КИЇВ/КОПЕНГАГЕН/ЖЕНЕВА, 9 жовтня 2015 – Після того, як минуло вже шість тижнів від дати підтвердження спалаху поліомієліту в Україні, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) і Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) посилили заклики до проведення першого, термінового раунду вакцинації проти поліомієліту в усій країні.

КИЇВ/КОПЕНГАГЕН/ЖЕНЕВА, 9 жовтня 2015 – Після того, як минуло вже шість тижнів від дати підтвердження спалаху поліомієліту в Україні, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) і Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) посилили заклики до проведення першого, термінового раунду вакцинації проти поліомієліту в усій країні.

Міністерство охорони здоров`я України підтвердило два випадки захворювання на поліомієліт 1 вересня. Ці випадки захворювання були виявлені у дітей, які мешкають в Закарпатській області. Обидві дитини, віком десять місяців і чотири роки, не були вакциновані проти цієї хвороби.

Якщо не вдасться негайно зупинити вірус, він може поширитись по всій країні та поставити під загрозу життя 1.8 мільйону дітей.

Згідно з міжнародними правилами, навіть один випадок поліомієліту є спалахом і вимагає термінового реагування, тому що поліомієліт може швидко поширитися серед дітей, які не були повністю щепленні. Спалах і низький рівень вакцинації в Україні ставить під ризик здоров’я і благополуччя дітей, а також є загрозою для Європи, яка має статус вільної від вірусу поліомієліту.

Спалах захворювання можна швидко зупинити за умови проведення всеукраїнської імунізації дітей під час трьох раундів щеплення оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ), відповідно до директив Глобальної ініціативи з ліквідації поліомієліту*. ЮНІСЕФ закупив 3.7 мільйона доз ОПВ для України завдяки фінансуванню від уряду Канади. Вакцини повністю безпечні і готові до використання.

“Чим довше вірус поліомієліту циркулює в Україні, тим вище ризик того, що цей спалах буде поширюватися і паралізує більше дітей. Ми закликаємо посадовців, які приймають рішення, і працівників охорони здоров`я вжити термінових заходів і провести вакцинацію всіх дітей для того, щоб якнайскоріше зупинити передачу вірусу,” - зазначила Сюзанна Якоб, регіональний директор ВООЗ в Європі.

Це перший спалах поліомієліту в Україні за останні 19 років, що демонструє те, якими уразливими є діти в країні. Два випадки захворювання ще раз підкреслюють важливість повної вакцинації, яка охопить всіх дітей.

“Державні органи несуть відповідальність за захист дітей від цієї небезпечної ​​хвороби. Я рада, що сьогодні 70 відсотків українських мам позитивно ставляться до  вакцинації для захисту своїх дітей. Раунди вакцинації повинні розпочатися зараз”, - сказала Марі-П`єр Пуар’є, регіональний директор ЮНІСЕФ.

Політичні лідери України повинні вчинити правильно – негайно розпочати реагування на спалах поліомієліту задля захисту дітей від паралічу і смерті, яких можна уникнути завдяки вакцинації.

ЮНІСЕФ та ВООЗ готові надати необхідну підтримку всеукраїнській кампаній з вакцинації.

#####

*Глобальна ініціатива із ліквідації поліомієліту – це партнерство за керівництва урядів країн та участі Всесвітньої організація охорони здоров`я (ВООЗ), Ротарі Інтернешнл (Rotary International), Центру США із контролю і профілактики захворювань (CDC) і Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Мета цього партнерства полягає у ліквідації поліомієліту в усьому світі. Більше інформації за посиланням: http://www.polioeradication.org/AboutUs.aspx#sthash.kNsxDaeL.dpuf

Для отримання більш детальної інформації, будь ласка, звертайтесь до:

Сара Кроу, ЮНІСЕФ Нью-Йорк, +1646 209 1590, @scrowe_unicef

Крістоф Буєрак, ЮНІСЕФ Женева, +41 79 963 92 44, cbouleariac@unicef.org
Вероніка Ващенко, ЮНІСЕФ Київ, +38 044 254 2439,
vvashchenko@unicef.org  

Олівер Розенбаум, ВООЗ Женева, +41 79 500 6536, rosenbauero@who.int

Крістіана Салві, ВООЗ Копенгаген, +4545336837, csa@euro.who.int

Ніка Александр, ВООЗ Київ, +38 095 280 5795, nyka.alexander@gmail.com

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) працює над покращенням життя дітей та сімей на всій території України з 1997 року. ЮНІСЕФ є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Більше інформації: www.unicef.org.ua . Приєднуйтесь до нас у Twitter, Facebook та ВКонтакте.

Про ВООЗ: ВООЗ - це установа системи Організації Об`єднаних Націй, що відповідає за питання міжнародної охорони здоров`я. Основні напрямки роботи ВООЗ включають системи охорони здоров`я, зміцнення здоров`я протягом життєвого циклу, захист від неінфекційних захворювань , інфекційних захворювань, корпоративні послуги, готовність, моніторинг і вживання необхідних заходів. Для отримання більш детальної інформації про ВООЗ в Україні  за нами на Facebook.