Київ. 3 грудня, 2007 - З нагоди Міжнародного дня інвалідів під головуванням Президента України Віктора Ющенка проходить Всеукраїнська нарада «Безбар’єрна Україна» за участю представників органів державної влади та громадських організацій інвалідів. Під час свого виступу Координатор системи ООН в Україні пан Френсіс О’Доннелл привітав Указ Президента щодо підписання Конвенції ООН про права інвалідів від України та пообіцяв надати повну підтримку Уряду та громадським організаціям у сфері захисту прав інвалідів.  Київ. 3 грудня, 2007 - З нагоди Міжнародного дня інвалідів під головуванням Президента України Віктора Ющенка проходить Всеукраїнська нарада «Безбар’єрна Україна» за участю представників органів державної влади та громадських організацій інвалідів. Під час свого виступу Координатор системи ООН в Україні пан Френсіс О’Доннелл привітав Указ Президента щодо підписання Конвенції ООН про права інвалідів від України та пообіцяв надати повну підтримку Уряду та громадським організаціям у сфері захисту прав інвалідів.

 Київ. 3 грудня, 2007 - З нагоди Міжнародного дня інвалідів під головуванням Президента України Віктора Ющенка проходить Всеукраїнська нарада «Безбар'єрна Україна» за участю представників органів державної влади та громадських організацій інвалідів. Відкриваючи нараду Президент України наголосив «Українському суспільству та державній владі слід докласти ще багато зусиль для забезпечення гідного життя без бар'єрів інвалідам у нашій країні».

Глава держави відзначив недостатні зусилля органів державної влади, реалізовані дотепер на виконання указів Президента, виданих у 2005 році з метою створення сприятливих умов для забезпечення гідного життя інвалідів. Держава, наголосив Віктор Ющенко, повинна чітко бачити свою місію у створенні безбар'єрного доступу інвалідів до повноцінного життя, починаючи від їхнього народження і до професійної діяльності. «Це тест для здорового суспільства», - наголосив Президент, нагадавши, що на сьогодні в Україні налічується понад 2,5 млн. громадян з обмеженими можливостями. «Ці люди чекають від влади зрозумілої, продуманої політики», - підкреслив В.Ющенко.

Звертаючись до учасників, Координатор системи ООН в Україні Френсіс О'Доннелл привітав розпорядження Президента, щодо уповноваження Міністра праці та соціальної політики Папієва на підписання від імені України Конвенції про права інвалідів та Факультативного протоколу. Пан О'Доннелл підкреслив, що виконання Україною положень Конвенції відкриє простір для поліпшення життя інвалідів в країні. «Від імені системи агенцій ООН в Україні, я хочу запевнити, що ми надамо повну підтримку державним установам та неурядовим організаціям у вирішенні проблем інвалідів», додав він.

Пан О'Доннелл підкреслив, що програми ООН в Україні будуть переглянуті в найближчий термін з метою включення компонентів щодо вирішення проблем інвалідів, зокрема інтеграції інвалідів у громади та створення безбар'єрного простору. "Ми маємо відкрити наші серця, щоб зрозуміти проблеми інвалідів. Люди з інвалідністю мають таланти, але вони не можуть їх проявити, якщо не будуть усунені перепони та бар'єр», сказав він.

Звернення Генерального секретаря ООН Бан Кі-Муна з нагоди Міжнародного дня інвалідів (http://www.un.org.ua/ua/news/2007-11-30/)

Звернення Президента України Віктора Ющенка з нагоди Міжнародного дня інвалідів

Конвенція ООН про права інвалідів: http://www.un.org.ua/ua/disabilities/

***

Більше інформації: Пані Вероніка Ващенко, Спеціаліст із зв'язків з громадськістю, Представництво ООН, +38.044.253.9363, veronika.vashchenko@un.org.ua.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ