КИЇВ, 5 серпня 2015 - Тільки 1 з 4 дітей-переселенців віком до шести місяців перебуває на виключно грудному вигодовуванні в Україні. Сьогодні Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Всесвітня продовольча програма ООН (ВПП) закликали організації, які надають гуманітарну допомогу на сході України зупинити поширення молочної суміші та підтримати грудне вигодовування, щоб уникнути захворювань і смертей серед дітей.

КИЇВ, 5 серпня 2015 - Тільки 1 з 4 дітей-переселенців віком до шести місяців перебуває на виключно грудному вигодовуванні в Україні. Сьогодні Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Всесвітня продовольча програма ООН (ВПП) закликали організації, які надають гуманітарну допомогу на сході України зупинити поширення молочної суміші та підтримати грудне вигодовування, щоб уникнути захворювань і смертей серед дітей.

"В Україні, як і в інших надзвичайних ситуаціях, грудне вигодовування є життєво необхідним. Це один з найефективніших профілактичних засобів для скорочення дитячої смертності. Грудне молоко забезпечує оптимальне харчування для немовлят, особливо в умовах нестачі безпечної питної води, де воно оберігає дітей від захворювань, що передаються через воду," – говорить Джованна Барберіс, голова Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Згідно з дослідженням ЮНІСЕФ та Центру контролю та профілактики захворювань США (Centre for Disease Control and Prevention USA) у 2015 році, в Україні майже половина (46%) матерів-переселенок зупинили грудне вигодовування своїх дітей у віці до 6 місяців через стрес, пов`язаний з конфліктом. Матері, що постраждали через конфлікт, повинні бути обізнані, що стрес може вплинутина виштовхування молока, але не впливає на його утворення. Якщо мати припинила грудне вигодовування, вона завжди може відновити годування груддю, адже грудне вигодовування в надзвичайних ситуаціях є життєво необхідним для здоров`я та розвитку немовлят та дітей.

Ще одна проблема полягає в тому, що поширення молочної суміші як частини гуманітарної допомоги в районах, що постраждали внаслідок конфлікту на сході України може підірвати вже існуючі практики грудного вигодовування та звести нанівець зусилля по підтримці грудного вигодовування серед матерів. В Україні 44% матерів-переселенок отримали замінники грудного молока разом з дитячими продовольчими наборами гуманітарної допомоги.

«Грудне молоко є найбільш здоровою і повноцінною їжею для немовлят. Дитяча суміш не потрібна протягом перших 6 місяців життя, якщо інше не призначено педіатром," –  каже голова представництва Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП) в Україні пан Джанкарло Стоппоні, – "Ми глибоко стурбовані долею дітей, які знаходяться у групі ризику недоїдання. ВПП допомагає дітям старше 6 місяців спеціальними продуктами для боротьби і запобігання недоїданню." ВПП роздає спеціальні харчові набори для годування протягом шести місяців 20,000 дітей віком до 2 років, щоб запобігти подальшому погіршенню стану харчування дітей в Україні.

ЮНІСЕФ надав важливу інформацію про переваги та практику грудного вигодовування у надзвичайних ситуаціях понад 20,000 матерів, які постраждали внаслідок конфлікту на сході України. Крім того, в рамках спільної програми ЮНІСЕФ з Швейцарським агентством розвитку і співробітництва та Міністерством охорони здоров`я, майже 1500 медичних працівників пройшли навчання для надання консультацій батькам з питань догляду за новонародженими, в тому числі важливості грудного вигодовування.

Близько 5 мільйонів людей, у тому числі 1,7 мільйона дітей, постраждали від конфлікту на сході України.

Всесвітній тиждень грудного вигодовування щороку відзначається у всьому світі 1-7 серпня з метою донесення до уваги політиків, донорів та широкої громадськості інформації про важливість грудного вигодовування і ще раз нагадати, що грудне вигодовування – це пріоритет у надзвичайних ситуаціях.

***

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) працює над покращенням життя дітей та сімей на всій території України з 1997 року. ЮНІСЕФ є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Більше інформації: www.unicef.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter , Facebook та ВКонтакте.

Про  ВПП: Всесвітня продовольча програма (ВПП) – це найбільша гуманітарна організація в світі, яка бореться з голодом, надає продовольчу допомогу в надзвичайних ситуаціях і працює зі спільнотами з метою покращення харчування і супротиву кризам. Щороку ВПП допомагає 80 мільйонам людей в 80 країнах в світі. Щоб отримати більше інформації про роботу ВПП в Україні відвідайте http://www.wfp.org/countries/ukraine.  Підписуйтесь на нас в Twitter (@WFP_Ukraine) та Facebook

***

Для інформаційних звернень:

Вероніка Ващенко, ЮНІСЕФ Київ, +38 044 254 2439, vvashchenko@unicef.org

Дебора Нгуєн, ВПП Київ:  +380 (98) 064 1073, Deborah.nguyen@wfp.org

Юлія Корж, ВПП Київ,  +380 (97) 271 3913, Iuliia.korzh@wfp.org

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ