ЖЕНЕВА/КИЇВ, 17 серпня 2015 - Перша партія життєво необхідних антиретровірусних препаратів для ВІЛ-інфікованих дорослих і дітей, які  постраждалих від конфлікту на сході України, сьогодні була доставлена літаком в Україну. Наступні партії ліків будуть доставлені в Україну найближчим часом.

ЖЕНЕВА/КИЇВ, 17 серпня 2015 - Перша партія життєво необхідних антиретровірусних препаратів для ВІЛ-інфікованих дорослих і дітей, які  постраждалих від конфлікту на сході України, сьогодні була доставлена літаком в Україну. Наступні партії ліків будуть доставлені в Україну найближчим часом.

Це перша партія антиретровірусних (АРВ) препаратів, що була доставлена в Україну для дорослих і дітей, які перебувають на непідконтрольних уряду територіях Східної України, після підписання угоди між Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) і Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією на суму 3.7 мільйонів доларів для екстреного надання препаратів ВІЛ-інфікованим людям.

Ця угода надає можливість продовжити антиретровірусну терапію протягом одного року для більше ніж 8,000 дорослих і дітей, які живуть з ВІЛ, а також проводити тестування на ВІЛ більше ніж 31,000 вагітних жінок та їх дітей.

Тісна співпраця ЮНІСЕФ з Патентним фондом лікарських препаратів (Medicines Patent Pool), ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» та виробниками АРВ препаратів призвела до зниження витрат і прискорення процесу закупівлі та доставки цих ліків.

ЮНІСЕФ попереджає, що здоров`я тисяч дітей і дорослих на територіях, охоплених конфліктом в Донецькій і Луганській областях, буде поставлено під загрозу, якщо їхня щоденна антиретровірусну терапія буде перервана.

В разі припинення лікування, навіть тимчасово, ВІЛ-позитивна людина наражається на ризик розвитку резистентності до медичних препаратів, переходу ВІЛ в стадію СНІД і смерті. В разі призупинення антиретровірусної терапії у вагітної ВІЛ-позитивної жінки, її власне здоров’я і здоров’я її дитини можуть постраждати. Новонароджена дитина стає більш уразливою до ВІЛ інфекції.  

"Припинення безпечного і надійного постачання ліків в зоні конфлікту може бути смертельним вироком для людей, які живуть з ВІЛ”, - говорить Крейг МакКлюр, керівник глобальних програми ЮНІСЕФ з ВІЛ/СНІДу. “Здоров’я і життя уразливих груп дітей, жінок і чоловіків повинні стояти вище геополітичних суперечок”.

"Завдяки плідному партнерству, ми можемо зосередитися на допомозі найбільш уразливим групам населення, які потребують продовження постачання життєво необхідних ліків. Це є абсолютно необхідним для здоров’я і благополуччя людей, які живуть з ВІЛ у східних регіонах України”, - відзначила Марія Кірова, голова Глобального фонду в Східній Європі.

Південно-східні регіони України, в тому числі Донецька і Луганська області, мають найвищий показник розповсюдження ВІЛ в країні - 644 випадків на 100,000 осіб. Збройний конфлікт у східній Україні поставив здоров’я ВІЛ-позитивних дітей і дорослих під ще більшу загрозу.

Майже 14,000 дорослих і дітей, які живуть з ВІЛ, наразі перебувають на непідконтрольних уряду України територіях, 8,000 з яких наражаються на ризик призупинення антиретровірусної терапії.

Лікування людей, які живуть з ВІЛ, в інших регіонах країни буде забезпечено завдяки регулярному гранту від Глобального фонду і додатковому фінансуванню з державного бюджету України. ЮНІСЕФ придбає необхідні ліки і тестові набори, а також надасть підтримку для їх роздачі.

"ЮНІСЕФ робить все можливе для того, щоб запобігти порушенню постачання ліків та інших необхідних препаратів дітям і дорослим на територіях підконтрольних і непідконтрольних уряду України на сході”, - відзначила Марі- П`єр Пуар`є, регіональний директор ЮНІСЕФ в Центральній та Східній Європі та Співдружності незалежних держав. “Ми працюємо з нашими партнерами з уряду, ООН і громадянського суспільства заради того, щоб забезпечити необхідну допомогу дітям і дорослим, які живуть з ВІЛ”.

Про ЮНІСЕФ

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) працює над покращенням життя дітей та сімей на всій території України з 1997 року. ЮНІСЕФ є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Більше інформації: www.unicef.org/ceecis

Для отримання додаткової інформації, будь ласка, звертайтесь до:

Вероніка Ващенко, ЮНІСЕФ Київ, +38 044 254 2450,vvashchenko@unicef.org  

Кейт Донован, ЮНІСЕФ Нью-Йорк, +1 212 326 7452,kdonovan@unicef.org

Лені Джухарі, ЮНІСЕФ Женева, +41 79 204 44 82ldjuhari@unicef.org

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ