10 грудня, Київ. Україна. – Наступного року виповнюється 60 років Загальної декларації прав людини, проголошеної Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року. З нагоди цього ювілею ООН разом із організаціями-партнерами у всьому світі 10 грудня 2007 року, Міжнародний день прав людини, розпочинає річну кампанію під гаслом «Людська гідність та справедливість для всіх нас». Зокрема в Україні, цього дня був підписаний Меморандум про партнерство між Представництвом ООН в Україні та з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.  10 грудня, Київ. Україна. – Наступного року виповнюється 60 років Загальної декларації прав людини, проголошеної Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року. З нагоди цього ювілею ООН разом із організаціями-партнерами у всьому світі 10 грудня 2007 року, Міжнародний день прав людини, розпочинає річну кампанію під гаслом «Людська гідність та справедливість для всіх нас». Зокрема в Україні, цього дня був підписаний Меморандум про партнерство між Представництвом ООН в Україні та з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.

 10 грудня, Київ. Україна. - 2008 року виповнюється 60 років Загальної декларації прав людини, проголошеної Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року. З нагоди цього ювілею ООН разом із організаціями-партнерами у всьому світі 10 грудня 2007 року, Міжнародний день прав людини, розпочинає річну кампанію під гаслом «Людська гідність та справедливість для всіх нас».

Беручи до уваги, що підтримка національних інституцій з прав людини є одним із пріоритетних завдань Організації Об'єднаних Націй, Координатор системи ООН в Україні Френсіс О'Доннелл та Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова підписали Меморандум про партнерство між Представництвом ООН в Україні та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.

Звертаючись до учасників церемонії, пан О'Доннелл зазначив, що кампанія до 60-ї річниці Загальної декларації прав людини є ініціативою Генерального секретаря ООН Пан Гі-муна з метою подальшого просування принципів закладених у Декларації та захисту прав людини. Він сказав, що ця кампанія нагадає нам, що в Декларації вперше на весь світ було проголошено про те, що сьогодні сприймається як належне: про гідність та рівні права усіх людей. Пан О'Доннелл підкреслив, що вже є досвід співпраці з Омбудсманом України, однак вперше, система ООН в Україні робить крок до формалізації співпраці» «Це перший раз, коли піднімаються конкретні питання та розробляється конкретний план дій», додав він.

Пані Карпачова у своєму виступі підкреслила, що відтепер співпраця між Представництвом ООН та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини стане системною та серед пріоритетних напрямів роботи назвала такі - ратифікація конвенції ООН про права інвалідів та захист прав мігрантів, підвищення інформованості про ВІЛ-позитивних людей та дітей сиріт, а також проводити роботу щодо проблем расизма та ксенофобії. «Крім того, ми домовились про обмін досвідом у царині захисту прав людини та інформування про історичне значення Загальної декларації прав людини та роль її принципів у подальшому розвитку українського суспільства», додала вона.

Загальну декларацію прав людини було прийнято 10 грудня 1948 року резолюцією 217 А (III) Генеральної асамблеї ООН і відтоді кожного року саме в цей день світова спільнота відзначає Міжнародний день прав людини. Загальна декларація прав людини - це документ, який перекладено на 369 мов світу.

В рамках відзначення 60-ї річниці Загальної декларації прав людини в Україні Представництво ООН в Україні укладає Меморандум про співпрацю з Уповноваженим з прав людини в Україні та планує здійснити низку спільних програм і заходів упродовж 2008 року щодо просування та захисту прав та свобод кожної людини. Більше інформації: www.ohchr.org.

****

Більше інформації: Відділ громадської інформації Представництва ООН в Україні пані Вероніка Ващенко, тел. 253.9363, www.un.org.ua.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ