persons_with_diabilities.jpg16 грудня, 2009. Київ, Україна – З ініціативи Уряду Верховна Рада 16 грудна ратифікувала Конвенцію ООН про права інвалідів. Про це сьогодні на брифінгу повідомив народний депутат України, голова Національної Асамблеї інвалідів України Валерій Сушкевич.

persons_with_diabilities.jpg16 грудня, 2009. Київ, Україна – З ініціативи Уряду Верховна Рада 16 грудна ратифікувала Конвенцію ООН про права інвалідів. Про це сьогодні на брифінгу повідомив народний депутат України, голова Національної Асамблеї інвалідів України Валерій Сушкевич.

persons_with_diabilities.jpg16 грудня, 2009. Київ, Україна З ініціативи Уряду Верховна Рада 16 грудна ратифікувала Конвенцію ООН про права інвалідів. Про це сьогодні на брифінгу повідомив народний депутат України, голова Національної Асамблеї інвалідів України Валерій Сушкевич.

Він нагадав, що ще 3 грудня Кабінет Міністрів провів спеціальне засідання, присвячене вирішенню проблем людей з фізичними вадами.

«І цю Конвенцію Уряд передав на ратифікацію прямо із засідання», - підкреслив Валерій Сушкевич. При цьому він зазначив, що крім схвалення даного документу, Кабінет Міністрів прийняв ряд рішень, які стосуються захисту прав інвалідів.

Також Валерій Сушкевич повідомив, що Конвенція носить не декларативний, а зобов’язуючий характер, зокрема, країна-підписант має розробляти та приймати закони, які стосуються прав інвалідів та здійснювати адміністративні дії. Крім того, за словами народного депутата, кожні два роки Україна буде зобов’язана надсилати ООН звіт щодо ситуації із захистом прав інвалідів у країні.

Згідно із Конвенцією, держави-учасниці зобов´язуються забезпечувати й заохочувати повну реалізацію всіх прав людини й основоположних свобод всіма інвалідами без будь-якої дискримінації за ознакою інвалідності.

В документі визначено, що "під час розробки й застосування законодавства й стратегій, спрямованих на виконання цієї Конвенції, і в рамках інших процесів ухвалення рішень з питань, що стосуються інвалідів, держави-учасниці тісно консультуються з інвалідами, зокрема, дітьми-інвалідами, й активно залучають їх через організації, що їх представляють".

Передбачено також, що "держави - учасниці цієї Конвенції визнають рівне право всіх інвалідів жити у звичайних місцях проживання, коли варіанти вибору є рівними з іншими людьми, і вживають ефективні і належні заходи для того, щоб сприяти повній реалізації інвалідами цього права та повному включенню й залученню їх до місцевої спільноти".

Держави-учасниці Конвенції зобов´язуються вживати належні заходи для усунення дискримінації стосовно інвалідів у всіх питаннях, що стосуються шлюбу, сім´ї, батьківства, материнства та особистих взаємин, нарівні з іншими.

Відповідний законопроект зареєстровано за №0153.

Текст Конвенції про права інвалідів українською та російською мовами можна знайти за наступною адресою: http://www.un.org.ua/ua/disabilities/.

За матеріалами Інформаційного управління Верховної Ради України

На фото зображена марка видана Поштовою адміністрацією ООН у 2008 р.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ