(Нью-Йорк, 24 вересня 2015 р.) - Я стривожений новиною про те, що де-факто влада на сході України наказала агентствам ООН у Луганську припинити свою діяльність і залишити цю територію до завтра, 25 вересня.

Заява щодо України


(Нью-Йорк, 24 вересня 2015 р.). Я стривожений новиною про те, що де-факто влада на сході України наказала агентствам ООН у Луганську припинити свою діяльність і залишити цю територію до завтра, 25 вересня.


Цей крок здійснений після відхилення де-факто владою заяв агентств ООН і всіх міжнародних НУО, працюючих у Луганську, на ведення діяльності у цьому регіоні. Деякі міжнародні НУО повідомлено, що вони повинні виїхати до 26 вересня.


Я також надзвичайно стурбований ситуацією з акредитацією та реєстрацією міжнародних НУО у Донецьку. Рішення де-факто влади у Донецьку щодо майбутньої діяльності ООН досі не ухвалено, і всі операції агентств ООН призупинено.


Де-факто органи влади у Луганську і Донецьку мають зобов’язання щодо надання дозволу на безперешкодний та оперативний доступ гуманітарних організацій та сприяння цьому доступові. Постійне невиконання ними цього зобов’язання становить кричуще порушення міжнародного гуманітарного права.


Призупинення з середини липня майже всіх гуманітарних програм у Луганську і Донецьку ставить під загрозу життя людей і не дає найуразливішим групам, зокрема дітям, жінкам і літнім людям, можливості отримати основні послуги. Напередодні зими це спричиняє тяжкі наслідки для близько 3 мільйонів осіб.


Близько 16 тис. тонн гуманітарної допомоги, зокрема продовольства, предметів захистку та непродовольчих товарів неможливо доставити. Лікарні не можуть виконувати хірургічні операції через відсутність анестезії. Життя пацієнтів знаходиться у небезпеці через брак основних лікарських засобів, як-от інсулін та протитуберкульозна вакцина. Близько 150 тис. осіб не отримують щомісячних продовольчих пайків, доступ 1,3 млн. осіб до води – під загрозою, а більш ніж 30 тис. людей не отримали матеріали для захистку і побутові товари, що їх вони терміново потребують.


Я закликаю де-факто владу Луганську і Донецьку забезпечити негайне відновлення діяльності ООН та міжнародних НУО. Крім того, я закликаю всіх, хто має вплив на де-факто владу, застосувати цей вплив для забезпечення невідкладного відновлення надання гуманітарної допомоги агентствами ООН і міжнародними НУО, а також добитися, щоб де-факто влада зобов’язалася припинити втручання у надання рятівної допомоги.