8 грудня 2015 – Тиждень тому в Україні стартував другий із трьох раундів вакцинації від поліомієліту. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) та Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ закликають батьків, медичних працівників та лідерів думок докласти усіх зусиль, аби захистити дітей в Україні шляхом вакцинації.

За попередніми даними Міністерства охорони здоров’я України лише 20% дітей віком до 6 років були вакциновані протягом першого тижня другого раунду вакцинації. “Залишилося лише кілька днів, аби досягнути мінімальної цілі охоплення вакцинацією, необхідної для захисту від поліомієліту – 95% дітей у кожному із раундів,” каже др. Доріт Ніцан, Представник ВООЗ в Україні.

Через низький рівень вакцинації в країні, який маємо наразі, ВООЗ рекомендує Міністерству охорони здоров’я України продовжити другий раунд вакцинації на ще один додатковий тиждень. Це дасть батькам більше часу, щоб зробити щеплення своїм дітям під час цього раунду.

У першому раунді вакцинації менше, ніж 65% дітей були вакциновані. Це означає, що понад мільйон дітей все ще залишаються вразливими до інфекції і ризикують отримати параліч чи навіть померти. Ризик поширення спалаху поліомієліту залишатиметься до того часу, поки достатня кількість дітей не буде вакцинована, щоб зупинити передачу вірусу поліомієліту.

Кампанія вакцинації необхідна через виявлення двох випадків захворювання на поліомієліт 1 вересня 2015 року у Закарпатській області, які були зафіксовані Міністерством охорони здоров’я України і підтвердження ВООЗ. Ці випадки захворювання на поліомієліт стали можливими через критично низький рівень вакцинації в країні.

“Без вакцинації небезпечний вірус поліомієліту може повернутися. Цей спалах, перший в Україні за останні 19 років, показує, наскільки вразливими є діти і як критично необхідно захистити їх шляхом вчасної вакцинації,” каже Джованна Барберіс, Представник ЮНІСЕФ в Україні.

ВООЗ рекомендує використувати оральну поліовакцину (ОПВ) для зупинення передачі вірусу поліомієліту і циркуляцію вірусу у середовищі. Дітям потрібно отримати щонаймеше три дози цієї вакцини, аби бути повністю захищеними від поліомієліту.

ОПВ – це безпечна і ефективна вакцина, яку використовували для захисту дітей в Україні протягом більше 50 років. Це означає, що сьогоднішні батьки теж були вакциновані ОПВ. Їхні діти заслуговують на такий же рівень захисту.

ВООЗ і ЮНІСЕФ закликають усіх батьків, медичних працівників і політичних лідерів захистити дітей від цієї небезпечної хвороби, що паралізує, шляхом підтримки вакцинації протягом цього туру, а також наступного раунду, який відбудеться у січні.

###

###

*Глобальна ініціатива із ліквідації поліомієліту – це партнерство за керівництва урядів країн та участі Всесвітньої організація охорони здоров`я (ВООЗ), Ротарі Інтернешнл (Rotary International), Центру США із контролю і профілактики захворювань (CDC) і Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Мета цього партнерства полягає у ліквідації поліомієліту в усьому світі. Більше інформації за посиланням:http://www.polioeradication.org/AboutUs.aspx#sthash.kNsxDaeL.dpuf

Для отримання більш детальної інформації, будь ласка, звертайтесь до:

Вероніка Ващенко, ЮНІСЕФ Київ, +38 044 254 2439,vvashchenko@unicef.org
Ольга Іжик, ВООЗ Київ, +38 063 42 77 696,izo@euro.who.int

Про ЮНІСЕФ:Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) працює над покращенням життя дітей та сімей на всій території України з 1997 року. ЮНІСЕФ є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Більше інформації:www.unicef.org.ua. Приєднуйтесь до нас уTwitter,FacebookтаВКонтакте.

Про ВООЗ:ВООЗ - це установа системи Організації Об`єднаних Націй, що відповідає за питання міжнародної охорони здоров`я. Основні напрямки роботи ВООЗ включають системи охорони здоров`я, зміцнення здоров`я протягом життєвого циклу, захист від неінфекційних захворювань, інфекційних захворювань, корпоративні послуги, готовність, моніторинг і вживання необхідних заходів. Для отримання більш детальної інформації про ВООЗ в Україніза нами у Twitterта Facebook.