13 листопада 2015 року – Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) застерігає, що життя близько 700,000 дітей та інших груп населення буде поставлене під загрозу, якщо мережа водопостачання не буде терміново полагоджена в регіонах, охоплених конфліктом на сході Україні.

Система центрального опалення у Донецькій та Луганській областях залежить від водопостачання, але пошкодження трубопроводів та інфраструктури, які були спричинені конфліктом, а також уламки від зруйнованих мостів перешкоджають постачанню води. Це збільшує ймовірність замерзання води в трубопроводах, що може спричинити відключення системи опалення і матиме негативний вплив на постачання води і електроенергії. Така ситуація може залишити дітей і дорослих без опалення підчас сильних морозів взимку.

debris from destroyed bridges are hampering the flow of water on which the central heating systems in eastern Ukraine rely. Horlivka Donetsk oblast

“Нам необхідно зробити все необхідне для того, щоб захистити найбільш уразливих дітей підчас зимових місяців,” – наголосила Джованна Барберіс, Голова Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. “Це також означає забезпечення гуманітарного коридору в зони, де пошкоджена інфраструктура системи водопостачання має бути полагоджена якнайскоріше. Страшно собі уявити навіть одну родину без опалення в цю пору року,” – додала вона.

“Нам необхідно полагодити інфраструктуру системи водопостачання в Луганській і Донецькій областях саме зараз,” – говорить Вільям Феллоуз, керівних програми ЮНІСЕФ “Вода, санітарія і гігієна”. “Життя людей знаходиться під загрозою через відсутність опалення і питної води, спричинене зруйнованою інфраструктурою. Час і витрати на відновлення системи після її поломки буде дорого коштувати,” – додав він.

Співробітники відповідних відомств, що відповідають за водопостачання, і організацій, що надають гуманітарну допомогу, ризикують своїм життям заради підтримки постачання води. Наявність мін та снарядів, які не розірвались, перешкоджає безпечному проведенню ремонтних робіт.

Досі існують обмеження гуманітарного доступу до непідконтрольних урядові України територій в Донецькій області. Крім цього, Уряд України зупинив виплату соціальної допомоги населенню, яке мешкає на цих територіях. Це матиме негативний вплив на становище родин і використання комунальних послуг.

A mother of two children in Oktyabrskiy village in Donetsk oblast shows electric heater to warm her house as central heating system does not function

В разі якщо система опалення припинить свою роботу, електричні обігрівачі і вугільні печі, можуть допомогти зігрітися родинам взимку. Проте, коли сотні тисяч людей будуть покладатися на електроенергію, це створить додатковий тиск на систему опалення в той час, коли виробництво електроенергії вже буде залежати від обмеженої води. Це може призвести до перевантаження енергосистеми. Школам, дитячим садкам, лікарням необхідно буде докласти великих зусиль для того, щоб продовжити працювати.

ЮНІСЕФ закликає до забезпечення безпечного гуманітарного коридору до непідконтрольних Уряду територій на сході України для доставки води, гігієнічних засобів дітям і родинам у зоні конфлікту, розмінування і термінового полагодження інфраструктури, яка підтримує постачання води, роботу каналізації та системи обігріву.

ФотоЖ ЮНІСЕЙ Україна/2015/Олексій Філіпов

#####

Мультимедійні матеріали можуть бути завантажені за посиланням: http://uni.cf/1PEo71b

Для отримання більш детальної інформації, будь ласка, звертайтесь до:

Крістофер Булієрак, ЮНИСЕФ Женева, +41 79 963 92 44, cboulierac@unicef.org

Крістен Елсбі, +41 22 909 5286, +41 79 938 8273, kelsby@unicef.org

Вероніка Ващенко, ЮНІСЕФ Київ, +38 044 254 2439, vvashchenko@unicef.org

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) працює над покращенням життя дітей та сімей на всій території України з 1997 року. ЮНІСЕФ є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Більше інформації: www.unicef.org.ua таwww.supportunicef.org/ukraine. Приєднуйтесь до нас у Twitter, Facebook та ВКонтакте.