КРАМАТОРСЬК, 5 червня 2015 - 10-річний Аркадій, 9-річний Микола та їхній молодший братик втратили своїх батьків під час обстрілів Донецька. Трагічна втрата, а також страх, у якому діти жили під час постійних обстрілів міста, змусили маленьких сиріт тікати до сусіднього Краматорська, що знаходиться на контрольованій урядом території Донецькій області. Зараз хлопці живуть із своєю бабусею Наталією, яка залишилася єдиним годувальником в сім‘ї. Вони вчотирьох намагаються звести кінці з кінцями на пенсію Наталії, яка складає трохи більше 50 доларів на місяць.

У Краматорську та навколишніх містах північної частини Донецької області проживає майже 250 тисяч переміщених осіб, включаючи найбільш вразливі групи населення, такі як пенсіонери та діти. Через економічний спад та виснаження ресурсів для більшості новоприбулих дуже важко задовольнити навіть базові потреби на новому місці. Часто вони залежать від допомоги волонтерів або гуманітарної допомоги у тому, щоб отримати такі найнеобхідніші речі, як продукти харчування, одяг або предмети домашнього вжитку.

5 червня УВКБ ООН у Харкові доставило гуманітарну допомогу для 3,5 тисяч переселенців у північній частині Донецької області на кошти, надані Європейським Союзом. Найближчого тижня більше ніж 1 200 ковдр, 1 700 наборів постільної білизни, 740 рушників, 420 кухонних наборів, 1 800 свічок, 700 відер та каністр для води буде роздано місцевими волонтерами у Краматорську, Дружківці та Костянтинівці. Предмети першої необхідності та предмети домашнього вжитку отримають в перчу чергу найбільш нужденні переселенці, такі як люди похилого віку, люди з обмеженими фізичними можливостями та сім‘ї з дітьми.

Від початку конфлікту Європейський Союз виділив 4,4 мільйони доларів через Службу ЄС із гуманітарної допомоги та громадянського захисту (ECHO) для того, щоб підтримати діяльність УВКБ ООН в Україні. Гуманітарна допомога Європейського Союзу дозволила УВКБ ООН покращити життєві умови десятків тисяч людей в біді шляхом роздачі термінової допомоги, будівельних матеріалів та ремонту домівок. В число цих людей входить й Аркадій і його брати, які втекли від конфлікту, не маючи з собою жодних речей. УВКБ ООН надало спальні мішки, постільну білизну та базові предмети домашнього вжитку, що можуть полегшити життя маленьких переміщених сиріт.

Більше фото можна занйти на сторінці УВКБ ООН Україна у Флікрі

 

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ