Платформа розпочне свою роботу у вересні, тим часом більш детальну інформацію можна отримати на веб-сайті Платформи http://dialoguesupport.org  або ж у пана Стена Вейцмана, Радника з питань Миру та Розвитку, за адресою електронної поштиstan.veitsman@undp.org

Із листопада 2013 року Україна зіткнулася з низкою глибоких і далекосяжних криз, у тому числі із збройним конфліктом у східній Україні, який призвів до втрати тисяч життів, переміщенню більше двох мільйонів чоловік і погіршенню соціально-економічної ситуації у країні. У результаті вищезгаданого конфлікту, як у середині  різних груп та спільнот, так і між ними виникли глибокі розбіжності, в той час як місцеві і міжнародні ініціативи з питань миру і діалогу намагаються протистояти зростаючому насильству та риториці війни. Водночас, вибагливий, але необхідний план реформ і важка соціально-економічна ситуація в Україні спричиняють додаткове навантаження на суспільство, у якому погляди та думки стосовно різних проблем все більш різняться.

Щоб домогтися успіху на обраному шляху сталого розвитку до процвітання, в Україні необхідно відновити єдність українського суспільства і сприяти взаєморозумінню, примиренню і досягненню консенсусу між і усередині різних регіонів та громад. Цього можна досягти виключно через інклюзивний і активний діалог на всіх рівнях (місцевому, регіональному та національному), а також між ними. Фундаментальна потреба у такому діалозі була закріплена у низці ключових документів, у тому числі у нещодавньому звіті «Оцінка відновлення та розбудови миру», що є спільним доробком Організації Об’єднаних Націй, Європейського Союзу та Групи світового банку, розробленим на прохання уряду України (див.: http://www.un.org.ua/en/information-centre/news/1975).

Для підтримки місцевих діалогових ініціатив, ПРООН спільно із Європейським форумом з міжнародного посередництва та діалогу (MediatEUr) розробляє Платформу підтримки діалогу. Ця онлайн-платформа допоможе об`єднати українських фасилітаторів діалогу один з одним, а також із їх міжнародними партнерами для обміну інформацією та досвідом, удосконалення навичок діалогу і зміцнення зусиль щодо сприяння діалогу для встановлення миру на всій території країни. Використовуючи сучасні інтерактивні технології, Платформа підтримки діалогу забезпечить актуальну мапу діалогових ініціатів на території України, а також візуальне відображення проблем та питань локального, регіонального та національного значення.  Платформа сприятиме віртуальним  дискусіям та  переговорам і у той же час слугуватиме ресурсним центром як для фасилітаторів, так і для представників національних органів влади, міжнародних партнерів та донорів.

Платформа розпочне свою роботу у вересні, тим часом більш детальну інформацію можна отримати на веб-сайті Платформи http://dialoguesupport.org  або ж у пана Стена Вейцмана, Радника з питань Миру та Розвитку, за адресою електронної поштиstan.veitsman@undp.org

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ