КИЇВ, 4 вересня 2015 – Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) закликають батьків вакцинувати дітей у той час, як прикладаються всі зусилля для якнайскорішого розподілу та розвезення вакцин до всіх регіонів після підтвердження спалаху поліомієліту в Україні. Поліомієліт є інфекційним захворюванням, яке може призвести до паралічу або навіть смерті.

Два випадки захворювання поліомієлітом дітей в Україні були підтверджені результатами аналізу лабораторії ВООЗ. Ці двоє дітей із Закарпатської області (одній дитині десять місяців, другій – чотири роки) не були щеплені від поліомієліту і, після зараження циркулюючим вірусом поліомієліту похідного від вакцинного штаму, в них з’явились симптоми паралічу. Циркуляція такого вірусу стала можливою через дуже низький рівень імунізації в Україні протягом декількох років.

«Єдиний надійний захист дітей від поліомієліту – це вакцинація. Вакцини, надані ЮНІСЕФ, мають бути використані якнайшвидше, щоб захистити дітей від поліомієліту в Україні», зазначилаДжованна Барберіс, голова представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Спалахи циркулюючого вірусу поліомієліту похідного від вакцинного штаму можуть бути швидко зупинені шляхом імунізації дітей оральною поліо вакциною (ОПВ). Наразі, обізнаність про ризик захворювання серед українських батьків є дуже низькою. Згідно з опитуванням ЮНІСЕФ/ВООЗ, лише 18 відсотків українських мам вважають поліомієліт дуже небезпечним захворюванням, і тільки 27 відсотків - знають про те, що він викликає параліч.

Експерти ВООЗ і ЮНІСЕФ тісно співпрацюють з Міністерством охорони здоров`я, щоб вжити всіх необхідних заходів для швидкої зупинки циркуляції вірусу. Частина з 4.8 мільйона доз вакцин проти поліомієліту, у тому числі 3.8 мільйона доз ОПВ, наданих ЮНІСЕФ за підтримки Уряду Канади, вже в країні і ці вакцини мають бути розподілені Міністерством охорони здоров’я відповідно до плану реагування.

«ВООЗ рекомендує масштабну імунізацію у відповідь на спалах вірусу. Вакцина проти поліомієліту, що надана Україні, є безпечною і ефективною, її якість відповідає стандартам ВООЗ, і вона готова до використання», підкреслила Доріт Ніцан, голова бюро ВООЗ в Україні. «Я закликаю батьків не баритися та приводити дітей на щеплення, коли протягом найближчих днів чи тижнів вони отримують таке повідомлення від Міністерства охорони здоров’я».

ВООЗ і ЮНІСЕФ продовжують надавати повну підтримку уряду України у справі захисту дітей і запобігання подальшого поширення вірусу.

За додатковою інформацією та коментарями експертів ЮНІСЕФ та ВООЗ, будь ласка, звертайтеся до:

Вероніка Ващенко, ЮНІСЕФ Київ, +38 050 388 2951, vvashchenko@unicef.org

Ольга Іжик, ВООЗ Київ, +38 063 427 7696, izo@euro.who.int

###

Про ЮНІСЕФ

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Представництво ЮНІСЕФ в Україні було відкрито у 1997 році. Більше інформації: www.unicef.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter , Facebook та ВКонтакте.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ