14 грудня 2015 року – Сьогодні Організація Об`єднаних Націй доставила 634 тонни гуманітарної допомоги в Луганськ. За сприяння логістичної групи, конвой ООН доставив їжу, медикаменти та медичні набори для надання допомоги при травмах, антиретровірусні препарати та тестові системи.

Гуманітарну допомогу надали Дитячий фонд Організації Об`єднаних Націй (ЮНІСЕФ), Всесвітня продовольча програма (ВПП) та Всесвітня організація охорони здоров`я (ВООЗ).

Станом на кінець листопада, загальна кількість людей, які зареєстровані Міністерством соціальної політики України як внутрішньо-переміщені особи сягнуло 1,6 мільйони, включаючи 200 тисяч дітей. Різні звіти свідчать, що в той час як деякі з зареєстрованих переміщених осіб (до одного мільйона осіб) більш постійно мешкають в районах, що знаходяться під контролем української влади, інші регулярно переміщаються через "лінію зіткнення". Зараз, більше 2.7 мільйонів людей живуть на територіях, що зараз не є підконтрольними Уряду України з обмеженим обігом товарів та ускладненим рухом людей, що впливає на єдність родин та обмежує доступ до соціальної та медичної допомоги, та ускладнює надання гуманітарної допомоги. Близько 800,000 людей живуть в складних умовах на обох боках від лінії зіткнення, де спостерігається активізація бойових дій. Гуманітарна допомога, яку сьогодні доставила ООН, є однією з багатьох ініціатив ООН та її гуманітарних партнерів задля допомоги тим, хто її потребує.

“Конфлікт на сході України загрожує здоров’ю дітей та дорослих, які живуть з ВІЛ,” сказала Джованна Барберіс, Представник ЮНІСЕФ в Україні. “У гуманітарному конвої ООН, що прибув сьогодні до Луганська, ЮНІСЕФ доставив другу партію антиретровірусних препаратів, щоб більше ніж 8 000 дорослих і дітей, які живуть з ВІЛ змогли продовжити антиретровірусну терапію протягом одного року. Крім того, ми доставили тести на ВІЛ для більше ніж 31 000 вагітних жінок та їх дітей, які живуть на непідконтрольних уряду територіях східної України”.

“Полегшення важкого становища людей, які постраждали від конфлікту на сході України, є нашим пріоритетним завданням. Населення, що проживає на непідконтрольних уряду територіях, не має доступу до медичних послуг і життєвонеобхідних ліків,” зазначила Доріт Ніцан, представник ВООЗ в Україні. “Сьогодні ВООЗ доставила основні лікарські засоби, аби покрити потреби понад 30 000 людей на 3 місяці. Додатково, були доставлені медичні набори для надання допомоги при травмах, а також лабораторні тести, аби забезпечити якісну медичну допомогу людям, що постраждали від конфлікту".

Через конфлікт на сході України люди не отримували гуманітарну допомогу протягом кількох місяців. Ця їжа є необхідною для найбільш уразливих груп, а саме для тих людей, хто не має прибутку, хворих або людей з інвалідністю,” сказав Джанкарло Стоппоні, представник ВПП в Україні. “Конвой ООН, який сьогодні прибув до Луганська, доставив 557 тон їжі від ВПП для 13,000 людей, які живуть на які живуть на непідконтрольних уряду територіях східної України протягом трьох місяців цієї зими.”

Цього тижня Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) відправить додатково 500 метричних тон будівельних матеріалів та непродовольчої гуманітарної допомоги до Луганська. Це буде вже п’ятий конвой Агентства ООН у справах біженців із початку листопада 2015 року, до складу якого увійде 25 вантажівок з деревиною, покрівельними матеріалами, ковдрами, обігрівачами, зимовим одягом та гігієнічними наборами для більше ніж 3 тисяч осіб. Загалом, УВКБ ООН надало близько 1 500 метричних тонн будматеріалів та гуманітарної допомоги у рамках підготовки до зими для постраждалих з того часу, як ООН відновила свою діяльність на непідконтрольних уряду територіях Луганської області. Оскільки триває зима, ми бачимо термінову потребу прискорити надання предметів першої необхідності людям, які опинилися у зоні конфлікту, особливо поряд із лінією контакту”, - зазначив Ванно Нупек, Заступник голови Представництва Агентства ООН у справах біженців в Україні.

"Із настанням зими, багато людей не мають достатньо їжі, теплого одягу або ресурсів для ремонту та опалення своїх будинків. Ми закликаємо уряд України та де-факто владу на територіях, непідконтрольних уряду України, полегшити роботу гуманітарних організацій, щоби разом ми могли допомогти людям, що постраждали від кризи", - заявив Ніл Вокер, Координатор гуманітарної допомоги і Координатор системи ООН в Україні.

***

Організація Об`єднаних Націй в Україні складається з 17 агентств і програм, спеціалізованих установ та інших організацій системи ООН, акредитованих в Україні. Кожна з цих установ працює відповідно до свого мандату, у той же час узгоджуючи свою роботу із загальною стратегією ООН в Україні, що включає надання технічної допомоги з питань людського розвитку та гуманітарної допомоги, й ґрунтується на принципах поваги і дотримання прав людини. www.un.org.ua, @un_ukraine.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей.Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Представництво Фонду в Україні відкрито у 1997 році. Більше інформації: www.unicef.org.ua.Приєднуйтесь до нас уTwitter,FacebookтаВКонтакте

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), також відоме як Агентство ООН у справах біженців, було створено 14 грудня 1950 року рішенням Генеральної Асамблеї ООН. УВКБ ООН координує міжнародні зусилля по захисту біженців та працює над забезпеченням їх прав та добробуту у всьому світі. Агентство прагне зробити так, щоб кожна людина могла реалізувати право на пошук притулку в іншій країні, маючи при цьому можливість повернутися на батьківщину, інтегруватися в місцевому співтоваристві або переселитися в третю країну. Більше про діяльність УВКБ ООН в Україні http://www.unhcr.org.ua Приєднуйтесь до нас у Twitter and Facebook.

ВООЗ є направляючою і координуючою інстанцією в галузі охорони здоров`я в рамках системи Об`єднаних Націй. Вона несе відповідальність за забезпечення провідної ролі при вирішенні проблем глобальної охорони здоров`я, складання порядку денного для наукових досліджень в галузі охорони здоров`я, встановлення норм і стандартів, розробку політики на основі фактичних даних, забезпечення технічної підтримки країнам, а також контроль за ситуацією в галузі охорони здоров`я та оцінку динаміки її зміни. Приєднуйтесь до нас у Twitter та Facebook.

Про ВПП:Всесвітня продовольча програма (ВПП) – це найбільша гуманітарна організація в світі, яка бореться з голодом, надає продовольчу допомогу в надзвичайних ситуаціях і працює зі спільнотами з метою покращення харчування і супротиву кризам. Щороку ВПП допомагає 80 мільйонам людей в 80 країнах в світі. Щоб отримати більше інформації про роботу ВПП в Україні відвідайтеhttp://www.wfp.org/countries/ukraine. Підписуйтесь на нас вTwitter(@WFP_Ukraine) таFacebook

Контакти для отримання додаткової інформації:

ООН в Україні: Вікторія Андрієвська, +380504138404, andrievska@un.org

ЮНІСЕФ: Вероніка Ващенко, ЮНІСЕФ Київ, +38 044 254 2439, vvashchenko@unicef.org

УВКБ ООН: Ніна Сорокопуд, УВКБ ООН Київ, +380503101767, sorokopu@unhcr.org

WHO: Ольга Іжик, ВООЗ Київ, +38 063 42 77 696, izo@euro.who.int

WFP: Дебора Нгуєн, ВПП Київ: +380 (98) 064 1073, Deborah.nguyen@wfp.org

які надали Дитячий фонд Організації Об`єднаних Націй (ЮНІСЕФ), Всесвітня продовольча програма (ВПП) та Всесвітня організація охорони здоров`я (ВООЗ).