18 липня 2012 - З кінця квітня до середини липня поточного року Міжнародна організація з міграції (МОМ) надала сприяння у поверненні з Сирії 54 українським жінкам та їхнім дітям. Ще близько 30 осіб повинні повернутися найближчим часом, наразі Представництво МОМ та Посольство України в Дамаску організовують їхні подорожі додому.

18 липня 2012 - З кінця квітня до середини липня поточного року Міжнародна організація з міграції (МОМ) надала сприяння у поверненні з Сирії 54 українським жінкам та їхнім дітям. Ще близько 30 осіб повинні повернутися найближчим часом, наразі Представництво МОМ та Посольство України в Дамаску організовують їхні подорожі додому.

Раніше низка держав звернулася до МОМ із проханням допомогти  відправити їхніх громадян із Сирії на батьківщину. «Наразі таке сприяння було надано понад 600 мігрантам із різних країн, зокрема й громадянам України», – зазначає Голова Представництва МОМ в Україні Манфред  Профазі.

За даними Міністерства закордонних справ України, станом на початок липня у Сирії перебували близько 5 тис. українських громадян, переважно жінок із дітьми. «МЗС докладає усіх зусиль для допомоги тим із них, хто хоче виїхати. Ми вдячні  Міжнародній організації з міграції за сприяння у  поверненні наших громадян, особливо жінок, із Сирії до України», – каже директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.

Нагадаємо, минулого року МОМ допомагала з евакуацією українців із Лівії.

Конфлікт у Сирії розпочався минулого року і забрав, за оцінами ООН, близько 15 тис. життів.

За подальшою інформацією просимо звертатися до менеджера Представництва МОМ із комунікацій та зв’язків із громадськістю Варвари Жлуктенко (568 50 15, 067 447 97 92, vzhluktenko@iom.int)