1 січня 2016 року Новий рік починається з офіційного запуску сміливого Порядку денного у галузі сталого розвитку 2030, прийнятого світовими лідерами у вересні 2015 року в Організації Об`єднаних Націй.

Новий Порядок денний закликає країни почати докладати зусиль задля досягнення 17 Цілей Сталого Розвитку (ЦСР) у наступні 15 років.

«Сімнадцять Цілей Сталого Розвитку втілюють наше спільне бачення людяності та слугують домовленістю між світовими лідерами та громадянським суспільством», розповів Генеральний Секретар ООН, Пан Ґі Мун. «Це своєрідний перелік завдань , які мають бути виконані задля блага людей та планети. Також, це наша програма для досягнення успіху».

Цілі Сталого Розвитку, прийняті одноголосно 193 країнами-членами Організації Об`єднаних Націй на історичному саміті у вересні 2015, покликані задовольняти потреби людей як у високорозвинених країнах, так і у тих, що розвиваються при цьому впевнившись, що інтереси всіх враховано. Новий Порядок Денний - дуже широкий та амбітний за своїм змістом - охоплює три основні сфери сталого розвитку: соціальну, економічну та екологічну, а також певні аспекти пов`язані з миром, справедливістю та ефективно функціонуючими інституціями.

Активізація усіх інструментів для реалізації нового Порядку Денного, включаючи фінансові ресурси, технології, посилення потенціалу, а також роль розбудови партнерств відіграє чимале значення.

Паризька конференція щодо зміни клімату розглядається як перша перевірка на міцність політичної волі та готовність запроваджувати новий Порядок Денний. «Паризькі домовленості - це спільна перемога в інтересах людей, нашої планети та багатосторонньої дипломатії». Чи не вперше, кожна країна у світі зобов`язалась зменшити викиди шкідливих відходів, посилити стійкість до кліматичних змін та діяти спільно на національному та міжнародному рівнях, щоб вирішити проблему зміни клімату. Звертаючись до проблематики зміни клімату, ми наближаємо Порядок Денний у галузі Сталого Розвитку 2030 до реальності.

Першочергове завдання країн усього світу – перетворити таке бачення у дію. Проте це завдання також потребує створення нових партнерств та міжнародної солідарності. Кожен має право проявити власну позицію та зробити свій внесок. Для цього у кожній країні повинен регулярно здійснюватись моніторинг прогресу, до якого будуть залучені представники громадянського суспільства, бізнесу та інших груп інтересів. На регіональному рівні країни здійснюватимуть обмін досвідом та працюватимуть над вирішенням спільних завдань. В той час на глобальному рівні Політичний Форум ООН з питань Стійкого Розвитку щорічно надаватиме оцінку досягнутому прогресу, вкаже на прогалини, визначить нові проблеми та виступить з рекомендаціями щодо запобіжних заходів.

17 Цілей Сталого Розвитку та 169 індикаторів нового Порядку денного підлягатиме постійному моніторингу та перегляду, опираючись на набір глобальних індикаторів. Всі вони будуть включені у Щорічний звіт щодо прогресу у досягненні ЦСР.

Щоб отримати більше інформації, завітайте на веб-сторінку www.un.org/sustainabledevelopment

Контакти для ЗМІ

Департамент ООН з питань публічної інформації

Франсін Харріган, +1 (917) 367-5414 | E: fharrigan@un.org

Кен Мацуеда, +1 (917) 367-5418 | E: matsueda@un.org

Шерон Бірч, +1 (212) 963-0564 | E: birchs@un.org

Вікторія Андрієвська, Спеціаліст зі зв’язків з громадськістю та роботи з медіа, +38 044 253 93 63 andrievska@un.org

Для отримання додаткової інформації, будь ласка, завітайте на сторінку, присвячену Сталому Розвитку www.un.org/sustainabledevelopment , а також стежте за тематикою у Twitter @GlobalGoalsUN та Facebookwww.facebook.com/globalgoalsUN

Новий Порядок денний закликає країни почати докладати зусиль задля досягнення 17 Цілей Сталого Розвитку (ЦСР) у наступні 15 років.