4 листопада 2015 року - Заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань, Стівен О`Брайен, сьогодні завершив свій триденний візит до України, під час якого закликав до забезпечення стійкого й безперешкодного доступу до найбільш уразливих верств населення, яке опинилося в епіцентрі кризи та терміново потребує гуманітарної допомоги.

"Я приїхав в Україну, щоб особисто побачити наслідки конфлікту у східних районах для цивільного населення, що проживає в цих районах, та тих, хто був змушений покинути свої домівки. Зважаючи на швидке наближення зими, нашим найбільшим пріоритетом повинно бути швидке нарощування координації та доставки гуманітарної допомоги найбільш уразливим верствам населення, особливо літнім людям та хворим "- сказав пан О`Брайен.

Близько чотирьох мільйонів людей на сході України потребують допомоги та захисту. Сім`ї не мають доступу до базових послуг та предметів першої необхідності, в тому числі продуктів харчування, чистої питної води та палива для обігріву. "Багато людей, особливо ті, хто були не в змозі виїхати у безпечні райони, зокрема літні люди та хворі, живуть у будинках, які я побачив на власні очі, коли зустрівся з літньою жінкою у селищі Центральне, були серйозно пошкоджені в результаті бойових дій. Люди не в змозі вільно пересуватися для отримання медичної допомоги, або забезпечення своїх життєвих потреб ".

Координатор надзвичайної допомоги Стівен О`Брайен зустрівся в місті Києві з Прем`єр-міністром України - Арсенієм Яценюком та Главою Адміністрації Президента України. Сторони погодились, що покращення координації та партнерства забезпечить збільшення надання допомоги всім українцям, які її потребують, і це має першочергове значення.

У східних регіонах пан О`Брайен зустрівся з представниками "де-факто" влади у Луганську та Донецьку та обговорив шляхи поліпшення гуманітарного доступу до осіб, які проживають на непідконтрольних уряду територіях.

"Коли я зустрівся з людьми та послухав їхні розповіді, я був вражений гостротою потреби у більшому захисті й безпеці, так само як й у забезпеченні предметами першої необхідності. Ось чому було важливо розмовляти з представниками усіх сторін конфлікту, які, відповідно до норм міжнародного права несуть відповідальність за захист та допомогу цивільним"- сказав пан О`Брайен після повернення до Києва.

Люди отримують допомогу від місцевих організацій, інших країн, Організації Об`єднаних Націй та гуманітарних партнерів. Проте, очевидно, що одного джерел допомоги або шляху буде не достатньо для задоволення потреб людей цією зимою.

"За результатом моїх зустрічей та вітальних запевнень, які я отримав, у мене виникла впевненість, що я можу розраховувати на усі сторони конфлікту у сприянні негайному, безперешкодному та сталому наданню гуманітарної допомоги. Ми та наші партнери продовжуємо бути готові збільшити поставки життєво важливої допомоги, та ми розпочинаємо виконання плану доставки приблизно 500 тон допомоги: ковдри, продукти харчування, медикаменти та матеріали для ремонту житла, для жителів району Луганська у найближчі декілька днів"- заявив пан О`Брайен. "Як неупереджені, нейтральні та незалежні гуманітарні працівники, ми будемо продовжувати здійснювати координацію з усіма

сторонами конфлікту для того, щоб мати можливість надати допомогу усім, хто її потребує, наполягати у забезпеченні свободи пересування цивільних осіб та гуманітарних працівників усіма сторонами, а також мобілізувати додаткові кошти для проведення цієї життєво важливої діяльності".

"Миповиннізробитибільше, щоброзповістиповсьомусвітуісторіїпролюдськістражданнявзонахконфлікту, утойчасколиміжнароднаувагазосередженанавійськово- політичнійситуаціївУкраїні, " - зазначивпанО`Брайен. "Мир та стабільність - ось що потрібно українському народу понад усе".

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтесь:

Аманда Пітт, УКГС ООН: pitta@un.org , тел. +1 917 4421810

Прес-релізи УКГС ООН доступні на сайті www.unocha.org або www.reliefweb.int