15 липня 2015 року – Сьогодні, у День українського миротворця Координатор системи ООН в Україні поклав квіти до меморіалу ООН в Києві та привітав українських службовців та цивільних, які протягом всієї новітньої історії країни несли мир і спокій в країни, охоплені війною.

Виступаючи з промовою під час урочистої церемонії з нагоди Дня українського миротворця, Координатор системи ООН в Україні зазначив, що у 2015-му році день миротворців збігається з 70-ю річницею Організації Об`єднаних Націй, що надає можливість віддати належне неоціненному внеску блакитних касок в славну історію Організації та підтвердити прихильність подальшому підвищенню їх ефективності.

З найперших своїх кроків у 1948-му році миротворча діяльність Організації Об`єднаних Націй стала одним з головних інструментів світового співтовариства для управління складними кризами, які загрожують міжнародному миру і безпеці. Протягом усієї своєї історії Організація Об`єднаних Націй заснувала в цілому 71 операцію з підтримання миру. Більше мільйона військових, поліцейських і цивільних співробітників несли службу в рядах миротворців ООН, включаючи 125 тисяч службовців в 16-ти поточних місіях ООН.

Цей день також надає можливість вшанувати пам`ять полеглих. За всю історію миротворчості ООН більше 3300 «блакитних касок» віддали життя за справу миру.

Україна бере активну участь у миротворчих операціях з 1992 року - більше 50 000 військовослужбовців, військових і цивільних поліцейських взяли участь у миротворчих операціях Організації Об`єднаних Націй, ОБСЄ та НАТО в усьому світі. Це значний внесок і свідчення прихильності ідеалам і цілям підтримання миру. Сьогодні, 548 українських військовослужбовців перебувають на чергуванні в місіях ООН у Ліберії, Демократичній Республіці Конго, Кот-д`Івуар, Південного Судану, а також у місії НАТО в Косово і в спеціальній міжурядової місії в Придністров`ї.

«Ми вітаємо сьогоднішні миротворців, які служать у найбільш нестабільних і небезпечних умовах. І ми вшановуємо пам`ять тих, хто заплатив найвищу ціну у боротьбі за мир. Ми вшановуємо пам’ять 50 українських миротворців, які втратили свої життя в операціях з підтримання миру у всьому світі, і більш ніж 3300 «блакитних касок» з різних країн, які загинули, присвятивши своє життя справі миру. Їх внесок є безцінним. Ми глибоко вдячні їм», - сказав Ніл Вокер.

photo1 resize

Більше фотографій: http://bit.ly/1ylKPoD

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ