ЖЕНЕВА/КИЇВ, 12 липня 2015 - Принаймні 68 дітей були вбиті і 180 дітей поранені починаючи з березня минулого року в результаті конфлікту на сході України, заявив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) сьогодні. У той час, як досі немає повних офіційних даних про жертви серед дітей у зв`язку з недавньою ескалацією недалеко від міста Мар`їнка, на захід від Донецька, є непідтверджена інформація про дітей, які були поранені важкою вогнепальною зброєю.

ЮНІСЕФ підкреслює, що фактичне число жертв серед дітей має бути значно вищим, ніж повідомляється, але збір даних обмежується відсутністю повного доступу  в багато районів, де триває конфлікт.

"Ці цифри відображають життя реальних дівчаток і хлопчиків, які постраждали в результаті бойових дій в східній Україні", зазначила Джованна Барберіс, представник Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. "Здавалося б, у зв`язку зі зростанням насильства в Донецькій області, світ не повинен забувати про тисячі дітей, які все ще живуть в районах, що знаходяться в зоні конфлікту, так і про кожну кулю, міномет або снаряд, які становлять загрозу для їх життя і благополуччя."

ЮНІСЕФ разом з партнерами працюють для забезпечення безпеки дітей на сході Україні. Наприклад, недавно стартувала освітня кампанія з мінної небезпеки, що має на меті забезпечити 500 000 дітей та їх сімей важливою інформацію про ризики, пов`язані з мінами та вибуховими речовинами. З початку цього року ЮНІСЕФ також надав психологічну підтримку через школи та центри захисту населення більш ніж 20 000 дітей, які постраждали від конфлікту. ЮНІСЕФ надав безпечну питну воду понад 550000 людей, постраждалим від конфлікту у Донецькій та Луганській областях.

У східній Україні триває другий рік конфлікту, який став причиною кризи для більше ніж 5 мільйонів людей, у тому числі 1,7 мільйонів дітей. Майже 1,3 мільйона людей стали вимушеними переселенцями. Більше, ніж 6 400 осіб, у тому числі, щонайменше 626 жінок і дівчаток, були вбиті.

"Ми дуже стурбовані тим, що активізувались бойові дії призведуть до збільшення числа жертв серед дітей і погіршення гуманітарної кризи на сході," додала пані Барберіс. "Всі зусилля мають бути направлені на збереження безпеки дітей."

ЮНІСЕФ закликає зібрати 55,8 мільйонів доларів США, щоб задовільнити термінові гуманітарні потреби дітей та сімей в Україні.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ