20 жовтня 2015 року, Київ, Україна - Представництво Організації Об’єднаних Націй та партнери представили культурний проект «Музика заради миру» з нагоди відзначення 70-річчя ООН. Під час концерту голоси виконавців з усієї України,   голоси дорослих та дітей, закликають до миру.

Організація Об`єднаних Націй в Україні, Національна опера України, симфонічний оркестр «Київ Класик» та низка приватних і державних компаній об’єднали зусилля задля проведення заходу, в рамках якого ідеї миру та єдності знайдуть відображення у натхненій та чуттєвій українській музиці, танцях та співі. У концерті, який відбудеться 21 жовтня 2015 року, братимуть участь понад 250 музикантів та дитячих колективів з усієї України.

«Україна та ООН протягом 70-ти років співпрацюють заради людської гідності, миру та розвитку. Україна була однією з перших 51 держав, що підписали Статут Організації Об`єднаних Націй, створивши ООН, і від того часу країна неухильно дотримується цілей і принципів Статуту організації, роблячи значний внесок у підтримання міжнародного миру і безпеки, роззброєння, економічного і соціального розвитку, захист прав людини, а також зміцнення міжнародного права. Сьогодні Україна переживає найсерйозніші проблеми у сучасній історії. Завдання ООН в Україні – підтримати національні зусилля, спрямовані на побудову мирної, процвітаючої, сильної та єдиної України», - зазначив Ніл Вокер, Координатор системи ООН в Україні.

Саме про таку Україну лунатимуть пісні під час концерту «Музика заради миру», адже, за думкою керівника проекту, важлива роль культури полягає у тому, щоби люди завжди памятали про головні цінності. «Виконавці, колективи, які братимуть участь у концерті приїхали з різних міст України – Чернігова, Полтави, Косіва, Сум, Сімферополя, Луганська, Донецька, тощо. Вони виконуватимуть фольклорну та класичну музику, характерну для своїх регіонів, проте єдину у своєму заклику до миру та мирного життя, де є доброта, гумор, кохання, і віра у краще майбутнє», - сказав Герман Макаренко, керівник проекту, диригент Національної опери України, Народний артист України Герман Макаренко.

Здійснення проекту стало можливим завдяки ефективному партнерству ООН з державними інституціями, приватним сектором та громадськими організаціями. Таке партнерство відіграє особливу роль у глобалізованому світі, адже традиційний розподіл ролей стирається дедалі більше, а сприяння миру стає спільним обов’язком.

«Альфа Банк Україна» підтримує суспільно важливі ініціативи тому, що відчуває свою відповідальність, коли йдеться про розвиток країни. Адже це не лише роль держави – це роль кожного громадянина, кожної громади, кожного бізнесу. Українці мусять дуже голосно заявити про те, що вони хочуть миру, щоби їх почули всюди, і в Європі і в інших країнах. Підтримка концерту – один зі шляхів надати можливість виконавцям – представникам різних регіонів, щоби їх голос почули», - розповів Роман Шпек, міністр економіки України (1993-1995), голова постійного представництва України при Європейському союзі (2000-2008), старший радник Голови Альфа-Банку Україна.

Концерт можна буде побачити в усіх куточках України. Жива трансляція під час концерту відбуватиметься на Youtubeсторінці Першого Національного телеканалу 21-го жовтня, починаючи з 19:00: http://bit.ly/1hPdBH6. А в ефірі Першого Національного телеканалу концерт можна буде побачити у День ООН 24-го жовтня о 13:00.

***

Інформація про організаторів та партнерів проекту:

До складу Системи Організації Об’єднаних Націй в Україні  входять 17 фондів, спеціалізованих агентств і програм, та представників Бреттон-Вудських інституцій. Кожна з цих установ працює відповідно до свого мандату, у той же час узгоджуючи свою роботу із загальною стратегією ООН в Україні, що включає надання технічної допомоги з питань людського розвитку та гуманітарної допомоги, й ґрунтується на принципах поваги і дотримання прав людини. www.un.org.ua

Симфонічний оркестр «Київ-Класик», за визначеннями ЗМІ, є одним з найкращих колективів України, якій добре знаний і за її межами. Серед багатьох ексклюзивних проектів на особливу увагу заслуговує «Концерт прем’єр», який реалізується разом з Посольствами різних країн світу. Репертуар колективу вміщує велику кількість творів різних жанрів та епох, широко знаних світових композиторів, а також композицій маловідомих авторів різних країн світу. Окрему важливу сторінку творчого доробку колективу займає виконання творів вітчизняних, композиторів, в чому слухачі концерту до 70-річчя ООН зможуть особисто переконатися. Художнім керівником - головним диригентом оркестру «Київ Класик» є Герман Макаренко - диригент Національної опери України, народний артист України, Посол української культури.

Альфа-Банк Україна - це великий український комерційний банк з міжнародним капіталом, який входить до приватної інвестиційної холдингової компанії ABH Holdings SA (ABHH) з головним офісом в Люксембурзі. Холдингова компанія має інвестиції в низці банківських груп на території країн СНД і Європи, зокрема, операційні компанії (банки) ABHH знаходяться в Україні, Росії, Казахстані, Білорусі та Нідерландах.

Music for Peace partners