25 серпня 2015, Краматорськ, Україна – Цього тижня 7 тисяч тритижневих курчат роздаватимуть малим фермам Донецької та Луганської областей.

Забезпечення птицею стало черговим кроком Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН з метою допомогти вразливим домогосподарствам, життєдіяльність яких була поставлена під загрозу безперервним конфліктом на східній Україні.

М’ясо-яєчні курчата, яких можна вирощувати як з метою отримання м’яса, так і для отримання яєць, будуть розповсюджені серед 350 домогосподарств Артемівського району Донецької  області та Попаснянського району Луганської області. Кожна родина буде також забезпечена 200 кг повноцінного корму для курчат, запасу якого вистачить на три місяці, після чого птиця буде готова до забою. А ті, що утримуватимуть їх і надалі, можуть очікувати, що курки почнуть нестися за п’ять місяців.

Конфлікт в Донецькій та Луганській областях мав значний вплив на сільськогосподарський сектор. Значна кількість фермерських підприємств звітувала про часткову втрату врожаю озимої пшениці минулого року, а навесні зібрати врожай стало неможливим на багатьох територіях через бої. Фруктові сади були пошкоджені обстрілами так само, як і фермерська техніка або була вкрадена.

Що стосується худоби, багато сімей були змушені забити тварин аби ті не були вбиті під час обстрілів чи на мінах на пасовиськах, а також через брак коштів на придбання їжі для них.

“Забезпечуючи родини птицею, а також іншими сільськогосподарськими ресурсами, ми мали на меті гарантування наявності продовольства, а також підтримання життєдіяльності тих родин, які опинилися під загрозою найбільше, покращення харчування, а також запобігання подальшим економічним втратам через конфлікт,” – каже пан Фаррух Тоіров, Координатор надзвичайних програм Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН.

Нещодавнє посилення напруги під час конфлікту не могло не вплинути», - підкреслює він, зауваживши, що умови життя, наявність продовольства та його безпека для людей, що проживають в буферні зоні конфлікту, погіршується.

Минулого тижня ФАО розпочало процес роздачі кормів для худоби найбільш вразливим домогосподарствам , що проживають в буферній зоні конфлікту Донецької та Луганської областей. Програма передбачає розповсюдження 500 т кормів в селах, що розташовані вздовж лінії конфлікту. 5 тисяч домогосподарств обрані програмою для отримання допомоги. Раніше цього року 1 тисяча найбільш вразливих та незахищених з точки зору наявності продовольства домогосподарств отримали по 100 кг насінневої картоплі кожне.

Фермерські домогосподарства – отримувачі допомоги були обрані за сприяння органів місцевої влади. Більшість з отримувачів на даний час розраховують на отримання продовольчої допомоги від міжнародних  та місцевих організацій.

“Підтримка FAO планувалася таким чином, щоб, використовуючи її, родини могли допомогти собі власними силами,” – говорить пан Тоіров. “Ми намагаємося допомогти якнайбільшій кількості людей, але як би там не було, кількість домогосподарств, що проживають в буферній зоні конфлікту та потребують підтримки сільськогосподарськими ресурсами, неймовірно велика. Наші проекти здатні забезпечити лише невелику кількість з них, тому донорська підтримка значно розширила б діяльність в цьому напрямку та допомогла б дістатися більшої кількості найбільш вразливих верств сільського населення, тому що потреби невимовно великі.”

 

ПОСИЛАННЯ:

Сельские жители на востоке Украины получили семена картофеля и корм для животных

http://www.fao.org/europe/news/detail-news/ru/c/287705/

Украина: новая система для доступа к предуборочному финансированию

http://www.fao.org/europe/news/detail-news/ru/c/293302/

Осведомленность может остановить распространение АЧС

http://www.fao.org/europe/news/detail-news/ru/c/283131/

Обзор ФАО: Украина

http://www.fao.org/countryprofiles/index/ru/?iso3=UKR

 

ДЕТАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ:

ОЛЕНА ПРОРОЧЕНКО

Асистент по проектам

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН

Київ, Україна

Elena.Prorochenko@fao.org  

Моб.: +38 050 682 7711

 

 

Для журналістів та редакторів

Запити щодо фотографій, аудіо та відео матеріалів просимо направляти по email FAO-newsroom@fao.orgчи дзвонити по тел.: (+39) 06 570 53625.

Онлайн-інструменти
Фотографії також доступні на еккаунті FAOnews в
Flickr
Служба новин ФАО
RSS-канал прес-релізів ФАО
Слідкуйте за нашими новинами в
Twitter: @FAOnews | @grazianodasilva


ФАО | Регіональне відділення для Європи та Центральної Азії | 34 Benczur u., H-1068 Budapest, Hungary | (+36) 1 461 2000 | www.fao.org/europe

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ