КИЇВ, 3 червня 2015 року - До Міжнародного дня захисту дітей, 1 червня 2015 року, Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні влаштувало свято для дітей на центральній площі міста Святогірськ.

Захід урочисто відкрили організатори: заступник голови представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Рудігер Лухман, мер Святогорська Олександр Іванович Дзюба, начальник управління у справах сім`ї та молоді Донецької обласної державної адміністрації Лілія Іванівна Золкіна, глава Благодійного Фонду «Слов`янська серце» Наталія Кіркач.

Рудігер Лухманн, заступник голови представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні:
ЮНІСЕФ надає допомогу дітям та сім’ям, постраждалим від кризи, в тому числі веде програму з психосоціальної підтримки. Психологи, які пройшли нашу підготовку вже допомогли майже 30 тис дітей. Щорічно ЮНІСЕФ відзначає День захисту дітей масштабними заходами, але цього року ми вирішили приїхати туди, де нашої підтримки потребують найбільше. Сподіваємося, свято принесло багато радості посмішок для дітей Святогорська та емоції які залишаться з ними надовго.

Маючи територію всього 8 квадратних кілометрів і населення  4 000 осіб, з початку збройного конфлікту Святогірськ прийняв майже 30 000 переміщених осіб. Близько 7 000 вимушених переселенців з дітьми все ще живуть у місті не в змозі повернутися додому або через триваючі бойові дії, або тільки тому, що їх будинки повністю зруйновані.

Для 3500 дітей Святогорська (близько 500 з яких є сиротами, а 300 – з обмеженими можливостями) працює лише один дитячий садок і одна середня школа. Щоб привернути увагу громадськості, підбадьорити маленьких мешканців та підвищити обізнаність про важливість психосоціальної підтримки для дітей, ЮНІСЕФ разом із партнерами влаштував «Свято добрих слів» саме  у Святогорську.

Всеукраїнська акція  «Слова допомагають» продовжує набирати обертів та дає можливість усім небайдужим дорослим отримати фахові поради, як поводити себе з дітьми, що зіткнулися зі стресовою ситуацією або пережили травматичну подію. За перші два тижні після запуску кампанії, сайт  http://wordshelp.com.ua відвідало більше 10 000 людей і зібрано більше 500 побажань від відомих людей та простих українців.

1 червня всі добрі слова перетворилися на повітря для кульок, які отримали 3 тисячі маленьких відвідувачів заходу, а їх батьки або опікуни - корисну інформаційну брошуру «Психологічна травма: як допомогти дитині», яка розповідає про те, за якими ознаками можна визначити, що дитина пережила стрес, і як з ним поводитися.

Яскравою складовою стали виступи талановитих творчих колективів загальноосвітньої школи міста Святогірськ, а також дитячого оздоровчого центру «Смарагдове місто», в якому проживають діти-переселенці, позбавлені батьківського піклування. Всі бажаючі маленькі гості свята могли розповісти віршик чи заспівати пісню, і отримати приз - іграшкового ведмедика, символ інформаційної кампанії «Слова допомагають».

Діти брали участь у концерті місцевих талантів, конкурсі малюнків та весело проводили час на атракціонах а наприкінці заходу на них чекав сюрприз - величезна повітряна куля ЮНІСЕФ ( http://flyinghighforkids.com), яка об`їздила весь світ, і прилетіла в Україну, в місто Святогірськ, щоб показати солідарність і підтримку всіх країн. Діти могли сфотографуватися біля неї, побавитися з нею і навіть допомогти встановити та розібрати.

За дійством можна було також спостерігати онлайн підчас трансляції Espresso TV  http://espreso.tv/

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ