинні стати тенденцією і закономірністю в українському суспільстві, яке традиційно вважається толерантним. За словами пана О‘Доннелла, повага до світогляду та вибору інших людей логічно народжується із самоповаги та формування чітких моральних настанов саме в молодому віці.

В ході живого спілкування з Постійним координатором ООН в Україні та Послом республіки Туреччина в Україні студенти ставили непрості запитання, а також висловлювали свою думку і своє бачення розвитку толерантного суспільства в Україні.

Ірина Поліщук - студентка 3 курсу відділення міжнародної інформації порушила тему необхідності широкої інформаційно-просвітницької кампанії, яка б допомогла у формуванні толерантних відносин в кожній громаді від столиці до глибинки.

«Нова генерація молоді - фактично, ровесників незалежності - є тим потенціалом суспільства, який і допоможе сформувати нову країну, вільну від шкідливих упереджень, від потенційно небезпечних тенденцій розбрату і відчуження» - зокрема сказала вона.

На думку організаторів зустрічі - Проекту Програми розвитку ООН «Створення безпечного середовища для молоді України» - планомірна робота саме з прогресивною молоддю зможе слугувати не тільки запорукою формування толерантних відносин , але й окреслити перспективи розвитку українського суспільства в європейському та світовому контексті.

Зустріч в Київському Інституті міжнародних відносин - один із заходів в рамках інформаційної кампанії «Толерантність - це...», пілотний етап якої розпочався 28 вересня і триватиме по 15 грудня 2008 року. Ініціатором проведення цієї кампанії виступило представництво ООН в Україні, основним виконавцем є проект Програми розвитку ООН «Створення безпечного середовища для молоді України». Мета кампанії - привернути увагу широкої громадськості і молоді зокрема до питання взаємоповаги та терпимості в суспільстві, отримати живі відгуки та свідчення, які б допомогли з‘ясувати глибше суспільні процеси в державі, пов‘язані із ставленням окремих груп людей одна до одної.

За більш детальною інформацією, будь ласка звертайтеся до Олени Сас за тел.: (8044) 278 70 14, або електронною поштою Olena.sas@undp.org.ua

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ