У Слов`янській центральній районній лікарні в місті Миколаївка стартував проект Програми Розвитку ООН та Уряду Японії «Відновлення соціальних послуг та налагодження миру в Донецькій і Луганській областях». Щоб відзначити початок роботи, до Миколаївки приїхали представники Проекту. Разом із медиками вони висадили символічний «Сад Миру».

«Ми дуже раді, що зможемо працювати разом із чудовим колективом Слов`янської центральної районної лікарні. Для нас це велика честь – допомогти вашій лікарні, щоб у лікарів з`явилися кращі умови для роботи і надання більш якісної медичної допомоги», - зазначив керівник Проекту Юрій Савко.

За словами пана Савка, за фінансової підтримки Уряду Японії ПРООН відремонтує в лікарні операційний блок, приймальне відділення і рентген-кабінет, які постраждали в ході конфлікту. Зараз у цих приміщеннях протікає дах, через це псується штукатурка, та й загалом умови для лікарів і пацієнтів некомфортні. Також у лікарні замінять вікна на пластикові, утеплять фасади, полагодять інженерні мережі та покрівлю. Ремонтувати будуть загалом понад 700 квадратних метрів приміщень та 700 квадратних метрів даху. Попередній бюджет робіт – близько 4 700 000 гривень.

Щоб в лікарні могли почалися роботи, представники Проекту підписали Меморандум про співпрацю зі Слов’янською районною державною адміністрацією. Представляв її на заході виконуючий обов’язки голови – Костянтин Черніков. Він підкреслив, що Слов’янська районна лікарня дуже важлива для регіону: «Ця лікарня обслуговує понад 45 тисяч мешканців, причому як Слов’янського району, так і самого міста Миколаївка. У нас давно була потреба відремонтувати операційні та рентген-кабінет, а через пошкодження будівлі під час конфлікту ця потреба стала просто критичною».

Під час закладення «Саду Миру» прокоментували плани на майбутнє і самі працівники лікарні. На молоді дерева вони зав’язали стрічки з побажаннями миру, спокою і добробуту для Донбасу. «Бажаю мирного неба, здоров’я і автоклав у лабораторію», - написала на стрічці одна з працівниць лікарні.

Умови роботи лікарів буде покращено в рамках проекту ПРООН та Уряду Японії уже скоро. Наразі фахівці завершили медичний аудит, після якого у найближчі дні буде оголошено тендер на проведення будівельних робіт. Взяти участь у ньому можуть усі охочі, у тому числі місцеві компанії зі Слов’янського району, адже закупівлі проводяться на відкритих умовах. Оголошення про початок тендеру буде розміщено на сайті Програми Розвитку ООН в Україні.

___

Проект «Відновлення соціальних послуг та налагодження миру в Донецькій і Луганській областях» реалізується ПРООН за фінансування Уряду Японії і в партнерстві з Урядом України, регіональною та місцевою владою, а також у співпраці з ЮНІСЕФ. Основна мета проекту полягає у відновленні інфраструктури соціальних послуг для найбільш вразливих груп населення.

Проект реалізується в рамках зобов`язань Прем`єр-Міністра Японії Сіндзо Абе щодо надання допомоги Східній Україні, про що було оголошено на засіданні Генеральної Асамблеї ООН e вересні 2014 року. Загальна сума допомоги Японії за час незалежності України –понад 2,9 млрд доларів.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ