23 жовтня, зважаючи на швидке наближення зими, Організація Об`єднаних Націй відновила проведення гуманітарних операцій на непідконтрольних уряду територіях в Луганській області, через три місяці після її призупинення.

"Ми працюємо з усіма сторонами для того, щоб пришвидшити відправлення та надання гуманітарної допомоги найуразливішим верствам населення, які проживають у непідконтрольних уряду районах в Луганській області. Часу дуже мало. Ми розраховуємо на підтримку усіх сторін для полегшення перевезення допомоги через лінію розмежування автомобільним та залізничним транспортом, усунення непотрібних бюрократичних процедур, які сповільнюють нашу роботу з самого початку кризи" - заявив Ніл Вокер, Координатор з гуманітарних питань та головний офіційний представник ООН в Україні.

Дозвіл на відновлення діяльності у Луганську був наданий після подачі де-факто владі в Луганську та Донецьку документів щодо діяльності та присутності ООН та її партнерів. Майже 16 000 тон продовольчої допомоги, пакунків для сімей, матеріалів для ремонту помешкань, медикаментів та інших предметів, яких потребують найуразливіші верстви населення, були готові для доставки у будь-який час. "У нас є достатньо матеріалів, щоб надати допомогу 50 000 особам майже відразу, залежно від вирішення бюрократичних вимог для перетину лінії розмежування, та, наразі, ми знаходимось в процесі збору ще більшої кількісті допомоги. Ми щиро вітаємо відновлення цих важливих гуманітарних операцій. Ми сподіваємося отримати аналогічний дозвіл й у Донецьку " - сказав пан Вокер.

Окрім дій, спрямованих на порятунок життя, Організація Об`єднаних Націй в України підтримує широкий спектр діяльності. Зокрема, підтримує відновлення звичного способу життя (допомога у працевлаштуванні, відновлення роботи основних служб), сталий розвиток (включаючи врядування та реформи, а також питання довкілля), моніторинг та звітування щодо дотримання прав людини.

"Сьогодні, враховуючи події в Луганську, ми замислюємося про необхідність вживання невідкладних заходів для вирішення гуманітарної кризи, особливо в світлі наближення зими, в той же час розраховуючи повернути надію та забезпечити довгостроковий розвиток", - сказав пан Вокер.

Поточні порядки обмежують свободу пересування 3 млн. осіб, які проживають уздовж лінії розмежування. На непідконтрольних уряду територіях ситуація обтяжується через відсутність доступу до основних послуг, фінансової системи та комерційних товарів. Внутрішньо переміщених особи по всій Україні потребують гуманітарної допомоги, працевлаштування та інших форм термінової допомоги для подолання наслідків кризи.

Пан Вокер підкреслив, що "багато українців сприяють, часто героїчно, надання допомоги цивільним особам, постраждалим в результаті конфлікту: лікарі, вчителі, волонтери, які працювали протягом декількох місяців у дуже важких умовах, часто за мізерну плату або зовсім безкоштовно для того, щоб звести до мінімуму страждання постраждалих осіб. Нас надихає їх робота та ми пишаємося тим, що робимо вклад у ці зусилля. Ми готові пришвидшити вдвічі наші темпи. Гуманітарна діяльність визначається як аполітична та спрямована на надання допомоги тим, хто постраждав від кризи. Принципи, якими ми керуємося включають: гуманність, неупередженість та нейтральність; коли нам дозволяють проводити нашу діяльність, ми докладаємо усіх зусиль для надання допомоги людям для того, щоб зробити добре та правильно нашу роботу".