Київ, 22 жовтня 2015 р – Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) і Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) вітають початок загальнонаціональної кампанії з вакцинації проти поліомієліту, що охопить 4,7 мільйона дітей.

Спалах поліомієліту може бути швидко зупинений завдяки загальнонаціональній вакцинації дітей під час трьох раундів щеплення оральною поліо вакциною, відповідно до міжнародних рекомендацій з реагування на спалах*.

За підтримки ЮНІСЕФ і ВООЗ, всеукраїнська кампанія пройде у три раунди, під час яких дітей вакцинуватимуть оральною поліо вакциною (ОПВ), щоб зупинити поширення вірусу. Протягом перших двох раундів будуть вакциновані 2,8 мільйона дітей віком від 2 місяців до 6 років. Під час третього раунду додатково щеплення отримають 1,9 мільйона дітей віком від 6 до 10 років. Загалом загальнонаціональна кампанія із вакцинації проти поліомієліту охопить 4,7 мільйона дітей.

«Це перший важливий крок до захисту дітей країни від цього небезпечного захворювання,» зазначила Джованна Барберіс, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні. «Важливо, щоб кампанія не просто відбулася, але була ефективною і кожна дитина отримала щеплення»

Україна була вільної від поліомієліту протягом 19 років. 1 вересня 2015 року Міністерство охорони здоров’я України підтвердило два випадки захворювання на поліомієліт. Обоє дітей, віком 10 місяців і 4 роки, не були вакциновані проти цієї хвороби.

Рівень імунізації населення в Україні критично знизився за останні п’ять років. Цього року рівень імунізації проти поліомієліту дітей віком до 12 місяців впав до 14 відсотків. Нестача вакцин і конфлікт на сході України погіршили ситуацію. Спалах поліомієліту і низький рівень імунізації населення в Україні ставлять під ризик здоров’я і благополуччя дітей в усій країні, а також загрожують Європі втратою статусу вільного від поліомієліту регіону.

«Символічно, що кампанія стартувала напередодні Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом, коли весь світ об’єднує зусилля для того, щоб цей небезпечний вірус назавжди зник з нашого життя,» зазначила Доріт Ніцан, Представник ВООЗ в Україні. «Я звертаюся до українських батьків і медичних працівників, скористуйтеся цієї можливістю, щоб захистити своїх дітей і зупинити поширення цієї страшної хвороби».

Для першого раунду вакцинації використають 3,7 мільйона доз оральної поліо вакцини, яку закупив ЮНІСЕФ за кошти надані урядом Канади. Ми звертаємось до міжнародних донорів за підтримкою у закупівлі додаткових доз поліо вакцини, щоб завершити усі три раунди вакцинації.

#####

*Глобальна ініціатива із ліквідації поліомієліту – це партнерство за керівництва урядів країн та участі Всесвітньої організація охорони здоров`я (ВООЗ), Ротарі Інтернешнл (Rotary International), Центру США із контролю і профілактики захворювань (CDC) і Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Мета цього партнерства полягає у ліквідації поліомієліту в усьому світі. Більше інформації за посиланням: http://www.polioeradication.org/AboutUs.aspx#sthash.kNsxDaeL.dpuf

Більше інформації про Всесвітній день боротьби з поліомієлітом за посиланням: www.polioeradication.org

Для отримання більш детальної інформації, будь ласка, звертайтесь до:

Вероніка Ващенко, ЮНІСЕФ Київ, +38 044 254 2439,vvashchenko@unicef.org

Ольга Іжик, ВООЗ Київ, +38 063 42 77 696, izo@euro.who.int

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) працює над покращенням життя дітей та сімей на всій території України з 1997 року. ЮНІСЕФ є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Більше інформації:www.unicef.org.ua. Приєднуйтесь до нас уTwitter,FacebookтаВКонтакте.

Про ВООЗ:ВООЗ - це установа системи Організації Об`єднаних Націй, що відповідає за питання міжнародної охорони здоров`я. Основні напрямки роботи ВООЗ включають системи охорони здоров`я, зміцнення здоров`я протягом життєвого циклу, захист від неінфекційних захворювань , інфекційних захворювань, корпоративні послуги, готовність, моніторинг і вживання необхідних заходів. Для отримання більш детальної інформації про ВООЗ в Україні за нами наFacebook.