Сьогодні, в День захисту прав людини, ми відкриваємо рік, присвячений 60-й річниці Загальної декларації прав людини. Всі агенції родини Організації Об'єднаних Націй братимуть участь в кампанії з просування ідеалів і принципів справедливості та рівних прав для всіх, що закріплені в Декларації...  Сьогодні, в День захисту прав людини, ми відкриваємо рік, присвячений 60-й річниці Загальної декларації прав людини. Всі агенції родини Організації Об'єднаних Націй братимуть участь в кампанії з просування ідеалів і принципів справедливості та рівних прав для всіх, що закріплені в Декларації...

 Сьогодні, в День захисту прав людини, ми відкриваємо рік, присвячений 60-й річниці Загальної декларації прав людини. Всі агенції родини Організації Об'єднаних Націй братимуть участь в кампанії з просування ідеалів і принципів справедливості та рівних прав для всіх, що закріплені в Декларації.

Ця кампанія нагадує нам, що в світі, який тоді все ще переживав відголоски жахів Другої світової війни, в Декларації вперше на весь світ було проголошено про те, що сьогодні сприймається як належне: про гідність та рівні права усіх людей.

Виняткова далекоглядність і рішучість авторів Декларації дозволили створити документ, в якому вперше були викладені загальні права людини для всіх людей в індивідуальному контексті. Наразі, Декларація перекладена більш ніж 360 мовами - жоден документ в світі не перекладався такою кількістю мов, - що свідчить про її універсальний характер. Декларація стала основою конституцій багатьох нових незалежних держав і багатьох нових демократичних країн. Вона стала тим еталоном, котрим ми вимірюємо повагу до того, що ми сприймаємо, - або повинні сприймати - як правильне та неправильне.

І сьогодні Декларація залишається такою ж актуальною, як і в день її ухвалення. Проте закріплені в ній основні свободи поки що не стали реальністю для кожної людини. Надто часто уряди не мають достатньої політичної волі для реалізації міжнародних норм, які вони з такою готовністю прийняли.

Цей ювілейний рік дає нам можливість зміцнити цю волю. Він дозволяє нам перетворити ці права на реальність, для того щоб всі і всюди знали їх, розуміли їх і користувалися ними. Дуже часто саме тих, хто більше за всіх потребує захисту прав людини, доводиться інформувати про те, що Декларація існує і що вона існує для них.

Нехай цей рік надихне нас на здійснення цього завдання. Давайте перетворимо Загальну декларацію прав людини на невід'ємну частину повсякденного життя кожної людини.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ