КИЇВ, 7 вересня 2015 року - Сьогодні ЮНІСЕФ та Фонд LEGO розпочали місцеву ініціативу із забезпечення постраждалих від конфлікту дітей в Донецькій і Луганській областях високоякісними ігровими матеріалами задля продовження їхнього розвитку і навчання. Діти зі 48 шкіл, 62 дитячих садків та 10 центрів підтримки сім’ї в громадах, розташованих на підконтрольних уряду територіях України, отримають користь від цієї ініціативи.

"Право дітей гратися передбачено Конвенцією ООН про права дитини. Гра є основою для якісного навчання в ранньому віці та для когнітивного розвитку. Гра допомагає дітям, постраждалим від конфлікту, справитися зі стресом і травмою”, - відзначила Джованна Барберіс, голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. “Партнерство із Фондом LEGO дозволяє ЮНІСЕФ надати можливість гратися та одночасно вчитися більше ніж 18,000 дітей, які постраждали від конфлікту.”

Діти платять найвищу ціну підчас гуманітарної кризи, яка продовжує погіршуватись в Україні. В результаті тривалого насильства, діти пережили величезний стрес, ставши свідками жорстоких боїв і обстрілів. Щонайменше 178,000 дітей були вимушені покинути свої домівки і переїхати в інші міста України. Тисячі постраждалих від конфлікту дітей у східній Україні не мають доступу до освіти. Дидактичні матеріали, книги і зокрема ігри, що залучають дітей до навчання через гру, обмежені.

Ігри та навчання допомагають полегшити травму дітей, які постраждали під час конфлікту.

“Гра може допомогти дітям позбутися стресу і розвинути фізичні, інтелектуальні, соціальні та творчі навички”, - відзначила Мір’ям Шонінг, голова глобальних програм і партнерських зав’язків Фонду LEGO. “Гра – це природній підхід, за допомогою якого діти навчаються, розвиваються та пізнають світ, в якому живуть. Гра більш за все надихає на здобуття навичок, необхідних для створення нових можливостей і вирішення багатьох проблем у майбутньому. Наш Фонд працює в Україні вже багато років, і ми хочемо впевнитись, що співпраця з ЮНІСЕФ також допоможе дітям, які постраждали від конфлікту”.

Спільна ініціатива була розпочата в Україні в березні 2015 року, і вона є частиною глобальної співпраці Фонду LEGO та ЮНІСЕФ, яка націлена на підвищення якості раннього навчання через гру для дітей в усьому світі. В Україні більше 1,600 благодійних наборів LEGO будуть передані 18,000 дітей у Донецькій та Луганській областях для підтримки раннього дитячого розвитку через гру.Крім того, більше ніж 500 вихователів і педагогів дізнаються, як використовувати гру в якості засобу стимуляції навчання дітей.

За додатковою інформацією звертайтесь до:

Вероніка Ващенко, ЮНІСЕФ Київ, +38 044 254 2450vvashchenko@unicef.org

Христина Віткомб, Фонд LEGO, +45 2030 8496,Christina.witcomb@LEGO.com

***

Про ЮНІСЕФ:

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) працює над покращенням життя дітей та сімей на всій території України з 1997 року. ЮНІСЕФ є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Більше інформації: www.unicef.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter, Facebook and ВКонтакте.

Про Фонд LEGO:

Фонд LEGO поділяє місію LEGO Group: надихати і сприяти розвитку творців завтрашнього дня. Фонд відданий будівництву майбутнього, в якому навчання через гру надихатиме дітей бути творчими і зацікавленими учнями протягом усього життя. Робота фонду полягає у новому визначенні гри і зміненні уявлення про навчання. У співпраці з ідейними лідерами, впливовими особами, вихователями та батьками, Фонд LEGO ставить за мету обладнати, надихнути і заохотити чемпіонів до гри: www.LEGOfoundation.com. Приєднуйтесь до нас у Twitter та Facebook.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ