7 листопада 2015 року - У суботу, 7 листопада, конвой Агентства ООН у справах біженців у складі дев’яти вантажівок з гуманітарною допомогою успішно прибув до Луганську, пройшовши контрольно-пропускні пункти. Це перший конвой ООН за останні три місяці, який доставив гуманітарну допомогу для найбільш незахищених груп населення, що проживають на непідконтрольній уряду частині Луганської області.

Дев’ять вантажівок доставили товари першої необхідності та будівельні матеріали, яких достатньо для забезпечення потреб більше ніж 12 тисяч осіб. У складі конвою надійшло 5 000 каністр для питної води, 10 000 ковдр, 10 тисяч рушників, 5 тисяч відер, а також 5 тисяч листів посиленої будівельної плівки, цемент та фанера для будівельних робіт, які було розвантажено на складі у Луганську для подальшого розповсюдження, яке розпочнеться на початку наступного тижня.

«Це лише маленька крапля у океані потреб, які ми бачимо на територіях, які постраждали від конфлікту, та у порівнянні із допомогою, яку надають інші організації. Однак, ми сподіваємося, що ще до початку зими, ми зможемо прискорити доставки та надання гуманітарної допомоги для найбільш вразливих категорій у зоні конфлікту», - зазначає Жан-Ноель Веттервальд, керівник операції Агентства ООН у справах біженців в Україні.

Із наближенням зимової погоди, погіршаться умови життя для десятків тисяч людей, які лишаються у селах та містечках поряд із контактною лінією на сході України, де через конфлікт було пошкоджено інфраструктуру та житлові об’єкти. Багато місцевих жителів у цих районах почувають себе незахищеними та не у змозі дістатися до медичних закладів та закладів освіти через обмеження у пересуванні. У деяких віддалених зонах, доступ до базових послуг та товарів лишається обмеженим, особливо для людей старшого віку та хворих.

У зв’язку із зниженням середньодобової температури, необхідно якомога швидше надати допомогу із відновленням житла для тих, хто проживає у будинках, де пошкоджені вікна, двері, дахи та система обігріву. Окрім того, тисячі переселенців потребують теплі ковдри, зимовий одяг та взуття, вугілля та паливні матеріали.

Цей конвой є першим із багатьох запланованих доставок необхідної гуманітарної допомоги – матеріалів до зими, товарів першого вжитку та будівельних матеріалів – для Луганська. Протягом наступних кількох тижнів Агентство ООН у справах біженців планує надіслати близько 1 000 метричних тон гуманітарної допомоги для постраждалого населення, одночасно мобілізуючи ресурси для подальших конвоїв для непідконтрольних уряду територій на сході України.