1 грудня, 2007 - У Всісвітній день боротьби зі СНІД Генеральний сектретар ООН Бан Кі-Мун закликав посилити зусилля у припиненні стигматизації людей, які живуть з ВІЛ.  1 грудня, 2007 - У Всісвітній день боротьби зі СНІД Генеральний сектретар ООН Бан Кі-Мун закликав посилити зусилля у припиненні стигматизації людей, які живуть з ВІЛ.

 Основною темою цьогорічного Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом є тема керівництва. Без нього ми ніколи не зможемо впоратися з цією епідемією.

СНІД - це хвороба, котра не схожа на жодну іншу. Це соціальна проблема, проблема прав людини, проблема економічна. Вона вражає молодих людей саме тоді, коли вони повинні робити свій внесок в економічний розвиток, інтелектуальне зростання та ростити дітей. Вона особливо сильно вражає жінок. Через цю хворобу мільйони дітей стали сиротами. Вона справляє такий самий вплив на суспільство, як ВІЛ на людський організм - підриває опірність, понижує життєдіяльність, ускладнює розвиток та загрожує стабільності.

Однак це не повинно ставати фатальною неминучістю. Ми маємо засоби, за допомогою яких ми можемо уберегти молодих людей від ураження цією хворобою. У нас є засоби, за допомогою яких ми можемо лікувати тих, хто вже заразився. У нас є засоби, необхідні для того, щоб забезпечити належний догляд і підтримку.

На всіх цих фронтах ми досягли відчутних і помітних успіхів. Проте, нам необхідно домогтися більшого. Хоча нові дані свідчать про те, що глобальні масштаби розповсюдження ВІЛ не зросли, наявна статистика, як і досі, приголомшує. Наша найважливіша задача полягає в тому, щоб забезпечити кожній людині доступ до засобів профілактики й лікування ВІЛ, забезпечити догляд і підтримку кожному. Це стосується і мігрантів, тих, хто надає сексуальні послуги, тих, хто вживає наркотики за допомогою ін'єкцій, а також до чоловіків, які вступають у статевий зв'язок з чоловіками. Це стосується тих, хто працює в урядових закладах, в банках, юридичних конторах, школах і міжнародних організаціях. Це стосується всіх людей, де б вони не проживали і чим би вони не займалися.

Подолати стереотипи - у цьому, як і раніше, полягає наша найважча задача. Це залишається найбільшою перешкодою для вжиття заходів із боротьби з СНІДом в масштабах держави. Саме це і є однією з причин того, чому ця епідемія продовжує справляти руйнівний вплив у світі.

У цей день я закликаю посилити керівну роль для того, щоб покінчити із передсудами, пов'язаними з ВІЛ. Я вітаю усіх сміливців, які відкрито заявляють про те, що вони живуть із ВІЛ, тих, хто невпинно відстоює права ВІЛ-інфікованих, тих, хто просвіщає інших щодо проблем, пов'язаних зі СНІДом. Я закликаю, щоб уряди очолили зусилля, необхідні для повного усвідомлення характеру цієї епідемії, для того, щоб спрямувати ресурси саме туди, де вони потрібні більш за все. Я закликаю очолити зусилля на всіх рівнях для того, щоб активізувати роботу з досягнення мети забезпечення загального доступу до профілактики і лікування ВІЛ, забезпечення догляду й підтримки до 2010 року відповідно до зобов'язання, яке взяли на себе всі уряди минулого року. У нас залишилося тільки два роки, щоб досягнути цієї мети. Ми повинні продемонструвати своє вміння керувати зараз.

Як Генеральний секретар, я рішуче налаштований надихнути родину Організації Об'єднаних Націй на це звершення - забезпечити пріоритетність заходів щодо боротьби зі СНІДом, спонукати держави-члени приділити цій проблемі належну увагу в своїх національних та міжнародних порядках денних і спробувати зробити так, щоб Організація Об'єднаних Націй продемонструвала особистий приклад того, як на роботі повинні реагувати на СНІД.

Чим би ми в житті не займалися, де б ми не жили, ми всі так чи інакше пов'язані з ВІЛ. Цей вірус торкнувся всіх нас. Ми всі повинні нести відповідальність за те, які заходи вживаються у зв'язку з цим. Давайте ж у цей Всесвітній день боротьби з СНІДом продемонструємо свою спроможність забезпечити керівництво, для того, щоб упоратися з цією відповідальністю.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ