30 листопада 2015 – Міністерство охорони здоров’я України оголосило сьогодні про початок другого туру додаткової вакцинації проти поліомієліту, щоб захистити дітей від паралічу.

За підтримки ЮНІСЕФ і ВООЗ, всеукраїнська кампанія проходить у три раунди, під час яких дітей вакцинують оральною поліо вакциною (ОПВ), щоб зупинити поширення вірусу. У другому турі вакцинуватимуться діти від 2 місяців до 6 років, в третьому – діти до 10 років. Лише успішне завершення усіх трьох раундів вакцинації забезпечить захист дітей від хвороби. Загалом загальнонаціональна кампанія із вакцинації проти поліомієліту охопить 4,7 мільйона дітей.

Заступник Міністра охорони здоров’я України Ігор Перегінець повідомив, що під час першого раунду вакцинацією охоплено 65% дітей від 2 місяців до 6 років. «Результатом трьох раундів імунізації стане припинення циркуляції вірусу поліомієліту та забезпечення захисту наших дітей. Для цього необхідно вакцинувати 95% дітей, що потребує додаткових зусиль. Днями представники Міністерства провели селекторну нараду не лише з областями, а й з районами, де усі лікарі могли з’ясувати для себе необхідну інформацію. Усі регіони відзвітували, що готові для проведення ІІ туру вакцинації», - додав заступник Міністра.

Питання вакцинації, як питання національної безпеки в Україні, сьогодні постало надзвичайно гостро, - вважає народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко. «У нас досить високий показник дитячої смертності, але маніпулювати, спекулювати і пов’язувати ці показники з вакцинацією неприпустимо. Надзвичайно важливою є інформаційна політика під час спалаху інфекційних захворювань. Адже вакцинація – єдиний спосіб захистити від цих хвороб велику кількість дітей в Україні», - додала вона.

Представник Бюро ВООЗ в Україні Доріт Ніцан, в свою чергу, закликала усіх батьків вакцинувати свої дітей в ІІ турі, навіть якщо І-й вони пропустили. Адже для того, аби дитина була повністю захищена, вона повинна отримати усі три дози полівакцини. «ВООЗ вітає Харківську, Хмельницьку та Кіровоградську області з тим, що вони продемонстрували найвищі показники вакцинації серед усіх областей України. Результати першого раунду показують, що більшість українських батьків прагнуть захистити дітей від цієї страшної хвороби. Слід зазначити, що через спалах поліомієліту Україна опинилася в числі країн, перед подорожжю до яких радять зробити вакцинацію проти цієї хвороби. Спалахом стурбована вся міжнародна спільнота. Тому ВООЗ рекомендує оголосити надзвичайний стан у сфері охорони здоров’я в Україні у зв’язку з такою ситуацією», - зазначила Доріт Ніцан.

Голова Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джованна Барберіс зазначила, що достатня кількість ОПВ вакцини була надана Україні у якості гуманітарної допомоги та була вже розвезена в регіони для ІІ туру. «Завдяки підтримці Європейського Союзу, у грудні ЮНІСЕФ доставить необхідну кількість поліо вакцини для ІІІ раунду кампанії». Вона також нагадала, що завдяки ОПВ-вакцинації випадки поліомієліту у світі знизились на 99 %, починаючи з 1988 року. «Це якісна, ефективна, абсолютно безпечна вакцина. Ми звертаємося до батьків – зробіть вакцинацію та захистіть ваших дітей!», - додала Джованна Барберіс.

Україна була вільної від поліомієліту протягом 19 років. 1 вересня 2015 року Міністерство охорони здоров’я України підтвердило два випадки захворювання на поліомієліт. Обоє дітей, віком 10 місяців і 4 роки, не були вакциновані проти цієї хвороби.

Рівень імунізації населення в Україні критично знизився за останні п’ять років. Цього року рівень імунізації проти поліомієліту дітей віком до 12 місяців впав до 14 відсотків. Спалах поліомієліту і низький рівень імунізації населення в Україні ставлять під ризик здоров’я і благополуччя дітей в усій країні, а також загрожують Європі втратою статусу вільного від поліомієліту регіону.

Спалах поліомієліту може бути швидко зупинений завдяки загальнонаціональній вакцинації дітей під час трьох раундів щеплення оральною поліо вакциною, відповідно до міжнародних рекомендацій з реагування на спалах*.

#####

*Глобальна ініціатива із ліквідації поліомієліту – це партнерство за керівництва урядів країн та участі Всесвітньої організація охорони здоров`я (ВООЗ), Ротарі Інтернешнл (Rotary International), Центру США із контролю і профілактики захворювань (CDC) і Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Мета цього партнерства полягає у ліквідації поліомієліту в усьому світі. Більше інформації за посиланням: http://www.polioeradication.org/AboutUs.aspx#sthash.kNsxDaeL.dpuf

Для отримання більш детальної інформації, будь ласка, звертайтесь до:

Вероніка Ващенко, ЮНІСЕФ Київ, +38 044 254 2439,vvashchenko@unicef.org

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) працює над покращенням життя дітей та сімей на всій території України з 1997 року. ЮНІСЕФ є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Більше інформації:www.unicef.org.ua. Приєднуйтесь до нас уTwitter,FacebookтаВКонтакте.