habitat.jpg6 жовтня 2008 року. Нью-Йорк – Київ – З нагоди Всесвітнього дня Хабітат Генеральний секретар ООН у його посланні до світової громадськості закликав усіх партнерів зробити усе можливе для того, щоб створити гідні умови життя для усіх. habitat.jpg6 жовтня 2008 року. Нью-Йорк – Київ – З нагоди Всесвітнього дня Хабітат Генеральний секретар ООН у його посланні до світової громадськості закликав усіх партнерів зробити усе можливе для того, щоб створити гідні умови життя для усіх.

habitat.jpg6 жовтня 2008 року. Нью-Йорк – Київ – З нагоди Всесвітнього дня Хабітат Генеральний секретар ООН у його посланні до світової громадськості закликав усіх партнерів зробити усе можливе для того, щоб створити гідні умови життя для усіх.

Багато зі світових невідкладних завдань – бідність, стихійні лиха, ціна на харчування та паливо, що постійно ростуть – близько пов’язані зі швидкою урбанізацією.

Урбанізація назавжди змінює способи користування нами землі, води та енергії. Якщо це робиться раціонально, у людей з’являється вибір і вони можуть забезпечити свій благоустрій. Якщо це робиться нераціонально, то створює загрозу безпеці, призводить до погіршення стану навколишнього середовища і посилює маргіналізацію тих, хто вже знаходиться у бідності та стані ізоляції від суспільства.

Тема Всесвітнього дня Хабітат – «гармонічні міста». Наш світ, що швидко урбанізується не може претендувати на гармонійність, якщо мешканці нетрів не матимуть можливості знайти роботу та покращити їх умови проживання. Не буде він гармонійним і втому випадку, якщо ріст і розширення міст буде задавати шкоди природному середовищу.

Цілі розвитку тисячоліття ставлять завдання до 2020 року забезпечити покращення життя як мінімум 100 мільйонів мешканців нетрів. Станом на 2005 рік трохи більше третини міського населення в країнах, що розвиваються жили в міських нетрях. У субсахарському регіоні Африки доля такого населення становила 60 відсотків, а це значить, що необхідні великі інвестиції, щоб, наприклад, забезпечити його водою, засобами санітарії, надійним помешканням та достатньою жилою площею. Але навіть у цьому регіоні, а також і в інших регіонах, де ситуація не настільки важка, багато чого можна зробити при невеликих витратах.

Міста мають великий потенціал для того, щоб стати місцям збалансованого розвитку, гармонічного життя людей різних культур, місцями, де здорові умови побуту забезпечуються при низькому споживанні енергії, ресурсів і скорочення маси відходів. Відмічаючи Всесвітній день Хабітат, я закликаю всіх партнерів, кого це хвилює, зробити усе можливе для того, щоб реалізувати цей потенціал та створити гідні умови життя для всіх жінок, чоловіків та дітей, котрі змогли б дозволити собі також зберегти наш природний спадок і забезпечити більш екологічно безпечний і раціональний ріст.

Більше інформації про Всесвітній день Хабітат.